1

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kaplan gözü taşı gerçek anlamda esrarengiz ışık yansımaları ve mükemmel renk değişimi sayesinde ortaya çıkan mükemmel görünümü ile doğal taşlar arasında kendine has yeri olan taşlardan biridir. Özellikle erkek gümüş yüzük modelleri, kolye ve bileklikleri olmakla takılara çok yakışıyor. Takıların yanı sıra kaplan gözü taşı tesbih modelleri için de sıklıkla tercih ediliyor. Bu tesbihler en az takılar kadar etkileyicidir ve şık tasarımları ile hem erkeklerin tarzını tamamlamaya yardımcı oluyor.

Doğal taşların her birinin farklı aurası ve enerjisi vardır. Taşları çoğu zaman burçlara göre veya kişiyle enerji uyumuna göre seçiyorlar. Aynı zamanda taşlar seçilirken sahip olduğu iyileştirici ve büyülü özellikleri de göz önünde bulunduruluyor. Ama çoğu kişinin hesaba katmadığı, daha doğrusu dikkat etmediği ve hakkında çok fazla konuşulmayan bir özelliği daha vardır.

Eğer dikkat ederseniz doğal taşların enerjileri yorumlanırken bazen kadınlar ve erkekler için farklı özellikleri olduğu söyleniyor. Şöyle ki doğal taşlar eril ve dişil olmakla iki farklı enerjiye sahiptir. Bazı taşlarda eril bazılarındaysa dişil enerji baskın olabiliyor. Kaplan gözü taşıysa eril enerjisi baskın olan taşlardan biridir. Bu da bu taşın daha çok erkekler tarafından tercih edilmesi gerektiğini, onlara daha iyi etki edebileceğini gösteriyor.

Kaplan gözünün enerjisini hissetmek, kaplan gözü faydaları ile şifa bulmak, refaha ulaşmak ve birçok olumlu yönlerini görmek için bu taştan hazırlanmış yüzük, kolye veya kaplan gözü boncuklarından dizilmiş bir  kaplan gözü bileklik tercih edebilirsiniz. Ama kaplan gözü tesbih taşın enerjisini yakından hissedebileceğiniz, taşla hızlı şekilde uyum sağlayabileceğiniz, aynı zamanda tarzınıza şıklık katacağınız  en iyi erkek aksesuarlarından biridir.

 

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan gözü DİRİLİŞ TAKI olarak erkek takılarında çok severek kullandığımız müşterilerimizin de severek tercih ettiği, doğal taş koleksiyonumuzun özel taşlarından biridir. Hemen her kategori erkek takılarında kaplan gözü taşına rastalaybilirsiniz. Bu taşı hem erkek gümüş yüzüklerimiz hem doğal taş bilekliklerimiz hem doğal taş kolyelerimiz hem de erkeklerin vazgeçilmezi olan tesbih tasarımlarımızda kullanıyoruz.

Türk kültüründe tesbihlerin kendine has bir yeri vardır ve farklı amaçlar için kullanılır. Kimi sabır çeker, kimi koleksiyonisttir, kimi ise tesbihi kombininin tamamlayıcısı olarak şık bir aksesuar gibi terci eder. Her ne sebepten tercih ederseniz edin DİRİLİŞ TAKI tesbihleri her durum için uygundur. Hem kaplan gözünden hem de diğer doğal taşlardan oluşan tesbihlerimizi hazırlarken hem günlük kullanıma uygun hem birine hediye etmeye uygun hem de tesbih koleksiyonunuzun gözde parçası olmaya layık tasarımlar oluşturmaya çalıştık. 

Özgün tasarımlarla sizlere sunduğumuz kaplan gözü taşlı tesbih modelleri birbirinden şık tasarımlarıyla sizleri bekliyor. Tesbihle şıklık nasıl olur demeyin. DİRİLİŞ TAKI tesbihleri mükemmel tasarımlarıyla sizin tesbih hakkındaki düşüncelerinizi tamamen değiştiriyor. Şöyle ki imame ve püsküller tesbihin tamamlayıcı parçalarıdır. Aynı zamanda imamenın tasarımı, kusursuz işçiliği tesbihi hazırlayan kişinin ustalığını gösteriyor.

Biz de ustalığımızı sizlere gösteriyoruz. 925 ayar gümüş madeninden hazırladığımız imame ve püsküller kaplan gözü taşının eşsiz görünümünü tamamlayan mükemmel tasarımlara sahiptir. Her biri el emeği olan püsküller farklı tasarımlarıyla tesbihlere farklı hava katıyor. Burada kazaziye sanatının mükemmel örneklerini görebilir, sadece gümüş değil altın kaplama püsküllü ve imameli kaplan gözü tesbih seçeneklerine inceleyebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz alışılagelmiş kahverengi kaplan gözü taşı tesbih yerine çarpıcı görünüme ve ipeksi dokuya sahip yeşil kaplan gözü tesbih modellerinden de tercih ederek koleksiyonunuza herkesi kıskandıracak büyüleyici bir tesbih daha ekleyebilirsiniz.

 

Kaplan Gözü Tesbih Fiyatları

Kaplan gözü taşı değerli taştır. Buna rağmen fiyatları yüksek değildir ve her bütçeye uygundur. Kaplan gözünden hazırlanmış tesbihlerin fiyatları da bu tesbihlerde kullanılan taşın nadirliğine, kaynağına ve tesbihin yapımında kullanılan ek malzemelere göre belirleniyor.

DİRİLİŞ TAKI olarak sizlere sunduğumuz kaplan gözü taşı tesbih fiyatları da bütçenize uygundur. Ayrıca tüm tesbihlerimizde ve taşlı ürünlerimizde olduğu gibi kaplan gözü taşlı tesbihlerimizde de kullandığımız taşlar %100 orijinaldir.

Kaplan gözü tesbihlerimiz için fiyatı öncelikle taşa göre belirliyoruz. Fiyatı belirleyen diğer unsurlar ise taşa eklediğimiz gümüş parçalar, altın kaplamalı kısımlar, imame ve püsküllerdeki ustalık, el emeğidir. Kullandığımız orjininal kaplan gözü taşı, 925 ayar gümüş madeninden eşsiz tasarımlar karşısında kaplan gözü tesbih fiyatları uygun rakamlarla sizleri bekliyor.

 

Kaplan Gözü Tesbih Özellikleri

Kaplan gözü yüksek enerjiye sahip taşlardan biridir. Bu taş ortaya ilk çıktığı zamanlarda kadınların çok sevdiği ve tercih ettiği taş olsa da zamanla taşın eril enerjisiyle erkeklerin tercih ettiği taşlardan birine, savaşlarda onların yol göstericisi, koruyucu muskasına dönüşmüştür. Taşın erkeklere güç verdiğine, işlerine konsantre olmasına, hedeflerine ulaşmasına yardım ettiğine inanılıyor.

Hem haneye refah getiren hem de maddi başarıyı çeken kaplan gözü taşı tam anlamıyla iş hayatında kendine yer edinmeye çalışan erkeklerin taşıdır. Kaplan gözü sahibinin dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı olur. Güneşten enerji alır ve sahibini olumlu enerjiyle yükler. Belki de sonsuz sayda büyülü ve iyileştirici özellikleri vardır. Kaplan gözü taşının olumlu enerjilerini hissetmek, yüksek enerjiyle dolmak ve iyileştirici etkilerinden yaralanmanın en güzel yolu bu taşı tesbih olarak kullanmaktır. Siz de kaplan gözü taşının özelliklerini hissetmek istiyorsanız kaplan gözü taşlı tesbih modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bu taşın büyülü ve iyileştirici özellikleri hakkında daha geniş bilgi elde etmek istiyorsanız Kaplan Gözü Taşı Faydaları Nelerdir? blog içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 

Gerçek Kaplan Gözü Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Ne yazık ki birçok değerli taş gibi sektörde kaplan gözü taşının da sahte örneklerine rastlayabiliyoruz. Eğer taşın ayrıt edici özelliklerini bilirseniz hangisinin sahte hangisinin gerçek olduğunu anlayabilirsiz.

Kaplan gözü altın ve kahverenginin kombinasyonundan oluşan ipeksi yapıya sahip yanardöner taştır. Gerçek taşın yanar dönerliği doğaldır, ışık altında hareket ettirdikçe değişir. Ama sahte kaplan gözünde değişme olmaz, rengi daha parlak ve doygundur. Ayrıca sahte taşlar genelde daha şeffaf görünüme sahiptir.

Kendine has belirgin ağırlığı olan kaplan gözü taşı elde belli bir süre içerisinde yavaş yavaş ısınır. Kaplan gözü tesbih sahibiyseniz bunu hemen deneyebilirsiniz. Tesbihiniz elinizin ısısıyla hemen ısınacaksa büyük ihtimal bu kötü taklit edilmiş kaplan gözü taşıdır. Dikkat ederseniz bu taşlar doğal taşlardan çok daha hafiftir.

 

Taşın mohs sertlik ölçeğindeki sertlik derecesi 7’dir. Bu da taşın hemen çizilmeyeceğini ve kırılmayacağını gösterir. Bir taş yardımıyla elinizdeki kaplan gözü taşını çizmeyi deneyin. Cam hemen çizilecektir gerçek taş ise dayanıklıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR