Damla Kehribar Tesbih
DT7401019
₺7.539,84
₺8.332,43
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
1
1 2 3 ... 5 >

Damla Kehribar Tesbih

 

Kehribar taşı yüzyıllardır takıları süsleyen çok değerli taşlardan biri olmakla tesbih yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır. Orijinal kehribar taşından dizilmiş damla kehribar tesbih denilen bu tesbih türü diğer bütün tesbih modelleri arasında en çok sevilen ve tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Bunun sebebi ise onun orijinal kehribar taşından yapılması ve bu taşın kendine has iyileştirici ve büyülü özellikleri, aynı zamanda göz alıcı görünümü ile ilgilidir.

 

Kehribar taşı, ağaç reçinelerinden yüzyıllar boyunca belli bir süre içerisinde gelişmekte ve olgunlaşmaktadır. Bu yüzyıllar boyunca da taş içerisine sinek, arı, örümcek ve farklı böcek türleri kapanır. Takı tasarımlarında çoğu zaman daha temiz ve şeffaf kehribar taşları kullanılsa da damla kehribar tesbih modellerinde özellikle bu kapanımlar çok değerlidir ve ürünün orijinalliğini gösterir.

 

Has kehribar tesbih de denilen damla kehribar tesbih modelleri farklı renklerde ve farklı süslemelerle karşımıza çıkmaktadır. Doğa bize kehribar taşaşını geniş renk paleti ile sunar. Orijinal kehribarın esas rengi açık sarı ve kahvemsi renkler arasında değişmektedir. Ama doğada beyaz, mavi, yeşil ve başka renkleri de bulunmaktadır.

 

Diriliş Takı olarak sizlere sunmakta olduğumuz bütün damla kehribar tesbih modellerinin her biri orijinal kehribar taşından kesilmiş boncuklardan dizilmiştir. Burada hem farklı renklerde hem de farklı boyutlarda ve farklı süslemelerde kendi zevkinize uygun damla kehribar tesbih modelleri bulabilirsiniz.

 

Damla Kehribar Tesbih Modelleri

 

Damla kehribar tesbih modelleri en çok tercih edilen tesbih modelleridir. Bu nedenle sektörde bu tesbih çeşitine çok rastlanmaktadır. Damla kehribar tesbih modellerine merak farklı modellerin  ortaya çıkmasına neden oluyor.

 

Genel olarak tesbihler, kullanım amacına ve zevke göre çeşitlenmektedir. Aynı zamanda damla kehribar tesbih modelleri tesbihi oluşturan parçalar ve bu parçaların boyutları, işleme ve süslemelerine göre değişmektedir.

 

Damla kehribar tesbih modelleri her zevke ve her tarza hitap edebilmesi açısından sade ve gösterişli olarak tasarlanmaktadır. Genel olarak kehribar taşı tek başına gösterişli bir görünüme sahiptir. Bu nedenle de ne kadar sade tasarıma sahip olsa da damla kehribar tesbih modelleri ihtişamlı görünümleri ile dikkat çekmektedir.

 

Damla kehribar tesbih modelleri farklı tarzlardaki püskülleri, üzerindeki işlemeler ve süslemeler ile birine özel günlerden birinde hediye etmeniz için güzel seçim olabilir.

 

Diriliş Takı`da sizlere sunduğumuz damla kehribar tesbih modelleri genel olarak yuvarlak, apra, küre ve kapsul kesimli 33`lük ve 99`luk tesbih modelleridir.

 

Damla keribar tesbih modelleri kehribar taşının özellikleriyle ve renk çeşitleriyle farklı süslemeleri taşıyabilen doğal taşlardan biridir. Diriliş Takı olarak damla kehribar tesbih modellerinde esasen tesbihlerin imamesini boncuklarda kullanılan kehribardan hazırlasak da tesbih ucunu ve püskülleri farklı işlemeler ve süslemelerle 925 ayar gümüş madeninden üretiyoruz.

 

Damla kehribar tesbih modellerini tasarlarken tesbihin rengine uygun olarak hem gümüş hem de gold renkler kullanılmıştır. Tesbih uclarını esasen kral zincir püskül, gümüş zincir püskül, gümüş kazaz püskül çeşitlerinden oluşmaktadır. Bu püskülleri bazen tamamen 925 ayar gümüş madeninden bazı modellerde ise zirkon taşlarla veya tesbihin dizildiği kehribar taşıyla süsleyerek tasarladık. Bazı modellerimizde ise gümüş madeninin yanı sıra 14K altın kaplama püsküller de kullandık.

 

Damla Kehribar Tesbih Fiyatları

 

Sizlere Diriliş Takı online sitemizde 50`nin üzerinde damla kehribar tesbih modelleri sunmaktayız. Geniş ürün yelpazesine sahip olduğumuza göre damla kehribar tesbih fiyatları için sizlere net ve sabit fiyatlar sunamıyoruz.

 

Damla kehribar tesbih fiyatları her ürünün sahip olduğu özelliklerine göre değişmektedir. Öncelikle bu tesbih modelleri farklı renklere ve farklı özelliklere sahip orijinal kehribarlardan dizilmiştir. Kehribar taşların fiyatı onların nadirliğine ve orijinalliğine göre değerlenmektedir.

 

Damla kehribar tesbih modellerimizi tasarlarken en orijinal kehribar taşlarını kullanıyoruz. Bu bizim için müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir. Orijinal ürünler kullanıldığı zaman damla kehribar tesbih fiyatları her zaman diğer ürünlere nazaran farklı rakamlar sunmaktadır.

 

Damla kehribar tesbih fiyatları belirleyen  başka önemli unsurlar da vardır ki bunlar da tesbihin el işçiliği, süsleme ve püskül detaylarıdır. Şöyle ki her tesbihte farklı tasarımlarda kullandığımız 925 ayar gümüş ve 14K altın kaplama püskül detayları damla kehribar tesbih fiyatları için rakamları belirleyen son adımdır. 

 

Orijinal Damla Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

 

Doğal kehribar taşın özelliği içindeki kapanımları ve kabarcıklarıdır. Malesef ki günümüzde doğal olmayan kehribar taşlarında da bu şekilde kapanımlar görülmektedir. Bu ise sırf damla kehribar tesbih modellerine orijinal havası katmak içindir. Böylece sahte damla kehribar tesbih orijinalinden farklı olmayacaktır. Ama sahte taşlardan farklı olarak orijinal kehribar taşlardaki kapanımlar kullanıldıkça deforme olur. Bu da onun orijinalliğini kanıtlar.

 

Orijinal kehribar taşının ayırt edici özelliği sadece içindeki kapanımlar değildir. Doğal kehribar taşından dizilmiş damla kehribar tesbih elde bir süre tutulduktan ve kullanıldıktan sonra elin ısısıyla kendine has kokusu ortaya çıkar. Plastik ürünlerde yani sahte damla kehribar tesbih modellerinde ise asla bu kokuyu alamazsınız. Bu tesbihler ısıya maruz kaldıklarında bariz plastik kokusu çıkar. Bu tesbihi kullanmadan da ateşe tutarak anlayabilirsiniz.

 

Ayrıca doğal kehribar taşlarının kendine has parlaklığı ve ışık yansımaları vardır. Plastik üründen yapılmış sahte damla kehribar tesbih modelleri ise orijinal kehribarın parlaklığına sahip değildir. Bunların yanı sıra doğal taşların bir ağırlıkları var ki plastik ürünler bunun aksine çok hafiftir ve çabuk hasar görürler.

 

Son olarak ise orijinal damla kehribar tesbih ile sahte ürünler arasında ciddi fiyat farkı söz konusudur.

 

Damla Kehribar Tesbih Bakımı

 

Damla kehribar tesbih modelleri orijinal kehribar taşından hazırlanmaktadır. Kehribar taşı doğal taşlardan olduğu için zaman zaman bakım gerektiriyor. Bunun esas sebebi ise kehribar taşının sahip olduğu iyileştirici ve büyülü özellikleridir.

 

Kehribar taşı güneş taşı olarak bilinmektedir. Çevredeki ve özellikle sahibinin olumsuz enerjilerini çeker olumlu enerji aktarır. Aynı zamanda sahip olduğu iyileştirici özellikleriyle sahibindeki hastalıklara iyi yönde etkilerken taş yüklenir. Bu zaman taş işlevini yerine getiremez. Bu nedenle de sık sık bakım yapılması gerekir. Özellikle tesbihlerde kullanılan doğal taşlar sürekli el ile temas ettiği ve avuç içinden gelen enerjiyle yüklendiği için bakıma ihtiyaç duyarlar.

 

 

Damla kehribar tesbih modellerinden birine sahipseniz yapmanız gereken tek şey beş dakika kadar akan suyun altında tutmaktır. Böylece taş negatif enerjilerinden arınacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR