Doğal Ağaç Tesbih

Farklı kültürlerde farklı şekillerde yapılan ve farklı amaçlar için kullanılan tesbihin tarihi çok eskilere dayanır. Geçmişten günümüze kadar tesbihlerin yapımında farklı malzelemeler kullanılmış bu malzemelerle farklı tesbih çeşitleri ortaya çıkmıştır.  

Tesbih yapımında kullanılan malzemeler çok çeşitlidir. Şöyle ki tesbihler için kehribar, akik, ametist, oltu taşı, sedef, mercan ve bu gibi değerli ve yarı değerli doğal taşlar, mamut dişi, fil dişi gibi hayvansal maddeler, kuka gibi bitkilerden,  hazırlanır. Bir tesbih türü daha var ki bu tesbihler de doğal ağaç tesbih çeşitleridir. 

Tesbihler sadece bir amaç için kullanılan, ya da Türk kültüründe olduğu gibi birçok erkeğin tarzını tamamladığı bir aksesuar veya sadece bir süs aksesuarı değildir. Tesbihler, aynı zamanda sakinleştirici etkiye de sahip olmakta yapılan malzemesine göre sahibine farklı şekillerde etki etmektedir.

Doğal ağaçlardan yapılan tesbihlerin de kehribar tesbih ve diğer doğal taş tesbih çeşitlerinde olduğu gibi faydaları ve kendine has özellikleri vardır. Bunlar her ağaç türüne ve tesbih çeşidine göre değişmektedir.

Doğal ağaç tesbihler faydalı yanlarının yanı sıra aynı zamanda şık tasarımları olan tesbihlerdir. Özenle üretilmiş ağaç tesbihler göz alıcı görünümleri ile şık görünmeyi seven erkeklerin tercihi, aynı zamanda tesbih koleksiyonu olan kişilerin de koleksiyonlarına dahil etmek istediği özel parçalardan biridir.

 

Ağaç Tesbih Türleri

Hangi ağaçtan tesbih olur? sorusu en çok sorulan ve merak edilen sorulardan biridir. Sektörde kaliteli ve sağlıklı farklı ağaç türlerinden yapılmış doğal ağaç tesbih türlerini görebilirsiniz.

Tesbih yapımı için esas önemli olan şey metal, doğal taş veya doğal ağaç olsun malzemenin tesbihin boncuklarına şekil vermek için kullanılan torna cihazına uygun olmasıdır. Malzeme bu cihaza uygunsa tesbih yapılabilir. Ağaç seçilirken de onun kaliteli ve sağlıklı olduğu incelendikten sonra tesbih için gerekli sertliğe sahip olup olmadığına bakılmaktadır.

Birçok ağaç türü tesbih yapımı için uygun görülmektedir. Ağaç tesbih türleri esasen tesbihlerin yapıldığı ağacın türüne göre belirlenmekte ve değişmektedir. Ağaç tesbihler için genellikle abanoz, öd ağacı, tarçın ağacı, ardıç ağacı, venge ağacı, gül ağacı, andız ağacı ve başka ağaçlar seçilmektedir.

Diriliş Takı da müşterileri için ardıç, venge, gül ve andız ağacı olmakla seçtiği dört çeşit ağaç türünden değerli müşterilerine sağlıklı ve kaliteli malzemelerle hazırlanmış şık tasarımlı ağaç tesbihler sunmaktadır. Ürünlerin her biri doğal ağaç malzemesinden yapılmakta, tasarımlarında ek olarak herhangi malzeme kullanılmamaktadır. Ayrıca kaliteli malzemelerle birlikte en doğal ağaç tesbih fiyatları ile de sektörde seçilmektedir.

 

Ardıç Ağacı Tesbih

İnançlara göre ardıç ağacı bereket, huzur ve sağlık getirirmiş. Farklı kültürlerin ve medeniyetlerin geçmişten günümüze kadar tütsü gibi, bolluk bereketin simgesi olarak kullanılan ardıç ağacı ve meyvesi şifalı dünyasıyla da sevilen ağaçlardan biri olmuştur. Günümüzde de bazı ritüeller için kullanılna bu ağaç mobilya ve aksesuar yapımında  tercih edilmektedir.

Tesbih tasarımında da hem çekirdeği hem de ağacın kendisi tercih edilmekte, ortaya usta işi, şık tasarımlı ardıç ağacı tesbih modelleri çıkmaktadır. Kendine has güzel kokusu olan ardıç ağacı tesbihlerden de hoş bir koku gelmektedir.

 

Venge Ağacı Tesbih

Venge ağacı farklı alanlarda kullanılan ağaç türlerinden biridir. Ağacın renginin güzelliği ve yeterli sertlikte kaliteli malzeme vermesi onun tesbih yapımında da kullanımına olanak sağlıyor.

Ağaç tesbih çeşitleri içerisinde kendine has siyah rengi ve açık renklerle kontrast oluşturması ve farklı desenlere sahip olması venge ağaç tesbih modellerini dikkat çekici hale getiriyor. Şık tasarımı kendine has dokusu ve renkleriyle çarpıcı modellerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Her ağacın kendine has farklı desenleriyle her tesbih modeli birbirinden farklı görünüm kazanıyor.

 

Gül Ağacı Tesbih

Dayanıklı yapısı sayesinde tesbih kullanımında kullanılan ağaçlardan biri de gül ağacıdır.  Gül ağacı tesbihler sahip olduğu bir sıra özellikleriyle ağaç tesbihler arasında gül ağacı tesbih modelleri en çok talep gören tesbih modellerindendir. Diriliş Takı gül ağacı tesbihler de tamamen orijinal gül ağacı kullanılarak üretilmektedir.

Şık tasarımı ve kullandıkca etrafa yayılan müthiş gül kokusu bu tesbihleri vazgeçilmez yapmaktadır. Ayrıca çok sorulan gül ağacı tesbih nasıl anlaşılır sorusunun da cevabı tesbih çekilirken ortaya çıkan buram buram gül kokusunda yatmaktadır. Eğer gül ağacı tesbihinizin orijinal olup olmadığını bilmek istiyorsanız kokusuna bakmanız yeterlidir.

 

Andız Ağacı Tesbih

Andız ağacı tesbihler doğal ağaç tesbihler arasında en popüler tesbihlerden biridir. Müşteriler tarafından sıklıkla sorulan ve talep gören andız ağacı tesbih kendine has özelliklere sahiptir. Andız ağacının esas özelliği kullanıldıkça bu tesbihlerin rengini değişmesi ve etrafa hoş bir koku yaymasıdır.

Andız tesbihler aslında ağacın kendisinden değil andız ağacı çekirdeklerinden yapılmaktadır. Bu tesbihler hoş dokusuyla, parlaklığı  ve kokusuyla müşterilerin beğenisini toplarken farklı ve geniş renk paletiyle koleksiyonları süslüyor.

Andız ağacı tesbih özellikleri arasında bu tesbihin renk değiştirmesi de ilgi çekmektedir. Sürekli kullanılan andız ağacı tesbihler zamanla renklerini değiştirir, yaşanmışlığı olan daha değerli tesbih çeşitlerinden birine dönüşür.

17`li ve 19`lu şekilde üretilen andız ağacı tesbih fiyatları diğer tesbihler gibi uygun rakamlara sunulmaktadır.

Ağaç Tesbih Fiyatları

Ağaçtan yapılan tesbihlerin fiyatı yine tesbih çeşitlerine göre değişmektedir. Dayanıklı ve  kaliteli ağaçtan üretilmiş tesbihler daha uzun süre kullanıma uygun olmaktadır. Bu nedenle de tesbih yapılırken kullanılan ağacın kalitesi ve dayanıklılığı da göz önünde bulundurulmaktadır. Son olarak ağaç tesbih fiyatları belirlemede işçilik de önemli rol oynamaktadır.

 

Siz de Diriliş Takı farkıyla %100 orijinal ağaç malzemelerinden yapılmış doğal ağaç tesbihlere sahip olmak istiyorsanız hemen şimdi siparişinizi oluşturabilir, özel hediye kutusu içerisinde parlatma beziyle birlikte doğal taş tesbihinizi kısa sürede teslim alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR