Devre Yüzükleri

Erkek yüzükleri genel olarak bir konsept üzerinde tasarlanmaktadır. Örneğin Türk yüzükleri serisinde Türkçülükle ilgili motif ve desenler işlenirken, Osmanlı yüzükler serisinde Osmanlı dönemi motif ve desenleri yüzüğün konseptini tamamlıyor.

Bugünlerde ise meslek grupları baz alınarak tasarlanan erkek yüzük modelleri dikkat çeken ve talep gören gümüş yüzükler arasında yer alıyor. Mesleki gruplara göre erkek gümüş yüzük modelleri  tasarlamak takı sektöründe artık gelenek halini almıştır. Bu meslek gruplarından biri de Asker ve Polistir.

Diriliş Takı olarak biz de Türk milleti için önemli olan bu kutsal görevi icra eden Silahlı kuvvetlerimiz için özel tasarladığımız asker ve polis yüzükleri serimizi online sitemizde ve mağazalarımızda müşterilerimize sunuyoruz.

Bu kategori içerisinde çok özel ve ihtişamlı yüzükleri barındıran devre yüzükleri hem polis hem de askerler için tasarlanan yüzüklerden oluşmaktadır. devre yüzükleri  bu meslekten olan erkeklerin severek kullandığı yüzüklerdir. Müşteri talepleri ve istekleri üzerine her gün tasarlamakta olduğumuz yeni devre yüzük modelleri ile bu kategorimizdeki ürün çeşitlerini artırarak daha çok model sunmayı hedefliyoruz.

Devre Nedir?

Diriliş Takı olarak tasarladığımız devre yüzükleri hakkında bilgi vermeden önce devrenin ne olduğunu açıklamakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki askerlik hizmetinin vatani bir görev olduğu Tanzimat Fermanı`nın ilanından sonra prensip haline gelmiştir. Her zaman güçlü ordulara sahip olan Türk devletlerinden ordu geleneğini miras almış Osmanlı İmparatorluğu`nda XVIII. yüzyıldan itibaren Türk askeri teşkilatında ve eğitim kurumlarında önemli değişimler yapılmış ki bunlardan esası Avrupa standartlarına uygun askeri teşkilatın kurulmasıydı.

Arapça kökenli olan devre kelimesi “dönüş, döngü, dönem” anlamına gelmektedir. Hem askeriyede hem de polisler arasında kullanılan bir kelime olan devre Arapça`dan gelen aynı anlamı ifade etmektedir.

Daha Osmanlı döneminden kullanılmaya başlayan devre kelimesi celp yağıtlarını aynı zamanda, aynı dönemde almış ve aynı dönemde askerlik yapanlar için kullanılmaktadır. Yani devre arkadaşı olmak demektir. Aynı zamanda bu kelime askerler arasında da hitap şekli olarak kullanılmaktadır ki bu hitap şekli rütbesi ve mevkii ne olursa olsun aynı dönem askere katılan bütün askeri personel arasında kullanılmaktadır.

Yıl içinde 4 defa askerlik celp dönemi vardır. Bunlar şubat, mayıs, ağustos ve kasım devreleridir.

Askerde alt devre, devre ve üst devre olmakla üç devre vardır. Alt devre askere sonradan gelen ve daha az tecrübeli olan kişiye deniyor. Devre, aynı günde askere katılmış ve tezkeresini aynı günde alacak olan kişilere denmektedir. Aynı devre askerleri her zaman birlikte zaman geçirirler. Üst devre ise daha önceden askere katılan ve daha çok tecrübeye sahip kişilere deniyor.

Devre yüzükleri tasarımında da Emniyet kuvvetleriyle ilgili motif ve desenlerin dışında kişiye özel askerlik devresi işleniyor.

Devre kelimesi polisler için de geçerli olup aynı sene polisliğe atananlar için kullanılmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Polis Teşkilatı  tarihi ise askeri yapı kadar eski olmasa da mükemmel yapısı ve teşkilatlanmasıyla örnek olmaktadır. Türk Polis Teşkilatı oluşturulduğu günden itibaren burada vatani görevlerini her zaman onurlu şekilde ve severek icra eden kişilerin görev aldığı önemli bir kurumdur.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve Emniyet Kuvvetlerinde görev alanların sevdası vatandır. Onlar için bu sevdanı ifade edebilmenin en güzel yolu görevleriyle ilgili ve vatana dair bir motifin işlendiği bir aksesuarı üzerlerinde taşımaktır. Bu aksesuar da tabi ki devre yüzüğü dışında başka bir aksesuar olamaz.

Devre Yüzük Modelleri

Yenilenmiş Diriliş Takı online sitemizde Asker ve polis yüzükleri kategorisinde rahatça bulabileceğiniz Devre Yüzükleri , astsubay devre yüzükleri, jandarma devre yüzüğü, polis devre yüzüğü, subay devre yüzüğü ve daha çok çeşitteki yüzükleri sizlere sunuyoruz.

Taşlı, taşsız ve mineli yüzük modellerinden oluşan Devre yüzükleri farklı tasarımlarıyla her müşterinin zevkine hitap etmektedir. Taşlı modellerde kullandığımız Türklüğü ifade eden mavi renk ve egemenliği ifade eden kırmızı renk faset kesim zirkon taşla birleştirdiğimiz özel motif ve desenler yüzüklerimizi esrarengiz tasarıma kavuşturuyor. Ayrıca kırmızı renk zirkon taş üzerine ay yıldız motifi işlediğimiz modellerde Türkiye bayrağını sembolik olarak ortaya çıkarmaya çalıştık.

Devre yüzük modelleri  tasarlanırken sadece bu motiflerle yetinmeyerek Türklüğü ifade eden birçok sembolü  bir araya getirerek yüzüklerimize derin anlamlar kazandırmayı başardık.

Devre yüzüğü her askerin ve polisin severek kullanacağı bir aksesuar olacağı için hediye olarak da ideal seçimdir. Eşiniz, babanız, oğlunuz veya yakın bir arkadaşınız bu önemli görevi icra ediyorsa devre yüzükleri onun için hemen  hiç düşünmeden alabileceğiniz bir hediye olabilir.

Diriliş Takı olarak tasarladığımız yüzüklerde kişiselleştirme seçeneği de sunduğumuz için alacağınız yüzüğün üzerine yüzüğü hediye edeceğiniz kişinin devre tarihini, görevini yazdırabilirsiniz.

Devre Yüzük Fiyatları

Devre yüzük fiyatları Diriliş Takı`nın diğer erkek gümüş yüzük modellerinde olduğu gibi en uygun rakamlara sunulmaktadır. 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş olan Devre Yüzükleri gerçek gümüşten üretilmesine rağmen en uygun fiyatlarla Diriliş Takı`da bulabilirsiniz. Şimdi Devre Yüzükleri ve Devre Yüzük Fiyatları için online sitemizi ziyaret edip ürünlerimizi daha detaylı şekilde inceleyebilir, kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Erkek Gümüş Yüzük

Gümüş yüzük erkek takılarının vazgeçilmezidir. Takı takmasını sevmeyen erkeklerin bile günümüzde yüzük kullandığı görülmektedir. Moda her gün değişiyor ve yeni trendler oluşuyor, böylece tarzlar, takıların görünümü ve takma şekilleri de değişiyor. Erkek takılarında ve özellikle erkek gümüş yüzük modellerinde bu konuda birçok değişim göze çarpıyor. Aynı zamanda geleneksel modellerin de hala çoğunlukla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Erkek takıları tasarlayan bir marka olarak müşteri memnuniyeti ve istekleri önceliğimizdir. Diriliş Takı olarak her zaman yeniliğe açık bir marka olduğumuz için trendleri takip edip, sektörü iyi araştırıp müşterilerin zevklerine, tarzlarına ve isteklerine uygun takılar üretiyoruz. Erkek takı ağırlıklı bir marka olarak erkeklerde yüzük takma geleneğinin eski zamanlardan beri mevcut olduğunu bildiğimiz için de yeni model trend erkek gümüş yüzük modelleri ile beraber geleneksel yüzük modelleri de tasarlıyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR