1 2 3 4 >

Gümüş Tesbih

 

Gümüş, tesbih yapımı için kullanılan en değerli malzemelerden biridir. Tesbih bir tür boncuktur ve ilk zamanlarda tesbihler değerli ve yarı değerli taşlardan, diş, kemik, kabuk gibi hayvansal malzemelerden, ağaçlardan ve bitkilerden yapılmıştır.

 

İlk tesbihin nerede ve ne zaman ortaya çıktığı kesin olmasa da bir çok dinin ortak özelliği olarak ilk defa dini ritüeller için kullanıldığı bilinmektedir. Zaman geçtikce tesbihler artık sadece dini ritüeller için değil, aynı zamanda günlük bir aksesuar olarak da kullanılmaya başlandı. Bu da tesbih yapımında daha farklı malzemelerin kullanılmasına yol açtı ve farklı modellerin ortaya çıkmasını sağladı. Farklı malzemelerden dizilen tesbihlerden biri de gümüş tesbih modelleridir.

 

Yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan ve oldukça popüler bir metal olan gümüşün modası asla geçmez. Bu nedenle gümüş tesbih modellerinin diğer tesbih modelleri arasında farklı bir yeri vardır.

 

Gümüş tesbih günlük hayatında aksesuar kullanmayı, tarz görünmeyi seven erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı haline gelmiştir. Gümüşün her tarza ve her yaşa uygun bir metal olduğunu göz önünde bulundurursak gümüş tesbih modellerinin de şıklığına önem veren erkeklerin tarzını tamamlayan önemli bir parça olduğunu söyleyebiliriz.

 

Gümüş tesbih modelleri hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı coğrafyalarında hem koleksiyonerlerin hem de tesbih kullanmayı seven erkeklerin popüler tesbih çeşitidir. Aynı zamanda gümüşün sahip olduğu avantajları ve insan vücudu üzerindeki olumlu etkileri onu bir adım öne çıkarıyor.

 

Gümüş tesbih hem gümüşün ona kattığı değerden dolayı hem de şık ve ışıltılı görünümüyle doğum günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü gibi özel günlerde tesbih kullanmayı seven veya bir koleksiyonu olan sevdiğiniz birine verilebilecek en güzel hediyelerden biri olabilir.

 

Gümüş takı üreten bir marka olarak biz de farklı özelliklere sahip gümüş tesbih modelleri tasarlıyoruz. Tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş gümüş tesbih modellerimiz her yaş grupuna ve her zevke hitap etmektedir.

 

Gümüş Tesbih Modelleri

 

Gümüş, özel tasarımlar yaratmaya çok uygun olan bir metaldir. Gümüş tesbih modellerine de bakacak olursak gerçekten de çok farklı işlemelerde boncuklar, farklı modellerde gümüş tesbihler görebiliriz.

 

Diriliş Takı olarak sizlere farklı kesimlerde, farklı işlemelerle ve  farklı boyutlarda tamamı en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş gümüş tesbih modelleri sunuyoruz.

 

Online sitemizde sizler için  özel olarak farklı tekniklerle tasarladığımız tesbih modellerine baktığınızda kesinlikle kendi zevkinize uygun tesbih modeli bulabileceğinize garanti veriyoruz. Sitemizde sizlere hem standart parlak gümüş boncuklu ve beyaz gümüş boncuklu gümüş tesbih modelleri, hem de özel işlem görülerek oksitli ve siyah gümüş boncuklardan dizilmiş birbirinden farklı gümüş tesbih çeşitleri sergiliyoruz.

 

Diriliş Takı`da sizlere sunduğumuz gümüş tesbih modelleri oval, yuvarlak, kapsül, arpa, küre ve lazer kesimlere sahip olmakla boncukları farklı desenlerle süslenmiştir.

 

Gümüş tesbih modellerimizin her biri Diriliş Takı yetenekli ustalarının el işi olmakla değerlidir. Ama sizlere sunduğumuz gümüş tesbih modelleri arasında çok değerli birkaç model var ki bu modeller tesbih koleksiyonerlerinin ve tesbih seven müşterilerimizin özellikle dikkatini çekmektedir. Bu gümüş tesbih modellerinden Kalem İşlemeli Gümüş Tesbih, Kazaziye Beyaz İşlemeli Telkari El İşi Gümüş Tesbih, Kazaziye Gümüş Tesbih ve genel olarak kazaziye örgü ve telkari el işi ile tasarlanan gümüş tesbih modelleri çok tercih edilmektedir.

 

Kazaziye örme ve telkari sanatı ile yapılmış boncuklar ve kalem işi boncuklardan dizilmiş gümüş tesbih modelleri her biri özel el işi olmakla yapımı yetenek ve zahmet talep eden tesbihlerdir.

 

Gümüş tesbih modelleri sadece desenli ve işlemeli, farklı kesimli boncuklardan oluşmamaktadır. Bu tesbihlerin tasarımını şıklaştıran ve tamamlayan gümüş tesbih püskülü detayı vardır. Bu püskül detayları tesbihin tasarımının özelliklerine göre hazırlanmaktadır.

 

Gümüş Tesbih Fiyatları

 

Gümüş tesbih fiyatları öncelikle tesbihin üretildiği gümüş madeninin kalitesine göre belirlenmektedir. Diriliş Takı olarak müşteri memnuniyeti önceliğimiz olduğu için her zaman ister gümüş takılarda isterse de gümüş tesbih modellerinde en kaliteli gümüş madeni kullanıyoruz.

 

Sizlere sunduğumuz gümüş tesbih modelleri her biri 925 ayar gümüş madeninden üretilmektedir. Hatta bazı gümüş tesbih modellerinde 1000 ayar saf gümüş madeninden hazırlanmış boncuklar kullandık. En kaliteli gümüş madeni kullanan markalardan biri olarak müşterilerimizin her birinin bütçesine göre en uygun gümüş tesbih fiyatları belirliyoruz. Ayrıca sitemizde sürekli uyguladığımız farklı indirim kampanyaları sayesinde beğendiğiniz gümüş tesbih modelini mevcut rakamının da altında satın alabilirsiniz.

 

Gümüş tesbih fiyatları aynı zamanda tesbihin el işçiliği, eklenen gümüş tesbih püskül ve tesbihin ağırlığı da dahil olmak üzere belirleniyor. El işçiliği yüksek gümüş tesbih modelleri için fiyat belirlenirken özellikle el işçiliğinin değerine bakılmaktadır. Örneğin kazaziye örgü ve telkari işi tesbih veya kalem işi gümüş tesbih modelleri yüksek el işçiliği talep eden modeller olduğu için diğer gümüş tesbih fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek fiyatları olduğunu görebilirsiniz.

 

Gümüşün Faydaları ve Avantajları

 

Gümüş madeninin bir sıra avantajları ve insanlar için bir sürü faydaları vardır. Öncelikle gümüş maliyeti açısından diğer değerli metallerden çok daha uygun fiyatlıdır. Her tarza ve her yaşa uygun olan gümüş, çeşitli değerli ve yarı değerli taşlarla da uyum sağlamaktadır. Böylece takı tasarımında ve tesbih modelleri için sıkca kullanılmakardır. Ayrıca gümüş özel tasarımlar yaratmak için çok rahatça işlenebilebilmektedir.

 

Gümüş, hipoalerjenik bir metaldir ve yüksek antiseptik özelliği vardır. Gümüş, insan vücudu üzerinde faydalı etkiye sahiptir ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Daha eski zamanlardan beri gümüş parçacıklarının çok yaygın olan enfeksiyonların gelişimini engellediği bilinmektedir.

 

Gümüşün insanları ruhsal açıdan olumlu etkilediği de söylenilmektedir. Bu nedenle gümüş tesbih bu metalin sahip olduğu bu özelliği ile insanlar üzerinde çok etkilidir. Tesbih çevirirken boncuklar doğrudan avuç içine ve parmak ucuna dokunduğu için parmak uçlarından geçen sinirlerle beyine sinyal gönderir. Böylece insan sağlığını iyi yönde etkiler.

 

Gümüş Tesbih Kararır mı?

 

Gümüş tesbihiniz en kaliteli gümüş madeninden yapılsa bile dış etkenlerden dolayı bir süre sonra kararma gösterebilir. Bu gümüş tesbih modelinizin kalitesiz olduğunu göstermez. Kaliteli gümüş de kararır ama bu süreç kaliteli gümüşte daha geç başlar. Ayrıca gümüş tesbihinizi özel kutusunda ayrı tutarsanız onu daha uzun süre korumuş olursunuz.

 

Size tavsiyemiz gümüş tesbih kararırsa onu aldığınız yerde bakıma vermenizdir. Ama ev ortamında da uygulayabileceğiniz birçok yöntem vardır. Bu yöntemlere Diriliş Blog’da yayınladığımız Gümüş yüzük nasıl parlatılır? yazısından  ulaşabilirsiniz.

 

 

Ayrıca Diriliş Takı olarak bizden alacağınız her gümüş tesbih ile beraber tesbihinizin bakımını kolayca yapabilmeniz için gümüş parlatma bezi de gönderiyoruz. Bu gümüş parlatma bezi ile tesbihinize bakım yaparak kararmasını önleyebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR