1 2 3 4 >

Akik Taşlı Yüzükler

 

Akik madenciliği çağımızdan birkaç yüzyıl önce başladı. Akik adının ortaya çıkması ile ilgili en bilinen hipotez, en eski tortuların bulunduğu Sicilya’daki Achates Nehri’dir. Akik, agat sözcüğünden alınmıştır.

 

Akik ile ilgili ilk bilgiler, eski Yunan filozofu Theophrastus’un Taşlar Üzerinde adlı incelemesinde yer almaktadır. Akik binlerce yıldır mücevher yapımında kullanılmakta olup en eski akik mücevherler eski Mısır mezarlarında bulunmuştur. Antik çağlarda bazı ülkelerde para rolünü bile oynayan akik taşı, takıyla beraber MÖ 4000 yıllarında Mezopotamya’da mühür olarak da kullanılmıştır.

 

Yere inen ve güçlü iyileştirici özelliklere sahip güneş parçası olan akik taşı, günümüzde erkek gümüş yüzükleri süsleyen doğal taşlardan biridir. Akik doğada farklı renklerde ve çizgilerde bulunur, bazen tüm resimleri görebileceğiniz esrarengiz desenler oluşturur. Bir akikte inanılmaz manzaralar, göller, dağlar ve kaleler görebilirsiniz. Katmanlarında gizlediği inanılmaz renkler ve desenleriyle takı ve süs eşyalarında kullanılmaktadır.

 

Akik taşın güzel görünümü, mükemmel sertliği onu bir çok kuyumcunun favorisi yapmaya yetiyor. Diriliş Takı da taşlı gümüş yüzükler serisinin geniş ürün yelpazesinde akik taşlı yüzükler için özel kategoriye sahiphtir. Akik taşın özelliklerine hakim olan Diriliş Takı bu taşın farklı renk ve desenlerini kullanarak özel tasarımlar oluşturuyor ve müşterilerine en iyi kalitede 925 ayar erkek gümüş yüzükler sunuyor.

 

Akik Taşlı Yüzük Modelleri

 

Eski şairler akiki ateş, su ve havadan türetilmiş bir taş olarak tanımlardı. Doğanın tüm renklerini kendinde ihtiva eden katmanlı taş olan akiğin sarı, siyah, mavi, gri, beyaz, yeşil, kahverengi, lacivert renkleri mevcuttur.

 

Akik taşın eşsiz güzelliği ve büyüsü 925 ayar gümüş ile birleşince ortaya esrarengiz tasarımlar çıkıyor. Diriliş Takı bünyesinde bulunan akik taşlı gümüş yüzük modelleri de kendi eşsiz tasarımlarıyla göz okşuyor.

 

Diriliş Takı , akik taşlı gümüş yüzük modelleri için farklı kesim ve desenlerde akiğin kırmızı, siyah, yeşil, sarı renklerini ve akik taşın en özeli olan Yemen akiği türünü kullanarak özgün tasarımlarını müşterilerine sunuyor. Akik taşı kendi başına ihtişamlı görünüme sahip olduğu için Diriliş Takı olarak akik taşlı gümüş yüzük modelleri tasarlarken taşın kendi güzelliğini ortaya çıkarmak adına çoğunlukla yanları Osmanlı ve Selçuklu motifleri ile süslenmiş yalın ve şık modeller sunuyoruz. Aynı zamanda erkek gümüş yüzük modelleri için vazgeçilmez motiflerden olan Ay Yıldız motifini al renkli akikle birleştirerek, Yemen akiğini altın renkle buluşturarak aynı zamanda kişiye özel tasarladığımız 925 ayar gümüş yüzüklerimizi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

 

Akik Taşın Özellikleri

 

Akik taşı iyileştirici ve ezoterik özellikleriyle bilinen, uzun yıllardır litoterapide kullanılan en özel taşlardan biridir. “Haziran taşı”, “güneş taşı”, “kalp taşı” da denilen akik iyileştirici ve büyülü özellikleriyle keşfedildiği günden itibaren insanlara hizmet ediyor. Doğada en çok bulunan rengi kırmızı-turuncu rengidir. Bu rengi nedeniyle akik uzun zamanlardan beri güneşe yakın olduğu için güneş enerjisini emen bu yüzden de ailenin huzurunu koruyan sıcaklık, sağlık ve mutluluk veren taş olarak kabul edilmiştir.

 

Orta Çağ’da Tanrı’nın merhametinin akik sahibi bir kişiye indiğine inanılıyordu. Bu taşa sahip olan kişi etrafındakiler arasında sempati uyandıracağını düşünüyordu ki bu da taşın büyülü özelliklerinden bir tanesidir. Bu taşa sahip olan kişi çevresine çabuk uyum sağlar ve her kes tarafından sevilir. Akik taşları genel olarak nazara ve negatif enerjiye karşı tılsım görevi görür. Ayrıca akik taşlarının özellikleri renklerine göre de farklılık taşır ki en mistik olanı siyah rengidir. Siyah akiğin kötülüğe karşı en güçlü tılsım olduğuna inanılıyor.

 

Akik taşı tüm insan çakraları üzerinde etki gösterebilme özelliğine sahiptir. Bunun nedeni ise geniş renk yelpazesine sahip olmasıyla ilgilidir.

 

Yeşil akik, rengin ona kattığı özelliklerden dolayı iyileştirici ve sakinleştirici özelliğe sahiptir. Bu renk akik insanlara cesaret ve sağduyu verir. Akik taşın bu rengi aynı zamanda 4. çakra olarak kabul edilen kalp çakrasıyla aynı renktedir ve vücudun tam merkezinde bulunur. Kalp taşı olarak da bilinen akik taşı merhamet, koşulsuz sevgi sağlar. Aynı zamanda yaratıcı insanların taşıdır. Özellikle mavi renkli akik yaratıcılığı tetikler. Bu renk akik tıbbi özelliklere sahip olmakla endokrin sistem hastalıklarında mükemmel yardımcıdır, tiroid bezi üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Nefes alma problemlerinde ise beyaz akik önerilirken, kırmızı-turuncu rengi ise sinir sisteminin iyileşmesine etki ediyor. Sarı akik, boğaz ve akciğer hastalıklarına yardımcı olur, kırmızı akik ise kardiyovasküler hastalıklarda sahibinin durumunu iyi yönde etkiler. Kalp sorunları yaşayan insanlara sol elin yüzük parmağına kırmızı akik taşlı yüzük takması tavsiye edilir.

 

Akik taşın büyüsü onun gölgesiyle ilgilidir. Taşın rengi ne kadar zenginse taş da o kadar güçlüdür. Eski şifacılara göre akik üzerinde yeni desenler oluşursa bu sahibine canlılık getirir, eğer taş solmuşsa sahibi hastadır. Taşın solmasının nedeni ise iyileştirici özelliği bulunan taşın sahibinin hastalığının bir kısmını kendine çekmesidir.  

 

Akik taşın sindirimi normalleştirmesi, astımı rahatlatması, solunum yolu hastalıklarına ve baş ağrılarına iyi gelmesi onun tıbbi özelliklerindendir.

Farklı modellerde ve renklerde zevkinize uygun, ruhunuza iyi gelecek akik taşlı erkek gümüş yüzük modelleri için Diriliş Takı online mağazasının akik taşlı yüzükler koleksiyonunu inceleyebilir, beğendiğiniz yüzük modelini site üzerinden veya whatsapp iletişim hattından sipariş verebilirsiniz.

 

Akik Taşlı Yüzük Fiyatları

 

 

Akik taşlı yüzük fiyatları en nadir tüleri için bile fahiş olmayacak derecede uygundur. Akiğin mükemmel görünümü ve desenleri dışında sık kullanılan bir taş olmasının sebebi de aslında fiyatının uygun olmasıyla ilgilidir. Diriliş Takı online sitesinde erkek yüzük koleksiyonunda akik taşlı yüzük modelleri inceleyerek farklı çeşitlerde ve renklerde uygun ve indirimli fiyatlarla akik taşlı yüzükler bulabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR