1 2 3 ... 6 >

Oniks Taşlı Yüzükler

 

Oniks yüzyıllar öncesine dayanan en ünlü ve iyileştirici özellikleri güçlü olan minerallerden biridir. Keşfedildiği zamandan itibaren mücevherlerde kullanılan değerli bir süs taşı olarak kabul edilmiştir. Doğa, bu taş için süt beyazı, bej, kahverengi, altın sarısı, pembe, turuncu, kırmızı, açık ve koyu yeşil, uçuk ve koyu mavi gibi çok geniş bir renk paleti oluşturmuştur.

 

Bu taşa bir çok İncil efsanesiyle ilişkili olduğu için “İncil Taşı” da denmektedir. Oniks taşıyla ilgili efsanelerden biri de Hz. Süleyman’ın tahtının siyah oniksle süslendiğidir. Eski Mısırlılar da bu taşı kutsal saymış, tapınaklarda yapılan kazılar sonucunda oniksten yapılmış bir sürü objeye rastlanmıştır.

 

Antik Yunan dilinde Oniks “çivi” anlamına gelir.  Gerçekten de oniksin parlak oluşu ve katmanlı çizgili desenleri çiviyi hatırlatıyor. Bu taşın  ayırt edici özelliği birbirine paralel olan çok renkli katmanlarının olmasıdır. Oniksin fiziksel ve mekanik özellikleri onu mermere yakınlaştırıyor. Bu taşın en popüler türü olan siyah oniks ise desenleri nedeniyle bir akik türü olarak kabul ediliyor. Siyah oniks, siyah veya siyah beyaz çizgilerden oluşuyor. Siyah oniks, camsı bir parlaklığa sahiptir ve şeffaftır. Taşın değeri onun şeffaflık derecesiyle belirleniyor. Siyah oniks genelde diğer oniks türlerinin gelişiminde katmanlardan biri olarak bulunur. Siyah oniksin yatakları Hindistan, Brezilya, Uruguay ve ABD’de olmasıyla beraber en iyi örnekleri Mısır’da Arap Yarımadası’nda çıkarılıyor.

 

Siyah oniksten yapılmış takılar şaşırtıcı derecede güzeldir. Aynı zamanda en güçlü ve büyülü özellikler de siyah onikste bulunur. Eski şifacılar bu taşın iyileştirici ve büyülü özelliklerine göre taşı kullanmak için seçeneklerden biri olarak taşın sürekli sahibinin yanında olmasını hatta tene temas etmesini tavsiye ediyorlar. Böyle bir taşa sahip gümüş yüzük sahibine güçle bir enerji artışı sağlayacaktır.

 

Diriliş Takı olarak taşlı gümüş yüzükler koleksiyonumuzda siyah oniks taşlı gümüş yüzükler tasarlamaktayız. Güçlü büyülü ve iyileştirici özelliklere sahip olan siyah oniks taşın asil gürünümüyle birleştirdiğimiz erkek gümüş yüzükleri Diriliş Takı mağazalarında ve sitesinde müşterilerimize sunuyoruz.

 

Oniks Taşlı Yüzük Modelleri

 

Oniks taşı, kolay işlenebildiği için ve eşsiz görüntüsüyle antik çağlardan beri mücevherlerde kullanılan doğal taşlardan biridir. Günümüzde erkek gümüş yüzük modelleri için mükemmel süs taşıdır. Takılarda özellikle aranılan renk olan siyah oniks Diriliş Takı’nın da 925 ayar erkek gümüş yüzükler için severek kullandığı taştır.

 

Diriliş Takı taşlı gümüş yüzükler serisinin özel kategorisini taşkil eden oniks taşlı yüzük modelleri farklı desen ve işlemelerle müşterilere sunuluyor. Diriliş Takı oniks taşlı yüzük modelleri için siyah ve mavi oniksi tercih ediyor. Oniks taşın parlaklığı ve eşsiz görünümü tek başına yüzüğün her yerde dikkat çekmesine yetiyor. Bu nedenle Diriliş Takı olarak Oniks taşlı yüzük modelleri tasarlarken özel motiflere gerek duymadan kalem işlemeli desenler, Osmanlı ve Selçuklu motifleri, örgü ve farklı desenler ile taşı ön plana çıkarmaya çalışıyoruz.

 

Oniks Taşın Özellikleri

 

Birçok büyülü ve iyileştirici özelliklere sahip olan oniks taşının bu özellikleri uzun zamandır biliniyor. Eski Yunanlar’da, Aztekler’de, Hindistan’da bir liderin, cesurca hedefe giden bir kişinin taşıydı. Oniks taşı genellikle liderler tarafından kullanılırdı. Bunun sebebi ise liderler diğerlerinden farklı olarak güçlü iradeye sahip kişilerdir. Bu sihirli taş lider olan kişiye seyircinin dikkatini çekmeye yardımcı olur, konuşması için güven verir. Oniks güçlü erkeksi enerjiye sahip bir taştır.

 

Oniks taşlar içerisinde en özeli olan siyah oniks güçlü büyülü özellikler taşır. Siyah oniks kötü küçlere karşı güvenilir bir bariyer oluşturan tılsım olarak kullanılır. Kendi içinde kötü enerjiyi biriktirir, sahibinin aurasındaki tüm olumsuzlukları giderir. Sahibine sabır ve dayanıklılık gereken durumlarda güç verir. Siyah oniksin enerjisi zayıf iradeli insanlara yardımcı olur. Oniks taşlı yüzükler  iş adamları için ideal tılsımdır. Bu taş, ticari projelerde başarı getirir, başkalarının saygısını çeker, iş görüşlerinin olumlu ve başarılı sonuçlanmasına yardımcı olur.

 

Eski zamanlarda sihirbazlar siyah oniksin sahibini her türlü kötülüklerden ve saldırılardan koruduğuna inandıkları için bu taşa “taş köpek” derlerdi. Sahibini hasardan, nazardan hatta kazalardan korur.  Bu taş özgüveni, zararlı bağımlılıklara karşı direnci arttırır, psikolojik olarak zor anlarda sahibinin önemli şeylere konsantre olmasına yardım eder. Siyah oniks bilgelik verir ve koruyucu görevi görür. Diriliş Takı’nın da yeni erkek gümüş yüzük koleksiyonunda kullandığı mavi oniks taşı ise sevgiyi çeker, gelişimi teşvik eder ve yaratıcılığı açar.

 

Büyülü özellikleriyle beraber yıllardır onaylanmış tıbbi özellikleri olan oniks taşı litoterapide de kullanılıyor. Taşın enerjisi vücuttaki tüm rahatsızlıkları ve hastalıkları çeken ağrıkesicidir. Depresyonu hafiflettiğine uykusuzluk ve stresle savaştığına inanılıyor. Geçmişte oniks tozu yaraları iyileştirmek için kullanılıyordu.

 

Oniks taş hafızayı ve işitmeyi iyiyleştirebilme özelliğine sahiptir. Bu taş omurga, kas ve kemikler üzerinde faydalı olmakla kemik kırıklarının iyileşmesini hızlandırır. Migrenle başa çıkar, romatizmadan kurtulmaya yardımcı olur, bağışıklılık sistemini güçlendirir ve yorgunluğu giderir. Mükemmel şifacı olan oniks taşı kullanılan takılar tene temas ettiğinde sahibine hızlı şekilde uyum sağlar, iyileştirici özellikleriyle ona yardımcı olur.

 

Oniks Taşlı Yüzük Fiyatları

 

Oniks taşlı yüzük fiyatları diğer taşlı yüzüklere nisbeten maliyeti ucuz bir taştır. Özel ve güçlü bir taş olması nedeniyle mücevherler ve onun dışında el sanatlarında yaygın kullanılıyor. Oniks taşı kendi fiyatı uygun olmasıyla beraber yüzük yapımında maliyeti çerçevenin maliyetiyle bağlı olarak değişiyor. Şöyle ki oniks taşlı yüzükler gümüş çerçeve ve ekler ile daha değerli hale geliyor. oniks taşlı yüzük fiyatları taşın şeffaflık derecesine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Oniksten her türlü mücevherler yapılabildiği için mağazaların raflarında oniks taşlı çok sayıda mücevher görebilirsiniz.

 

 

Oniks taşlı yüzükler için Diriliş Takı online sitesini ziyaret edip çok sayıda ürün arasından kendi zevkinize ve ruhunuza hitap eden 925 ayar erkek gümüş yüzükleri Diriliş Takı ayrıcalığıyla sipariş edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR