1

Oniks Taşı Tesbih

Oniks yüz yıllardır insanlar tarafından bilinen, takdir edilen ve çok sevilen taşlardan biridir. Hem kadın takılarında hem de erkek gümüş yüzük modelleri ve bilekliklerinde sıklıkla kullanılan parlaklığı, sıradışı çizgili renkleri ve katmanlı oluşuyla takılarda harika görüntü katan oniks taşı tesbih modelleri için de tercih ediliyor.

Eski zamanlardan beri güçlü bir enerji tılsımı olarak bilinen oniks taşına farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerde saygı duyulmuş, hakkında ilgili efsaneler, rivayetler söylenmiş, taşın birçok hastalığı tedavi ettiği öne sürülmüştür. Tıbbın bu kadar ilerlemediği, hastalıkların daha ilkel yollarla tedavisinin yapıldığı yıllarda doğal taşların enerjisine çok inanılır bu taşlar çoğunlukla muska, tılsım olarak kullanılırdı.

Doğal taşların mükemmel görünümü onların aksesuar olarak kullanılmasına yol açtı. Oniks taşı da takı tasarımı ve tesbih yapımı için oldukça uygun bir taştır. Mohs ölçeğinde sertlik derecesi 6.5 ila 7 arasında değişiyor. Bu da taşın takılarda ve tesbihler kullanılmasını kolaylaştırıyor.

Oniks tesbih modelleri taşın esrarengiz şık görünümüyle farklı bir hava bürünüyor. Oniks taşı dedikte akla ilk siyah oniks gelir. Ama oniks taşının doğada farklı renkleri de bulunuyor. Sektörde de sadece siyah oniks taşından değil aynı zamanda mavi ve kırmızı oniks taşlı tesbihler de bulabilirsiniz.

Oniks Tesbih

Kalsedon çeşitlerinden biri olan oniks taşı camsı parlaklığa ve yarı saydam bir görüntüye sahiptir ve ikinci sınıf değerli taşlardandır. Takılarda aktif olarak kullanılır, ilginç katmanlı yapısı ve farklı çizgili desenleriyle erkekler kül tablaları, hayvan figürleri, bardaklar, şamdanlar ve çeşitli ev aksesuarları için de tercih edilir.

Oniks taşının en çok yakıştığı yerin tesbihler olduğunu söyleyebiliriz. Gümüşle mükemmel uyumu, diğer taşlarla olan enerji uyumundan dolayı ortaya çok farklı ve estetik görünüme sahip oniks taşlı tesbih modelleri çıkıyor.

DİRİLİŞ TAKI olarak oniks taşı birçok kategoride kullandığımız doğal taşlardan biridir. Erkek gümüş yüzüklerimizin yanı sıra doğal taş kolye ve doğal taş bileklik modellerimizde de oniks taşını severek kullanıyoruz. Her takıya yakışan oniks taşını bu defa doğal taşlardan oluşturduğumuz tesbih koleksiyonumuzda da tercih ettik.

Oniks tesbih koleksiyonumuzda  20’nin üzerinde farklı tasarımlara sahip herkesin zevkine hitap edebilecek tersbihler bulabilirsiniz. Sitemizde ve mağazamızda sizlere sunduğumuz şık tasarımlarıyla göz kamaştıran oniks taşı tesbih fiyatları ile de gönlünüzü feth edecektir.

Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş oniks tesbihlerimiz farklı tasarımlarıyla hem gündelik kullanım hem de hediyelik olarak tercih edilebilir. Her biri kaliteli 925 ayar gümüş madeninden hazırlanmış özel tasarım imame ve püsküllerle süslenmiş ve tasarımı tamamlanmış oniks tesbihlerimizin her biri aynı zamanda koleksiyonunuzun en nadide parçalarından biri olmaya layıktır.

Oniks Taşı Tesbih Fiyatları

Tasarımlarımızın şık olmasına ve göz okşamasına ne kadar özen gösteriyorsak fiyat belirlemede de o hassasiyeti göstriyoruz. Müşteri memnuniyetini sadece kaliteli ve şık ürünlerle değil aynı zamanda uygun fiyatlarımız ve indirim kampanyalarımızla da sağlıyoruz.

Oniks taşlı tesbih modellerimizin tasarımlarında sadece oniks taşı kullanmadık. Tesbihleri gümüş detaylarla hareketlendirdik. Aynı zamanda sizlere farklı çeşitlerde tesbihler sunabilmek ve farklı zevklere hitap edebilmek adına farklı taş kesimleri, oniks taşının enerji olarak uyduğu farklı doğal taşlar kullandık.

Farklı tasarım özelliklerinden dolayı tesbihlerin fiyatları da birbirinden farklıdır. Şöyle ki bazı tesbihlerde taş kombinleri yapılırken, bazılarında 1000 ayar gümüş kullandık, başka modellerde ise gümüş boncuklar tercih ettik. Fiyatları belirlemedeki ilk adım oniks taşı ve beraberinde kullandığımız kırmızı oniks, kuvars, lapis ve yeşil kaplan gözü taşlarının kalitesi ve nadirliğidir.

El işçiliği oniks tesbih fiyatları belirlenirken hesaba katılan en önemli unsurlardan biridir. Tesbihin tasarımını tamamlayan en önemli kısımlardan olan özenle hazırlanmış imame ve püsküllerin her biri el işidir. DİRİLİŞ TAKI ustalarının maharetli ellerinden çıkmıştır.

Oniks Taşı Tesbih Faydaları

Oniks taşı eril enerjiye sahip taşlardan biridir. Bu nedenle de erkek takılarda ve tesbih yapımında sıklıkla kullanılıyor. Oniks taşı tesbih faydaları taşın sahip olduğu enerji, büyülü ve iyileştirici özellikleriyle ilgilidir. Öncelikle taş insan yaşamı ve sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Şöyle ki oniks taşının depresyonla mücadele ettiğini aynı zamanda sinirleri yatıştırdığı biliniyor. Bunun yanı sıra oniks taşı, iltihabı giderir, bağışıklılık sistemini güçlendirir, karaciğer ve böbrekler raharsızlıklarına iyi gelir.

Taş aynı zamanda tembelliği ortadan kaldırır, enerji ve güç verir, aurayı temizler, hasarı ve nazarı giderir. Ezoterikler taş tene temas ederse vücutla daha hızlı etkileşime geçtiğini ve daha etkili sonuçlar verdiğini söylüyorlar. Bunun bir yolu taşı takı olarak, diğer yolu ise tesbih olarak kullanmaktır. Oniks taşı tesbih ile siz de taşın etkilerini hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca oniks taşı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız oniks taşı faydaları ve özellikleri nelerdir? blog içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Orijinal Oniks Taşı Nasıl Anlaşılır?

 

Oniks taşı ikinci snıf değerli taşlardan biri olsa da fiyatı uygundur. Buna rağmen taşın sahteleri de vardır. Ama oniks taşının kendine has ayrıt edici özellikleri var ki bu özelliklerle taşı sahtesinden ayırmak mümkündür. Gerçek oniks taşının çok doğal görünümü ve renk geçişleri vardır. Eğer taştaki renk geçişleri çok keskinse bu taş sahtedir. Orjinal oniks taşı soğuk bir taştır. Avuç içinde vücudun ısısıyla hızlı şekilde birleşmez, soğukluğunu korur. Özellikle oniks taşlı tesbih sahibiyseniz bunu  hemen deneyebilirsiniz. Son olarak oniks sert bir taştır, çabuk kırılmaz ve çizilmez. Yapay taşlar ise darbeyle kırılır ve camla çizilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR