1 2 >

Kelime-i Tevhid Yüzükler

İslam`a gönül veren müminler hep faziletli kelimeleri, Kur`an`i Kerim`den sure ve ayetleri, duaları evlerinde bulundurur ve üzerlerinde taşırlar. Bu kelimeleri, dua ve ayetleri üzerlerinde taşımanın en güzel yolu ise onu bir takı olarak kullanmaktır. Bu bir kolye, bir bileklik veya bir yüzük olabilir.

 

İslami yazıların işlendiği bu çeşitli takılar arasında en çok erkek gümüş yüzük modelleri daha farklı stil ve tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Erkeklerin ister günlük isterse de özel günlerde daha çok kullandığı takı olan yüzük, çeşit olarak taşlı, taşsız ve mineli modellerde her tarza hitap edecek şekilde tasarlanabiliyor.

 

Erkek kolye ve erkek bileklik modellerine baktığımızda ise erkek yüzük modellerine  nazaran çok farklı tasarımlara rastlamıyoruz. Genelde bu takıların tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmekle zincir veya zincir ve üzerine motif işlenmiş kolye uçluğu ile birlikte taşsız modellerden oluşuyor. Sadece bazı modellerde mine tekniğine rastlıyoruz ki bu da takılara farklı bir hava katıyor.

 

Ana temasını İslami yazıların oluşturduğu  islami yüzükler serisi de erkek gümüş yüzük modelleri arasında farklı tasarımlarda sunulabilen serilerdendir.

 

Diriliş Takı olarak biz de islami yüzükler koleksiyonumuzda geniş ürün yelpazemizle her tarza ve her yaşa uygun bir şekilde sade ve ihtişamlı tasarımlarda olmakla her kesin kullanabileceği, farklı İslami yazıların işlendiği erkek gümüş yüzük modellerimizi müşterilerimize sunuyoruz.

 

Her biri çok özel ve derin anlamlar ifade eden farklı İslami yazı ve motiflerin işlediği yüzüklerimizin olduğu islami yüzükler serimizin en özel kısmını Kelime-i Tevhid yüzükler teşkil ediyor. Çünkü bu kelime zikirlerin en faziletlisidir.

 

“La İlahe illallah” Allah`tan başka hiç bir ilahın bulunmadığını, kainattaki tüm varlıkların tek hakiminin, tek sahibinin Allah olduğunu ifade eden mübarek bir kelimedir. Kelime-i tevhid İslam`da imanın esasıdır. Bu kelime, yaratılışın gayesi, sevap ve günahın kaynağıdır.

 

Mutlaka Okuyun >> Kelime-i Tevhid Anlamı

 

Kelime-i Tevhid herhangi bir ifade olmamakla onun anlamını kalben idrak eden, maneviyata önem veren kişilerin hiç bir zaman zirketmekden bıkmadığı bir kelimedir. Üzerinde Arapça Kelime-i Tevhid yazılan Kelime-i Tevhid yüzükler olarak adlandırdığımız katerogimizde de bulunan gümüş yüzük modelleri bu kelimenin faziletinin her zerresini anlayan müşterilerimizin kendilerine alabileceği ve sevdiklerine hediye edebileceği en güzel tercihlerden biri olabilir.

 

Kelime-i Tevhid Yüzük Modelleri

 

Kelimelerin en faziletlisi olan Arapça Kelime-i Tevhid yazılı Kelime-i tevhid yüzük modelleri Diriliş Takı olarak en önem verdiğimiz ve özenle üzerinde çalıştığımız yüzük modellerimizden biridir. Tamamı 925 ayar gümüş madeninden ürettiğimiz Kelime-i Tevhid yüzükleri diğer erkek gümüş yüzük ketegorilerinde olduğu gibi taşlı, taşsız ve mineli olmakla üç modelde sunuyoruz.

 

Sınırlı sayıda ama büyük özenle tasarladığımız Kelime-i Tevhid Yüzük Modelleri müşterilerimizin beğenisini kazanmakta devam ediyor.

 

Kelime-i Tevhid yüzükleri için tasarladığımız taşlı modellerimizde özellikle bu yazının taşıdığı anlam ve önemini, kelimenin ağırlığını kaldırabileceğini düşündüğümüz kehribar taşını kullanmayı tercih ediyoruz. Altın varak üzerine işlediğimiz Kelime-i Tevhid motifini taşın içerisine yerleştirerek bu güzel sözü kehribar taşın asaletiyle vehdet teşkil edecek şekilde birleştiriyoruz. Böylece Kelime-i Tevhid yazılı yüzük ifade ettiği anlamla gönüle okşadığı kadar göze de okşayacak tasarıma kavuşuyor.

 

Taşsız modellerde ise  Kelime-i Tevhid`i üç boyutlu şekilde veya gümüş plak üzerine işlemekle  daha sade tasarımlar oluşturuyoruz. Yüzüklerimizin yan kısımlarını ise erkek gümüş yüzükler için vazgeçilmez motif ve desenlerden olan Osmanlı dönemine ait desenler, Osmanlı padişahlarının imzası olan ama artık günümüzde motif olarak kullanılan Osmanlı Tuğrası,  Selçuklu desenleri, Kalem işi desenlerle süslüyoruz.

 

Bütün erkek gümüş yüzük kategorilerinde rastlayabileceğiniz mineli yüzükleri Kelime-i Tevhid yüzük modelleri içinde de görebilirsiniz.

 

Bildiğiniz gibi Arapça yazılar hat sanatının büyülü güzelliğiyle yazılıyor. Hat sanatının zerafeti minenin zerafetiyle birleşince ise ortaya esrarengiz görünüme sahip modeller çıkıyor. Kelime-i Tevhid yüzük modelleri üzerinde işlediğimiz Kelime-i Tevhid yazısı da hat sanatıyla yazılmakla bu yüzükleri aksesuar olmaktan çıkarıp onlara sanatsal bir değer katıyor.

 

Kelime-i Tevhid Yüzük Fiyatları

 

Kelime-i Tevhid Yüzük Fiyatları yüzüklerin modellerinde göre farklılık gösteriyor. Her biri çok özenle hazırlanmış olan Kelime-i Tevhid yüzükler tamamı gerçek 925 ayar gümüş madeninden üretildiği ve Diriliş Takı ustalarının yetenekli ellerinin emeği olduğu için çok değerlidir.

 

Şimdi Kelime-i Tevhid yüzük modelleri ve Kelime-i Tevhid yüzük fiyatları için Diriliş Takı online sitesini ziyaret edebilir, istediğiniz modeli seçip hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz. Dilerseniz Diriliş Takı olarak istediğiniz ürünü sizin için kişiselleştirme seçeneği de sunuyoruz.

 

Kelime-i Tevhid

 

La İlahe İllallah cennetin anahtarıdır.

 

La İlahe İllallah kelimesinin Allah katında büyük bir yeri vardır. Bu kelime zikirlerin en faziletlisidir. Kim onu telaffuz ederse zikirlerin en değerlisi ile Allah`ı zikretmiş olur. Peygamber efendimiz şöyle buyurur: “Zikrin en faziletlisi, ‘La ilahe illallah`tır”.

 

Kelime-i tevhidin aslı “la ilahe illallah Muhammedün resulullah” cümlelerinden ibaret olup “Allah`tan başka tanrı yoktur, Muhammed Allah`ın elçisidir” şeklinde Türkçe`ye çevrilmiştir.

 

Kelime-i tevhid, İslam`ın özünü oluşturan iki temel üzerine kurulmuştur. Bunlardan ilki ve en önemlisi Allah`ın kudretini ve tek olduğunu vurgulamaktır. Tevhid kelimesi sözlükte “tek ve bir olmak” anlamına gelen vahd kökünden türemiş, kelime olarak “bir şeyin bir ve tek olduğunu kabul etmek” anlamını taşımaktadır. Kur`an-ı Kerim`de de aslında tevhid kelime olarak yer almaz aynı anlama gelen vahd kelimesi kullanılmıştır.

 

İbrahim suresinin 24-25 ayeti kerimesinde bu zikr ile ilgili şöyle bahsedilmektedir: “Allah`ın nasıl bir misal getirdiğini görmedin mi? Güzel sözü, kökü sabit, dalları gökte olan güzel bir ağaca benzetti. O ağaç, rabbinin izniyle her zaman meyvesini verir. Öğüt alsınlar diye Allah insanlara böyle misaller getirmektedir”. Burada güzel söz kelime-i tevhide işaret eder.

 

Bu kelime, Hz. Adem ile son peygamber Hz. Muhammed arasında gelmiş geçmiş tüm peygamberlerin müşterek daveti ve ortak çağrısıdır. Kur`an-i Kerim`in Enbiya suresinin 25. ayetinde şöyle der: “Senden önce hiçbir peygamber göndermedik ki ona, Benden başka ilah yoktur, şu halde ona kulluk edin’ diye vayhetmiş olmayalım”.

 

Kelimei-tevhid, onu gerçekten anlayarak söylenmesini talep eder. Bu kelimenin anlamını bilmeden söylemek kişiye fayda vermez.

 

Siz de bu faziletli kelimeyi üstünüzde taşımak ve bu kelimenin her zerresini kalbinizde ve ruhunuzda hissetmek istiyorsanız Arapça Kelime-i Tevhid yazılı çok özel Kelime-i Tevhid yüzük modelleri için Diriliş Takı en doğru seçim olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR