Bozkurt Yüzükleri
DEY0711
₺1.497,75
₺1.889,79
1 2 3 >

Bozkurt Yüzükleri

Bozkurt, Türk kültüründe kutsal sayılan ve saygı duyulan bir hayvan olarak Türklüğü ifade eden sembollerin başında geliyor. Güç, kuvvet, dayanıklılığı simgeleyen Bozkurt`un Türklüğü ifade eden simgelerden biri olması hiç de tesadüfi değildir.

Türkler eski dönemlerden beri kendilerini kurt, börü olarak adlandırmış bir kurt kadar cesur ve savaşçı olmuşlardır. Atatürk döneminde hafızalarda kendini yenileyen bu simge bu gün erkek gümüş yüzükleri için vazgeçilmez motiflerden biri olarak bozkurt yüzükleri kategorisini oluşturuyor.

Türk düşüncesinde ve kültüründe kurt motifi kendi başına bir kültür oluşturarak milli sembol haline gelmiştir. Şöyle ki kurt simgesine efsane ve destanlardan başlayarak atasözleri ve deyimlere, bitki ve yer adlarına kadar, resimde, mimaride ve el sanatlarında rastlamaktayız.

Bugün Türkçülüğün sembollerinden biri olan kurt simgesi el sanatlarında en çok takılarda motif olarak kullanılıyor. Erkek gümüş yüzük modellerinde sıklıkla rastlanılan bozkurt motifi Türklüğün simgesi olarak elleri süslemektedir.

Erkeklerin takmayı en çok sevdikleri takı olan yüzüklerin üzerinde bu şekilde onların ideoloji ve mensubiyetini ifade eden motiflerin işlediği erkek gümüş yüzük modellerinden biridir bozkurt yüzükleri. Bu yüzden de bozkurt yüzük modelleri erkeklerin her zaman tercihlerinde ön sıralarda yer almaktadır.

Bozkurt yüzükleri üzerindeki Bozkurt motifinin ihtişamı ve asilliği ile parmağını süslediği kişinin girdiği ortamda farklı tasarımlardaki modelleriyle dikkat çekmesi ve göz okşamasıyla beraber ifade ettiği derin anlamla gönülleri de feth edecektir.

 

MUTLAKA OKUYUN >> Bozkurt İşareti Anlamı

 

Bozkurt yüzükleri aynı zamanda sembollere önem veren, milli mensubiyetini önemseyen, geçmişine tarihine bağlı, Türk olmaktan gurur duyan yakınlarınız için en anlamlı hediylerden biri olabilir.

Diriliş Takı online sitemizde ve mağazalarımızda da bulabileceğiniz Türk yüzükleri kategorimizde kendine has yeri olan bozkurt yüzük modelleri sizin ve sevdiklerinizin özel günlerinde tarzınıza tarz katacak aksesuarlardan biri olacaktır.

Bozkurt Yüzük Modelleri

Diriliş Takı olarak Türk yüzükleri serimizde Türklüğün en eski ve kudretli simgelerinden olan Bozkurt motifi Bozkurt Yüzükleri kategorisinin ana temasını oluşturuyor.

Türklüğü ifade eden en eski işaretlerden biri olarak bu motifşimdi erkek gümüş yüzükleri üzerinde farklı şekillerde işlenerek Türk olmaktan gurur duyan ve bunu her yerde göstermeye çalışan kişilerin çok severek kullanabileceği en güzel aksesuarlardan biri olmaktadır.

Bozkurt sadece bir motif olmayarak aynı zamanda Türklerin güçlü ve kudretli olduğunu ifade eden bir simgedir. Bozkurt sembol olarak geçmişten günümüze kadar farklı coğrafyalarda farklı anlamlar taşımıştır. Türkler için ise kurt kılavuz, rehber, gücün kuvvetin simgesi, kurtarıcısı olmuştur. Bozkurt Yüzük Modelleri üzerinde motifleri işlerken Bozkurt`un Türkler için ifade ettiği bu ve birçok başka anlamları, tasarımlarımızda en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyoruz.

Bozkurt yüzük modelleri genellikle kurt motifi çeşitli şekillerde işlenerek tasarlanmaktadır. Bunun yanı sıra bozkurt Yüzükleri için Bozkurt motifleriyle anlam itibariyle uyum sağlayabilecek  başka motif ve desenler de kullanarak yüzüklerin daha derin anlam kazanmasına çalışıyoruz. Yine Türklüğü ifade eden motiflerden olan Ay Yıldız motifi, Üç hilal motifi, Göktürkçe Türk yazısı, Osmanlı Arması, Osmanlı Tuğrası ve diğer motifler oluşturduğumuz konseptle birlikte bozkurt yüzükleri tasarım olarak da göz okşayacak şekilde tamamlamaktadır.

Bozkurt yüzük modellerimizi esasen taşsız modeller olarak tasarlasak da bazı modellerimizde doğal taşlara da yer veriyoruz. Bozkurt yüzük modelleri için akik, kehribar ve mavi zirkon taşlarını tercih ediyoruz. Akik ve kehribar taşları sahip oldukları mistik özellikleri ve güçleriyle Bozkurt Motifi  ile çok güzel bir  uyum sağlamaktadır.

Bozkurt Yüzükleri için zirkon taşının özellikle mavi rengini tesadüfen kullanmıyoruz. Şöyle ki mavi renk ezelden beri Türklüğü ifade etmiştir. Mavi renk zirkon taşı ile birlikte Bozkurt motifini birleştirerek Türklüğü ifade eden simgeleri bir araya getirip özel bir tasarım ortaya çıkardık.

Milli bir motif olan Borzkurt, bazı kaynaklarda dini bir motif olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bozkurt aynı zamanda börü olarak da bilinir ki bu kaynaklarda sıkça “gökbörü” ismi geçer. Bu isimdeki “gök” semanın rengini ifade eden mavi anlamına gelmektedir. “Gök renkli erkek kurt, Gök Tanrı`nın bir simgesidir”.

Siz de Bozkurt Motifli  ile ihtişamlı ve kudretli görünümleriyle göz kamaştıran bozkurt Yüzük modelleri ile farkınızı ortaya koymak istiyorsanız şimdi yenilenmiş Diriliş Takı online sitemizde size sunduğumuz yüzüklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bozkurt Yüzük Fiyatları

Taşlı, taşsız ve mineli modellerde sunduğumuz Boztürk Yüzükleri her biri kendine has özellikleriyle farklı tasarımlara sahiptir. Sizlere sunduğumuz diğer erkek gümüş yüzük kategorilerinde olduğu gibi bozkurt yüzükleri fiyatları da bu kategorideki yüzüklerin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Bozkurt Yüzük modellerinin her biri en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiştir. Bu yüzüklerimizde kullandığımız taşlar ise tam doğal taşlar olmakla yüzüklere ayrı bir değer katmaktadır. Gümüş madeninin kalitesi ve kullanılan taşın doğallığı yüzük fiyatlarını belirleyen özelliklerdir. Aynı zamanda yüzüklerdeki el işçiliği, motiflerin işlenmesi ve eklenen diğer parçalar erkek yüzük fiyatları için rakamları belirleyen diğer unsurlardır. Bu nedenle de geniş ürün yelpazesine sahip bu kategoride bozkurt yüzük fiyatları için net ve sabit bir rakam belirlemek mümkün değildir.

Bozkurt yüzük modelleri en uygun fiyatları ve farklı tasarımlarıyla Diriliş Takı online sitesinde sunulmaktadır. Şimdi bozkurt yüzük modellerini incelemek ve bozkurt yüzük fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Diriliş Takı sitesini ziyaret edebilir ve bütün kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Türk Kültüründe Bozkurt

 

Bozkurt sembol olarak geçmişten günümüze kadar farklı coğrafyalarda farklı anlamlarda yer almıştır. Kurt, dünyanın çeşitli kültürlerinde farklı şekilde mitolojiye yansımış, bazen hayranlık duyulmuş, bazen de tehlike olarak görülüp nefret edilmiş bir türdür.

Türkler ise kurt motifine kutsiyet atfetmiş ve kendi karakterlerinin yansımasını onda bulmuşlardır. Böylece kurt motifi Türk tarihinde en çok kullanılan kutsal sembollerden biri olmuştur. Başlangıçta muhtemelen totemik inançtan kaynaklanan bu kutsallık, zamanla millet veya toplumun simgesi, sembolü haline gelmesine sebep olmuştur.

Türklerin kurtları ataları olarak görmelerinin birkaç sebebi vardı ki onlardan en önemlisi kurdun güçlü bir hayvan olması ve Türklerin gücünü yansıttığı öngörüsüdür. Kurt çok güçlü ve dayanıklı bir hayvandır. Bu sebeple kurt, Türk milletinin bir kudret sembolü olmuştur.

Türk destanlarında Kurt, Bozkurt adıyla geçer. Göktürkler dişi kurda “ulu ana”, Uygurlar erkek kurda “ulu ata”, Oğuzlar ise kurdu kendilerine büyük savaşlarda yol gösteren bir kılavuz olarak görmüşlerdir.

Bu sembol Türk hakanları tarafından başarı anlamına gelen zafer işareti olmuştur. Yol gösterici, kudretli, manevi değerleri yüksek olan kurt motifi, Göktürk destanlarında da özenle işlenmiş, Türklerin yeniden çoğalışları bu motife bağlanmıştır. Oğuz Kağan Destanında bir ışık içinden çıkarak konuşan kurt, üç yerde Oğuz ordusuna yol göstermiştir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR