1 2 3 ... 6 >

Doğal Taş Tesbih

 

Tesbihin ilk ortaya çıkışı ve İslam aleminde ne zaman kullanılmaya başlamasıyla ilgili kesin bir bilgi olmasa da ilk tesbihlerin ilkel malzemelerle hazırlandığı söylenilmektedir. Zamanla tesbih yapımında farklı malzemeler kullanılmış, çeşitlenen malzemeler içerisinde en özeli ise hala kendi papüleritesini koruyan doğal taşlar olmuştur.

 

Doğal taş tesbih yapımı oldukca zor ve zahmetli işlerden biridir. Aynı zamanda doğal taş tesbih modellerini hazırlamak maharet, ustalık ve bilgi ister. Çünkü her doğal taşın farklı işleme ve kesilme teknikleri, her taşın kendi sertliği, kimyasal ve fiziksel özellikleri vardır. Bu da doğal taş tesbih modellerini hazırlarken her taşın sahip olduğu özelliğine uygun olarak hassasiyet ve sabır göstermeyi talep eder.

 

Farklı özelliklerdeki doğal taşlardan hazırlanmış doğal taş tesbih modelleri her zaman dikkat çekmiş ve tercih edilmiştir. Doğal taş tesbih modellerinin bu şekilde ilgi görmesi doğal taşların her birinin kendine has iyileştirici ve büyülü özellikleri, taşın deseni, estetik görünümü ve birçok başka sebeplerle ilgilidir.

 

Farklı doğal taşlardan dizilmiş, farklı renklerde ve kesimlerde, farklı süslemeleriyle doğal taş tesbih modelleri farklı çeşitleriyle her yaşa hitap edebilmektedir. Artık sektörde genç ve olgun, spor ve klasik tarz giyinen bütün erkeklerin kullanabileceği farklı tarzlarda birçok modelde doğal taş tesbih bulmak mümkündür.

 

Doğal Taş Tesbih Modelleri

 

Tesbih, ilk zamanlarda dini ritüeller için kullanılmak amacıyla yapılmış, günümüzde de hala ilk ortaya çıkış sebebini korumaktadır. Ardından dini ritüellerin yanı sıra sinirleri yatıştırmak, eli oyalamak için kullanılsa da bugün bütün bu sebeplerle beraber tesbihler, artık günlük yaşamda erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı haline gelmiştir.

 

Türk kültüründe tesbihlerin eski zamanlardan beri gelen ve hiç değişmeyen kendine has bir yeri vardır. Türk kültürünün bir geleneğine dönüşmüş tesbihler ve özellikle doğal taş tesbih modelleri artık erkek modasının bir parçasını oluşturuyor diyebiliriz.

 

Doğal taş tesbih modelleri bu tesbihlerin üretildiği doğal taşlara göre çeşitlenmektedir. Ametist, kehribar, akik, oniks, kaplan gözü, firuze, sedef, inci, kuvars ve birçok doğal taş çeşitlerinden ve bu taşların farklı renk paletlerinden doğal taş tesbih modelleri üretilmektedir.

 

Farklı renk ve desenlere sahip, farklı dizaynlarda ve süslemelerle üretilen doğal taş tesbih modelleri çeşitlerinin çokluğuyla erkeklerin en çok tercih ettiği tesbih modelleri arasında gelmektedir. Çünkü farklı renkler ve süslemeler, sade ve gösterişli tasarımlardaki doğal taş tesbih modelleri erkeklerin ister takım elbise ister daha spor tarz giyimlerini şıklaştıran ve hareketlendiren aksesuardır.

 

Doğal taş tesbih modelleri  doğal taşların azametli görünüşüyle kendine has ihtişama sahiptir. Günümüzde erkek modasına dahil olduğu için artık doğal taş tesbih modelleri, özellikle erkek gümüş yüzük modelleri olmakla erkek gümüş kolye modelleri veya erkek gümüş bileklik modelleri ile kombinlenerek de sunulmaktadır.

 

Doğal taş tesbih modellerinin tasarımında tesbihi oluşturan diğer parçalar da büyük önemi vardır. Diriliş Takı sitemizde sizlere sunduğumuz doğal taş tesbih modelleri 925 ayar gümüş püskül detayları ile süslenmiştir.

 

Doğal Taş Tesbih Fiyatları

 

Doğal taş tesbih fiyatları her tesbihde kullanılan doğal taşa bağlı olarak değişmektedir.

 

Öncelikle doğal taş tesbih fiyatları belirlenirken taşın nadirliğine ve orijinalliğine bakılmaktadır. Gerçekten orijinal doğal taşların fiyatı sahte taşlara nazaran farklılık göstermekte yani belli bir rakamın üzerinde fiyatlandırılmaktadır. Bu nedenle de orijinal özellikle nadir bulunan doğal taşlardan dizilmiş doğal taş tesbih fiyatları taşın değerine göre belirlenmekte olup bir miktar yüksek fiyatlara sunulmaktadır.

 

Doğal taşların nadirliğinin yanı sıra doğal taş tesbih modellerinde farklı çeşitlerde ve farklı özelliklerde taşlar kullanıldığı için doğal taş tesbih fiyatları doğal taşın işlenme zorluğuna, yapım aşamasında tesbihi teşkil eden parçaların el işçiliğine, süsleme ve tesbih üzerindeki işleme detaylarına, püskül ve tesbih ucuna göre belirlenmektedir.

 

Diriliş Takı olarak sitemizde sizlere sunduğumuz her üründe olduğu gibi doğal taş tesbih modellerinde de müşterilerimizin memnuniyeti için uygun fiyatlar belirledik. Ayrıca sitemizde sık sık uygulanan ve değişen indirim kampanyaları ile doğal taş tesbih fiyatları her bütçeye uygun çok daha makul rakamlar göstermektedir.

 

Siz de orijinal doğal taş tesbih ve aynı zamanda en uygun doğal taş tesbih fiyatları arıyorsanız Diriliş Takı kesinlikle doğru seçim olacaktır.

 

Doğal Taş Tesbih Faydaları

 

Doğal taş tesbih modelleri doğanın bize mucizevi bir şekilde sunduğu, özlerinde farklı iyileştirici ve büyülü özellikler taşıyan olağanüstü doğal taşlardan üretilen tesbih modeleridir.

 

Doğal taşların her birinin kendine has iyileştirici ve büyülü özellikleri vardır ki bu özellikleriyle insanlara yardımcı olurlar. Taşların sahip olduğu bu özelliklerinden dolayı eski zamanlardan beri şifacılar, büyücüler taşların tene temas etmesinin daha çok etkili olduğunu söylemişler. Bu nedenle de doğal taşlardan farklı takılar tasarlanmış ve doğal taş tesbih yapılmıştır.

 

Doğal taş tesbih özellikle litoterapistlerin ve ezoteriklerin önerdiği aksesuarlardandır. Tesbihlerin genel olarak sinirleri yatıştırma özelliğinin yanı sıra doğal taşlardan yapılmış tesbihlerin insan vücuduna olumlu yönde birçok faydası vardır.

 

Öncelikle tesbih ele, avuç içine temas ettiği için doğrudan parmak uçlarından beyine giden sinirleri tetikler ve beyine olumlu sinyaller gönderir. Doğal taş tesbih de doğal taşın sahip olduğu özelliğe göre insan vücuduna, sinirlere temas ettiğinde beyine olumlu sinyaller gönderir ve insanı olumlu yönde etkiler.

 

 

Her doğal taşın kendine has karakteri ve özellikleri vardır ve her doğal taş her vücutla uyuşmaz. Doğal taş tesbih modelleri seçerken tesbihin görünümü, dokusu, desenleri ve süslemelerinin yanı sıra taşın sahip olduğu iyileştirici özellikleri ve faydaları, litoterapistlerin tavsiyeleri, kişiyle ve burcuyla uyumlu olup olmayacağı araştırılmalı, doğru karar verilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR