1

Kişiye Özel Hat Sanatlı Gümüş Yüzük

 

Yüzükler ve onların takılma şekli ilk kullanıldığı günlerden beri yüzüğü takan kişinin sosyal statüsünü, medeni durumunu ve birçok özelliklerini yansıtan takı olmuştur. Bugüne kadar yüzükler, gelişerek bazı anlamlarını kaybetse de hala kişisel zevklerimizi, tarzımızı, bazen ideolojimizi ve birçok şeyi ifade eden en önemli aksesuarlarımızdır.

 

Değişen modayla geleneksel yüzük takma kalıplarının kırılması ile yeni tasarımlarda yüzük modellerinin ortaya çıktığını görüyoruz. Yeni yüzük modellerinin tasarlanması ve yeni trendlerin ortaya çıkması kendiliğinden oluşan bir durum değildir. Yeni modeller aslında tüketicilerin kişisel zevklerinden ve tercihlerinden ilham alınarak tasarlanmaktadır.

 

Biz de Diriliş Takı olarak müşterilerimizin tercihlerini göz önünde bulundurarak ve onların kişisel zevklerinden yola çıkarak tasarladığımız kişiye özel gümüş yüzük modellerini sizlere sunuyoruz. Bu yüzükleri Diriliş Takı`nın bünyesinde bulunan onlarca kategoride sergilediğimiz 2000`in üzerindeki yüzük modellerinden en özel parçaları birleştirerek sizlere özel kategorilerde sunuyoruz.

 

Kişiye özel gümüş yüzük kategorimizde sizlere daha önce bir çok gümüş yüzük modellerimizde kullandığımız ama özel bir kategori oluşturmadığımız hat sanatlı gümüş yüzük modellerimizi sunuyoruz. 

 

Kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük Diriliş Takı`ya özel yüzük modellerinden olup, hat sanatının zarifliği ile süslenen en özel yüzüklerden biridir.

 

Hat sanatı yüzük modelleri üzerine isim veya isimler, cümle, ibare, İslami motifler, Kur`an`i Kerim`den dua, sure ve ayetler yazılmaktadır. Hat sanatının kendine özgü yazılma tekniği ve sergilediği ince çizgileri bu yüzüklere farklı bir hava katmaktadır.

 

Kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzükler üzerinde ne yazılırsa yazılsın zarifliği ve güzelliği ile dikkat çekici görünüme sahiptir. Diriliş Takı farkıyla sahip olacağınız hat sanatı gümüş yüzük üzerine yazdıracağınız yazıyla çok değerli olmakla beraber girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmenize sebep olacaktır.

 

Hat Sanatı Nedir?

 

Hat sanatı Nabati harflerinden geliştirilmiş Arap yazısıyla yazılan İslami bir sanattır. Eski zamanlarda Şam, Bağdad, Kurtuba, Kahire, Konya, Semerkand, Herat, Tebriz gibi taht merkezlerinde kurulan İslam devletlerinin ilgi çeken sanatlarından biri olan hüsn-i hat sanatı olmuştur.

 

Osmanlı döneminde ise Osmanlı Padişahlarının tuğralarıyla birlikte ünlenen hat sanatı bu dönemde “Türk Hat Sanatı” adıyla önem kazanmıştır. Hatta tuğra zamanla hat sanatının bir kolu haline gelmiştir.

 

Hat sanatı Arap yazısıyla yazılmasına rağmen günümüz Türkçesine de uyarlanarak Türkçe metinlerde de güzel yazma tekniği olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca hat sanatıyla yazmak ustalık talep etmektedir.

 

Biz de Diriliş Takı olarak tasarladığımız yüzüklerde hat sanatının güzelliğini kullanarak hem arapça hem de Türkçe metinler yazıyoruz. Sizin de çok sevdiğinizi bilerek kişiye özel ürünlerimiz içerisinde hat sanatı gümüş yüzük kategorisi oluşturarak sizlere farklı tasarımlarda kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük modelleri sunuyoruz.

 

Yapmanız gereken tek şey Diriliş Takı sitesinde sizlere sunduğumuz ürünler arasından zevkinize göre hat sanatı gümüş yüzük modellerinden birini seçip istediğiniz yazını açıklama kutusuna girerek siparişinizi oluşturmaktır. Ayrıca seçtiğiniz ürüne farklı eklemeler yapmak istiyorsanız whatsapp iletişim hattımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

 

Kişiye Özel Hat Sanatlı Gümüş Yüzük Modelleri

 

Minenin zerafeti ile hat sanatının güzelliğini birleştirerek tasarladığımız kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük modelleri her biri Diriliş Takı`nın yetenekli ustalarının büyük özen ve sabırla hazırladığı yüzüklerdir.  

 

Hat sanatı yüzük modelleri tasarlarken Osmanlı döneminde iki en yaygın sanatı bir araya getirdik. Osmanlı esintisini hissedeceğiniz hat sanatlı gümüş yüzük modelleri geleneksel tekniklerin kullanılmasıyla tasarlandığı için geleneksel çizgilere ve desenlere sahip yüzük modelleridir.

 

Siyah mine üzerine hat sanatıyla yazılan yazılarla birlikte esraregiz havaya bürünen hat sanatı yüzük modelleri yan kısımlarındaki Osmanlı desen işlemeleriyle birlikte göz alıcı görünüm kazanıyor.

 

Minenin zarif ve kendine has parlaklığı yüzüklere her zaman sade görünüm sağlamaktadır. Ama kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük modellerinde ise hat sanatının ihtişamı ile birleşince ortaya göz kamaştıran tasarımlar çıkıyor.

 

Geleneksel çizgilerin dışında daha sakin ve modern tarzda yüzük takmayı seven müşterilerimiz için ise yüzüklerin yan kısımlarını üçken ve nokta gibi modern çizgilerde olan desenlerle de süslüyoruz. Böylece kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük modellerini sadeleştirirken aynı zamanda iki farklı geleneksel ve modern tarzı bir yüzükte buluşturuyoruz.

 

Gümüş ve gold renklerini kombinleyerek tasarladığımız kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük modelleri için sizlere ayrıca farklı desen ve renk seçenekleri imkanı da sunuyoruz.

 

Kişiye Özel Hat Sanatlı Gümüş Yüzük Fiyatları

 

Kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük modelleri her biri 925 ayar gümüş madeninden üretilmektedir. Kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük fiyatları da öncelikle kullanılan gümüş madeninin kalitesiyle belirlenmektedir.

 

Kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük fiyatları belirlemedeki sonraki adımda ise diğer gümüş yüzük modellerinde olduğu gibi yüzük üretilirken kullanılan teknikler, işlemeler, eklenen parçalar, kısacası her yüzüğün kendine has özellikleri göz önünde bulunduruluyor. Çünkü eklenen her bir parçanın da kendi maliyeti vardır. Ayrıca el işçiliği yüksek olan yüzüklerde fiyat diğer yüzüklere nazaran daha yüksek olmaktadır.

 

Her kesin de bildiği gibi kişiye özel tasarlanan ürünler her zaman diğer seri üretim ürünlerden daha yüksek fiyat sergiliyor. Ama buna rağmen biz Diriliş Takı ekibi olarak kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük fiyatları için sizlere çok uygun rakamlar belirliyoruz.

 

Eski ve geleneksel, aynı zamanda çok zorlu olan ve büyük ustalık talep eden iki zarif sanatı birleştirerek tasarladığımız hat sanatı gümüş yüzük modelleri kişiye özel ürünler olmakla beraber Diriliş Takı olarak bizim için de en özel serilerimizden biridir.

 

Siz de bu özel seriden bir yüzüğe sahip olmak istiyorsanız hemen şimdi Diriliş Takı online sitesinden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

 

Diriliş Takı farkıyla elde edeceğiniz kişiye özel hat sanatlı gümüş yüzük en sevdiğiniz ve parmağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz yüzüğünüz olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR