1 2 >

Osmanlı Devlet Armalı Yüzükler

Osmanlı yüzükleri diye adlandırdığımız erkek gümüş yüzük modelleri Osmanlı dönemine ait motif ve simgelerin, bu önemin el sanatlarında, mimarisinde karşımıza çıkan desenlerin işlendiği yüzüklerdir.

Osmanlı yüzük modelleri esasen Osmanlı tuğra yüzükleri, Osmanlı devlet armalı yüzükler ve kayı boyu yüzükleri olmakla üç kategoriden oluşmaktadır.

Bu yüzüklerin üzerindeki motifler sadece Osmanlı İmparatorluğu`na ait çok önemli ve anlamlı simgeler değildir. Bu simgeler aynı zamanda Türklerin 600 yılı aşkın bir sürede dünyaya hükmeden nasıl güçlü bir Cihan Devleti kurduklarını, Türkçülüğü, Türklerin gücünü ve egemenliğini ifade etmektedir.

Zaten Osmanlı İmparatorluğu döneminde de tuğra ve arma, devletin egemenliğini ifade eden sembollerdendi. Şimdi de erkek gümüş yüzükleri üzerinde işlenerek yine egemenliği ifade eder ve Osmanlı İmparatorluğu gibi bir devletin varisleri olduğumuzu gösterir.

Osmanlı tuğrası ve arması aynı zamanda bütün dünyada eşi beraberi bulunmayan işaretler olmakla çok yaygın, bilinir simgelerdi ve her padişahın maddi ve manevi şahsiyetini sembolize ediyordu.

Bugün de Osmanlı devlet armalı yüzükler ve Osmanlı tuğra yüzükleri çok tercih edilen erkek gümüş yüzük modellerinde ilk sıralarda yerlerini almaktadır.

Osmanlı Devlet Armalı Yüzükler

Osmanlı Devlet Arması bütün ihtişamı ve kendinde ihtiva ettiği büyük Osmanlı Devlet gelenekleriyle günümüzde erkek gümüş yüzük modellerini süsleyen Osmanlı Dönemini ve Türklüğü ifade eden motiflerden biridir.

Osmanlı devlet armalı yüzükleri üzerinde işlenen Osmanlı arması, 1882 senesinde  Sultan II. Abdülhamit tarafından yürürlüğe konulmuş armanın en son halidir. Öncesinde ise Osmanlı İmparatorluğu`nda arma kullanılmamış, devlet nişanı padişahların tuğraları olmuştur. Ama tuğra her padişaha özel olarak hazırlandığı için armanın ifade ettiği anlamdan çok uzaktı. Çünkü arma bir devleti ve hükümeti ifade ediyor.

Bu armanın üzerinde yer alan 30 nişan ve simge bütünlükte o dönem Osmanlı İmparatorluğu`na ait devlet ve devleti yönetme geleneklerini, kanunlarını, Osmanlı Devleti`nin dünyaya verdiği mesajı, Türklerin savaş geleneklerini ve birçok anlamı kendinde ihtiva ediyor.

Tek başına çok büyük bir ihtişama sahip olan Osmanlı Arması bugün erkek gümüş yüzük modelleri için muhteşem ve birçok özellikleri kendinde barındıran vazgeçilmez bir motif olmakla çok tercih ediliyor.

Osmanlı devlet armalı yüzükler sadece bu armanın üzerinde işlendiği bir süs eşyası veya tarzınızı yansıtacak herhangi bir aksesuar değildir. Aynı zamanda Türkler için önemli bir dönemi, gücü, egemenliği, cesareti simgeleyen, tarihe ve geçmişe bağlılığı gösteren bir nişan, işarettir.

Çok tercih edilen yüzüklerden biri olmakla Osmanlı devlet armalı yüzük sadece kişisel kullanım için değil aynı zamanda hediye olarak da güzel bir seçim olabilir. Eğer Osmanlı tarihini seven, araştıran, bu döneme ilgi duyan bir yakınınıza ne alacağınızı düşünüyorsanız hiç düşünmeden Diriliş Takı online sitemizdeki Osmanlı yüzükleri arasından çok özel tasarımlardaki Osmanlı devlet armalı yüzük modellerinden birini seçebilirsiniz.

Osmanlı Devlet Armalı Yüzük Modelleri

Diriliş Takı olarak erkek gümüş yüzük kategorimizde müşterilerimiz için her tema ve konseptte, her tarza, her yaşa uygun gerçek ve yüksek kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş erkek gümüş yüzük modelleri sunuyoruz.

Değerli müşterilerimizi düşünerek yenilemiş olduğumuz Diriliş Takı sitemizde oluşturduğumuz kategorilerle çok hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Son dönemlerde genç, yaşlı ve tarzı farketmeksizin birçok erkeğin dikkatini çeken Osmanlı yüzükleri koleksiyonumuzu yeniden düzenleyerek sizlere Osmanlı devlet armalı yüzük modelleri, Osmanlı tuğra yüzük modelleri ve Osmanlı Devleti`nin kurulmasında büyük önemi ve yeri olan Kayı boyu motifli kayı boyu yüzük modelleri olmakla  üç farklı kategoride yüzük çeşitleri sunuyoruz.

Osmanlı devlet armalı yüzükleri, tasarlarken taş kullanmadığımız nadir yüzük kategorilerimizden biridir. Bu arma kendi içinde o kadar büyük anlamlar içeren unsurlardan oluşuyor ki herhangi bir eklemeye ihtiyaç kalmıyor. Bu nedenle de tasarladığımız Osmanlı devlet armalı yüzük modelleri taşsız yüzük modelleri ve mineli modellerden oluşmaktadır.

Taşsız modellerde siyah zemin üzerine üç boyutlu şekilde işlediğimiz Osmanlı Arama motifli erkek gümüş yüzük modellerinin yan kısımlarını yine Osmanlı döneminde çok kullanılan desenlerle, kalem işi motiflerle süsleyerek tasarımlarımızı tamamlıyoruz.

Osmanlı döneminde mine tekniği çok yaygın olarak kullanılan tekniklerden biri idi. Biz de bu tekniği kullanmakla mineli Osmanlı devlet armalı yüzük modelleri tasarlayarak Osmanlı devlet armalı yüzük kategorimizde daha çok çeşitte erkek gümüş yüzük modelleri sunuyoruz.

Mineli modellerimizde ise Türklüğü ifade eden mavi renk ve uygarlığı temsil eden kırmızı renkli mineyi kullanarak farklı çeşitlerde Osmanlı devlet armalı Yüzük modelleri tasarlıyoruz.

Osmanlı Devlet armalı yüzük modellerinde sadece Osmanlı desenleri değil, aynı zamanda bu dönemle bağlı olan ve Osmanlı devlet arma motifi ile anlam itibarile bütünleşen Türklüğü ifade eden bozkurt motifi, ay yıldız motifi, kayı boyu motifi, Göktürkçe Türk yazısı, Teşkilat-i Mahsusa motifi, İslami motiflerden olan Vav motifi ile süslüyoruz.

Osmanlı Devlet Armalı Yüzük Fiyatları

Osmanlı Devlet Arması, militarist mesajlar içeren bir armadır. Şöyle ki bu arma üzerinde hem geleneksel olan süngülü tüfek, tek ve çift taraflı teber, topçu ocaklarını simgeleyen top, hem de yeni ve modern silahlardan olan toplu tabancayı aynı anda ihtiva ediyor. Bu arma hem geleneklerine bağlı olan hem de yeniliklere açık olan Osmanlı Devleti`ni çok iyi şekilde ifade etmekle sadece militarist göndermeler yapmıyor aynı zamanda çok daha fazla anlamı içeren bütün Osmanlı geleneğini birleştiren bir armadır.

Günümüzde teknoloji gelişmiş kuyumculukta seri üretime geçilmiş ve motifleri işlemek çok daha kolay hale gelmiştir. Buna rağmen üzerinde 30 unsuru ve simgeyi aynı anda barındıran Osmanlı Devlet arması motifi öyle bir motiftir ki onu gümüş yüzük üzerine yansıtmak emek, yüksek işçilik ve sabır talep eden bir iştir.

Taşsız ve mineli modellerde sunduğumuz Osmanlı devlet arma yüzükleri farklı çeşitlerde ve tasarımlarda olduğu için Osmanlı devlet arma yüzük fiyatları da değişiyor.

Diğer erkek gümüş yüzük modellerinde olduğu gibi Osmanlı devlet armalı yüzük fiyatları bu yüzüklerdeki el işçiliğine, yüzükler üzerine eklenen parçalara göre belirleniyor.

 

Siz de bütçenize uygun ve en iyi kalitede Osmanlı devlet armalı yüzük arıyorsanız şimdi Diriliş Takı online sitemizi veya mağazalarımızı ziyaret edip Osmanlı devlet armalı yüzükleri inceleyebilir ve Osmanlı devlet arma yüzük fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR