1 2 >

Mistik Topaz Taşlı Yüzükler

Mistik topaz taşı sahip olduğu rengi ile kelimelerle ifade edilemeyen doğal taşlardan biridir. Esrarengiz yanardöner görünümüyle bu taş görenleri kendine hayran bırakıyor.

İçinde gökkuşağının yedi rengini barındıran mistik topaz taşı bu özelliği sayesinde de takılara çok yakışıyor. Mistik topaz taşı daha çok kadın takıları üzerinde karşımıza çıksa da erkek yüzükleri için de tercih olunan taşlardan biridir.

Erkekler için mistik topaz taşlı yüzükler oldukça iddialı bir seçim olabilir. Bu taşın yedi farklı renk içermesi ve hareket ederken bu renklerin birbiriyle ahenk yaratması girdiğiniz her ortamda bütün dikkatlerin üzerinizde toplanmasını sağlayacaktır. 

Aynı zamanda böylesine çarpıcı taşlı bir gümüş yüzük değer verdiğiniz biri için harika bir hediye olabilir.

Mistik topaz taşının ismiyle ilgili iki efsane vardır. Bunlardan en çok bilineni taşın terim olarak Sanskritçe`de “alev”, “sıcaklık” ve “ateş” olarak tercüme edilen topas kelimesinden geldiğidir. İkinci efsanede ise bu taşın adını ilk bulunduğu Topazios adasının adından aldığı söyleniyor.

Her doğal taşın insanlarla etkileşim kurduğunu biliyoruz. Mistik topaz taşı da vücutla temas etiğinde ve etkileşime geçtiğinde kendini belli eden taşlardan biridir. mistik topaz taşlı yüzük taşın kendi içerdiği özelliklerdinden dolayı vücuda temas ettikten ve alıştıktan sonra renk değiştiriyor. Yüzüğü alırken üzerindeki baskın rengin veya renklerin bir anda başka renklere çevrildiğini görebilirsiniz.

Erkek takı ağırlıklı 925 ayar gümüş takılar tasarlayan bir marka olarak sektörde erkek gümüş yüzük modelleri arasında mistik topaz taşlı yüzükler tasarlayan markalardan biri de Diriliş Takı`dır.

Mistik topaz taşlı yüzükler erkek gümüş yüzükler arasında kendi ihtişamı ve kendine has ağırlığıyla özel bir yere sahiptir. Bu nedenle de mistik topaz taşlı yüzükler tasarımlarının yanı sıra taşın kendi ihtişamından dolayı kendine has çok özel tarzı olan erkeklerin tercih edebileceği tarzdan yüzüklerdir.

Mistik topaz taşlı Yüzük Modelleri

İnsanlar doğal taşları keşf edinceye kadar takılar için ilkel materyaller kullanmış, takıların üzerine birkaç motif çizmekle yetinmişlerdir. Takılara, özellikle yüzüklere doğal taşlar eklenmeye başladıktan sonra takılar çok özel tasarımlarda hazırlanmaya başlanmıştır.

Diriliş Takı olarak erkek gümüş yüzük modelleri tasarlarken çok özel ve orijinal doğal taşlar kullanıyoruz. Bu taşlar içerisinde en özeli ise mistik topaz taşıdır.

Esrarengiz görünümlü mistik topaz taşlı yüzükler erkek gümüş yüzük kategorimizin en değerli yüzüklerindendir. Sınırlı sayıda tasarladığımız mistik topaz taşlı yüzük modelleri taşın kendi güzelliği ile beraber tasarımların da ihtişamıyla göz kamaştırıyor.

Her birini 925 ayar gümüş madeninden ürettiğimiz mistik topaz taşlı yüzük modelleri kendi auraları ve enerjileri ile ruhunuzu okşayacaktır.

Mistik topaz taşlı yüzükler için bu taşın hakkını verecek şekilde tasarımlar hazırlamaya özen gösteriyoruz. Mistik topaz taşı kendi inceliği, ışık yansımaları ve parlaklığıyla kesinlikle ince el işçiliğini hakediyor.

Biz de Diriliş Takı olarak mistik topaz taşlı yüzük modelleri tasarlarken yüzüklerin yan kısımlarını kalem işi motiflerle süslüyoruz. Bu şekilde yüzükleri ihtişamlı hale getirirken aynı zamanda ince ve şık erkek gümüş yüzük modelleri ortaya çıkarıyoruz. 

Bazı Mistik topaz taşlı yüzük modellerimizde ise taşın çevresine mikro zirkon taşlar işlemekle mistik topaz taşının ışıltısını ve renk yansımalarını daha kabarık şekilde göstermesini sağlıyoruz.

Siz de tarzınıza tarz katmak ve iddialı görünmek istiyorsanız şimdi yenilenmiş Diriliş Takı sitemizde erkek gümüş yüzük kategorisinde mistik topaz taşlı yüzükleri inceleyebilir, hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirisiniz.

Mistik Topaz Taşın Özellikleri

Mistik topaz taşının ana rengi mavi olmakla yanardöner bir tonu vardır. İçerdiği yedi farklı renkle gökkuşağını andırıyor. Cam parlaklığıyla  mordan yeşile doğru ışıldıyor.

Mohs sertlik ölçeğinde mistik taşın sertliği 7.5 ile 8 arasında değişiyor. İşleme kolaylığı sağlıyor.

Mistik topaz taşlı Yüzük Fiyatları

Birçok topaz taşı çeşidi vardır, ama mistik olanı bütün çeşitleri arasında en farklısı ve olağandışı rengi nedeniyle en değerlileridir. 

Sizlere sunmuş olduğumuz ihtişamlı mistik topaz taşlı yüzük modelleri 925 ayar gümüş olmakla her biri el işidir.

Mistik topaz taşlı yüzük fiyatları bu taşın orijinalliği ve renk doygunluğuna göre değişiyor. Diriliş Takı olarak hep en kaliteli ve en orijinal doğal taşlar kullanıyoruz. Mistik topaz taşlı yüzükler için de bu taşın en kalitelisini seçiyoruz.

İhtişamlı görünümüyle çok özel tasarımlardaki mistik topaz taşlı yüzükler şimdi sınırlı sayıda Diriliş Takı online sitemizde ve mağazalarımızda satışta.

Siz de bu büyülü mistik topaz taşlı yüzük modelleri ve mistik topaz taşlı yüzük fiyatları için yenilenmiş sitemizi ziyaret edebilir, aynı zamanda kampanyalarımızdan da haberdar olabilirsiniz.

Mistik Topaz Taşı Bakımı ve Temizliği

Mistik topaz taşı bakımı oldukça zor ve ilgi isteyen bir taştır. Eğer mistik topaz taşlı yüzük sahibiyseniz öncelikle bu özel taşı nasıl koruyacağınızı bilmeniz gerekir.

Diğer doğal taşlar gibi Mistik topaz taşı da kozmetik ürünlerle etkileşime girdiklerinde yıpranabilir. Bu nedenle de Mistik topaz taşı kozmetik ürünlerden korunmalıdır. Eğer takınız 925 ayar gümüş madeninden üretilmişe bu koruma sadece taşı değil genel olarak takınızın yıpranmasını önleyecektir.

Mistik topaz taşı doğrudan gün ışığına ve aşırı sıcağa maruz kaldığında parlaklığını ve renklerini kaybedebilir, hatta taş kırıla ve çatlayabilir. Ayrıca termal ektilere de dayanamaz.

Hassas bir taş olduğu için eğer mistik topaz taşlı yüzük veya herhangi bir takınız varsa onu tezmilenmesi ve bakımı için profesyonel kuyumcuya emanet etmenizi tavsiye ediyoruz. Ev ortamında yapacağınız işlem taşı deforme edebilir.

Eğer taşın yüzeğini kendiniz temizlemek istiyorsanız hiç bir deterjan kullanmadan sadece bir kaç dakika akan suyun altında yıkayıp sonrasında hassas ve tüy bırakmayan bir bezle kurulayabilirsiniz.

Mistik Topaz Taşının Büyülü ve Tıbbi Özellikleri

Mistik Topaz taşının içerdiği gizemin derinliği bu taşın zengin yanardöner renklerin taşmasına bağlıdır.

Mistik Topaz taşı iyilik, denge ve barış anlamına gelmektedir. Bu taş zengin renk içeriğiyle sahibinin neşeli bir ruh haline katkıda bulunur, içsel aydınlanmayı sembolize eder.

Zor bir taş olduğu için alışılması zordur ve her kes bu taşı giyemez. Bir kaç ay düzenli kullanımından sonra taş renk değiştirir. Bu ise taşın sahibine uyum sağladığını gösterir. Siz de bu gizemli taşın olduğu bir takıya sahip olmak istiyorsanız Diriliş Takı olarak büyük bir zevkle tasarladığımız mistik topaz taşlı yüzükler koleksiyonumuzdan ruhunuzu okşayan yüzük modelini satın alabilirsiniz.

Mistik topaz taşı, sahibine iyimserlik, güzellik ve bilgelik kazandırır, öfkeyi yatıştırır. Yaratıcı insanların tılsımıdır. Bazı ezoterikçilere göre Mistik topaz taşının parlaması onun bazı yeteneklerinin arttığını gösterir. Ama bir yeteneği artarken diğerleri de azalabilir.

Tıbbi özelliklerine geldikte ise bu taş endokrin sistemi rahatsızlıkları, felç, kalp krizleri gibi problemlerle başa çıkabilir, uykusuzluk ve kabuslarla savaşır. Bu taşın bağışıklığı koruduğu da biliniyor. Özellikle bulaşıcı hastalıkları atlattıktan ve ameliyatlardan sonra Mistik topaz taşının kullanımı tavsiye ediliyor.

Mistik Topaz taşı kasım taşıdır. Bu nedenle de akrep burçları için en ideal taşlardan biridir. Akrep burcu insanları genellikle uç noktalara giden insanlardır. Bu taş akrep burcu kişilerinde dengeyi sağlamalarına ve doğru kararı vermelerine yardımcı oluyor. Siz de akrep burcuysanız hiç tereddüt etmeden mistik topaz taşlı yüzük alabilir veya akrep burcu olan bir yakınınıza bu yüzüklerden hediye edebilirsiniz.   

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR