Ay Yıldız Yüzükler
DEY01239
₺1.275,40
₺2.044,03
1 2 3 ... 81 >

Erkek Gümüş Yüzük

 

Erkek gümüş yüzük toplumumuzda erkeklerin en çok kullandığı takı olarak bilinmektedir. Erkeklerin takı kullanımı eski bir tarihe sahip olmakla Taş Devri’ne kadar uzanıyor. Erkek takıları içerisinde en çok kullanılanı erkek yüzükleridir. İlk yapılan yüzükler ilkel olduğu için kemikten veya boynuzdan hazırlanıyordu. Sonrasında kültürün, medeniyetin gelişimiyle insanlar yüzük yapımlarında değerli madenler ve doğal taşlar kullanmaya başlamıştır.  İlk erkek yüzükleri sahiplerinin durumlarını, sosyal statülerini ve güçlerini yansıtmakta, muska görevi görmekteydi. Özellikle erkek yüzüklerinin taktıkları kişiye şans getirdiğine inanılıyordu.

 

Yüzükler sınırsız manevi gücün en eski sembollerinden biridir. Yüzükler eskiden sahibinin onuru, serveti ve imzasıydı. Aynı zamanda süs eşyaları ve büyük gücün nesneleriydi. İlk erkek yüzükleri çoğu zaman mühür işlevini yerine getirmiş, belgelerin imzalanmasında kullanılmıştır. Sonrasında okçular parmaklarını korumak için başparmaklarına genişçe bir yüzük kullanmaya başlamış ve hükümdarlar güçlerini göstermek için büyük, doğal taşlı, ihtişamlı erkek gümüş yüzük takmışlar.

 

Yüzüğü ilk takan kişinin Promethus olduğuyla ilgili birçok mitten birinde onun bu yüzüğü Zeus’un emriyle takmak zorunda bırakıldığı söyleniyor. Bu yüzük, titanı bağlayan prangalardan alınmış bir bağlantıymış. Başka bir mite göre ise yine Prometheus kendisinin geçmesi gereken isyan ve işgence sembolü olan zincirinden bir parçayı tutmaya karar vermesi sonucunda taktığı söyleniyor.

 

Erkek neden gümüş yüzük takmalı?

Gümüş yüzük erkeğe haram mı?

Gümüş yüzük erkek nereye takılır?

Gümüş yüzük nasıl temizlenir?

 

En Popüler Erkek Takısı: Gümüş Erkek Yüzük

 

Gümüşün hikayesi çok eskilere dayanıyor. Yüzük yapımında gümüş en az 4500 yıldır kullanılıyor ve ilk kullanıldığı söylenilen yer Mısır olmuştur. Gümüş ilk tanıtıldığında diğer değerli madenlerden daha değerliydi. Gümüşün oksidasyona karşı mükemmel direnci olması nedeniyle asil metallerdendir.

 

Mücevherlerin ilk ortaya çıktığı zamanlarda farklı metallerden yapılan erkek yüzüklerinin kullanımı çok yaygındı. Bunun sebebi ise erkeklerin geçmişten beri gelen gücünü yüzükler aracılığıyla göstermesindeydi. Yüzük ne kadar büyük ve ihtişamlıysa, ne kadar değerli bir madenden yapılmışsa sahibi o kadar güçlü ve zengindi. Aynı zamanda erkek yüzükleri işlevseldi, mühür rolünü oynuyor ve statüyü belirliyordu.

 

Erkek takıları içerisinde en çok kullanılan gümüş yüzüklerdir. Gümüş madeninden yapılmış gümüş erkek yüzükler ise her zaman moda olmuştur. Geçmişten günümüze medeniyet gelişse de, moda değişse de erkekler için gümüş yüzük kullanımı kendi geleneğini hep koruyup saklamıştır. Özellikle erkeklerin daha çok kullandığı metal olan gümüş,  her şeyle uyum sağlayarak günlük hayatta rahatca kullanılıyor, erkeklerin tarzlarını ortaya çıkarıyor, şıklaştırıyor.

 

Eski zamanlarda gümüş erkek yüzüklerinde çok çeşitler olmasına rağmen bir dönem erkeklerin takı takması ve özellikle yüzüklerde sadecce alyans kullanması erkeklerin gümüş yüzük geleneğini bir süre durdurmuştur. Günümüzde ise gümüş yüzükleri yeniden kullanılmaya başlanmıştır. Çok çeşitlerde ve modellerde sunulan erkek gümüş yüzükleri artık her tarza uygun üretiliyor ve her erkek stili rahatça gümüş erkek yüzüklerde yansıtılıyor.

 

Erkek Gümüş Yüzük Modelleri

 

Zaman geçtikce eskiden gelen inançlar ve değerler değişse de gümüş yüzük modellerinde çeşitlilik artsa da kalıplaşmış erkek yüzük modelleri vardır. Günümüzde üretilen erkek gümüş yüzük modelleri ilk erkek yüzüklerinin ortaya çıktığı günden itibaren kalan modellerden esinlenerek yapılıyor. Şöyle ki gümüş yüzükler günümüzde doğal taşlı, bronz süslemeli veya ikisinin aynı anda kullanılmasıyla üretiliyor.

 

Erkek takıları, özellikle erkek yüzükler günümüzde çok çeşitlerde üretilse de en çok kullanılan ve tercih edilen erkek gümüş yüzükleri doğal taşlı yüzük modelleridir. Doğal taşlar taşıdıkları özellikler ve enerjiyle her yüzükte ve vücutta farklılık gösteriyorlar. Böylece her kişide kendi hikayelerini oluşturuyorlar. Doğal taşlı gümüş yüzükleri sahibini doğru seçildiği zaman iyi yönleriyle ve enerjisiyle besliyor. Kehribar, akik, sultanit, kaplan gözü ve başka bu gibi doğal taşlar, özel motiflerle süslenmiş 925 ayar erkek gümüş yüzük modellerini daha ihtişamlı hale getiriyor.

 

Aynı zamanda daha sade ve daha az gösterişli metal işlemeli erkek yüzük modelleri de sadeliği seven erkek müşteriler tarafından tercih edilebilen modellerdendir. Bronz işlemeli gümüş yüzük modelleri doğal taşlı yüzük modellerine nazaran daha çok çeşitlilik gösteriyor.

 

Bronz işlemeli gümüş yüzük modellerde eskiden beri gelen geleneğe uygun olarak mühür erkek yüzükleri, Zıhgir olarak bilinen, başparmağa takılan ve kişinin bireyselliğini ortaya koyan okçu yüzükleri en cok tercih edilen erkek gümüş yüzük modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca zerafetiyle seçilen mineli yüzükler, teknolojinin getirdiği yeniliklerle üretilen nano desen yüzük modelleri de sade ve şık tasarımlarıyla erkek yüzük modellerindendir.

 

Her bir yüzüğün kendi hikayesi vardır. Yüzükteki hikayeyi yüzüğü süsleyen motifler ve semboller, onların birleştiği doğal taşlar oluşturuyor. Erkek gümüş yüzük modellerinde eskiden gelen geleneklerle günümüzde Osmanlı Tuğrası, Osmanlı Arması, Selçuklu motifleri, Göktürkce türk yazısı, Ay – Yıldız motifi, Kurt simgesi ve bir çok başka motifler işleniyor. Bu motifler 925 ayar erkek gümüş yüzüklerle bir bütün teşkil ederek yüzüğün karakterini ortaya çıkarıyor.

 

Erkek Gümüş Yüzük Fiyatları

 

Erkek gümüş yüzük fiyatları modellere göre farklılık gösteriyor. 925 ayar gümüş yüzüklerde işçilik önem taşıyor. Bu nedenle de özel işenmiş tasarım olan, el emeğine dayalı ya da kalem işlemeli erkek gümüş yüzük modelleri işçiliği yüksek olduğu için daha değerlidir. Aynı zamanda doğal taşlar kullanılan erkek yüzük modelleri fiyat olarak metal işlemeli ekrek gümüş yüzük modellerine göre de daha yüksek değere sahiptir.

 

 

Aynı zamanda kullanılan gümüşün kalitesi de yüzük fiyatlarının belirleyici özelliklerdendir. Kaliteli ve şık erkek gümüş yüzükleri arıyorsanız 925 ayar gümüş erkek yüzük modellerine Diriliş Takı güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Diriliş Takı olarak modayı ve trendleri takip ederek geçmişten gelen geleneklere de sadık kalmakla 925 ayar erkek yüzüklerimizi müşterilerimize sunuyor, benzersiz tasarımlarımızla her zevke hitap ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR