Ayetel Kürsi Kolye
DK0290
₺1.278,06
₺1.531,61
%17 İndirim
%17İndirim
Yeni Ürün
1
1 2 >

Gümüş Muskalık ve Cevşen Kolye

 

Eski Türk kültüründe ve Türk-İslam kültüründe mevcut olan ve günümüze kadar gelen muska geleneği hala kendi varlığını sürdürmektedir. Muskalar esasen deri ve kumaştan hazırlanarak kolye şekilde boyuna takılır veya giysinin üzerine, evde bir yerlere takılır.

 

Alışıla gelmiş geleneksel muska türlerinden olan, deriden yapılmış muska kolyeler estetik açıdan güzel görünmemekle beraber günlük kulkanım için de iş yerinizde veya herhangi bir yere gittiğinizde dış görüntünüzü ve tarzınızı bozabilir. Gümüş madeninden üretilmiş 925 ayar gümüş muska kolye ve cevşen kolye modelleri ise yine sizi nazardan, hasardan ve beladan korurken aynı zamanda estetik görünümüyle de boynunuzu süsleyecektir.

 

Gümüş takılar bijüterilerden şık ve kaliteli görünümleriyle daha dayanıklı, uzun ömürlü olmakla günlük kullanıma çok uygun vazgeçilmez takılarımızdandır. İster etnik isterse de modern çizgilerle süslenmiş gümüş muska kolye veya gümüş cevşen kolye de kendilerine özgü farklı şekilleri ile hem tarzınızı tamamlar hem de size farklı bir hava katar.

 

Biz de gümüş erkek takılar ve kadın takılar üreten marka olarak müşteri istekleri üzerine muska kolye ve cevşen kolye modelleri tasarlamaktayız. Diriliş Takı online sitemizde bulabileceğiniz farklı modellerdeki muskalık ve cevşen kolye modellerini kolay ve hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

 

Ayrıca Kur`an`i Kerim`den herhangi bir duayı veya İslami motifleri muska şeklinde değil de daha görünür ve standart gümüş kolye şekilde üzerinizde taşımak istiyorsanız yine sitemizde sizlere sunduğumuz dualı kolye serimizi inceleyebilirsiniz.

 

Gümüş Muskalık ve Cevşen Kolye Modelleri

 

Diriliş Takı olarak tasarladığımız ve tasarlamakta olduğumuz muska kolye modelleri ve cevşen kolye modellerinin her birini 925 ayar gümüş madeninden üretiliyor. Farklı tasarımlarla ve ürünlerimizi üretmek için kullandığımız gümüş madeninin kalitesiyle adımızdan söz ettiren bir markayız.

 

Diğer kategorilerimizde ve serilerimizde olduğu gibi muska kolye modelleri ve cevşen kolye modelleri için de sizlere en güzel ve en farklı tasarımlar sunmaya özen gösteriyoruz.

 

Geleneksel muska formu olan üçgen şekilli gümüş muskalık dışında kare ve yuvarlak formlar da olmakla sizlere üç farklı şekilde muska kolye modelleri ve cevşen kolye modelleri sunuyoruz.

 

Muska kolye modelleri ve cevşen kolye modelleri gümüşle farklı bir havaya bürünüyor. 10 farklı duayı kendinde ihtiva eden cevşen kolye veya içinde Kur`an`i Kerim`den kendi istediğiniz bir ya da birkaç dua ve surenin yazıldığı muska kolye istiyor ama günlük hayatınızda kullanamıyorsanız gümüş madeninden üretilmiş gümüş muska kolyeler ve gümüş cevşen kolye modelleri size gittiğiniz her yerde eşlik edecektir.

 

Muska kolye ve cevşen kolye modellerini müşterilerimizin diğer gümüş takılarda da en çok sevdiği ve tercih ettiği motif ve simgelerle süslüyoruz. Açılır kapanır şekilde tasarladığımız bu kolyelerin üst kısımlarına Osmanlı tuğra motifi, ay yıldız motifi, hilal motifi, Osmanlı döneminde çok sevilen desenlerden olan lale deseni, farklı Osmanlı ve Selçuklu desenleri, Türklüğü ifade eden motifler ve dilediğiniz daha farklı desenleri işliyoruz.

 

Gümüş muska kolye modelleri ve gümüş cevşen kolye modelleri siparişiniz ettiğinizde diğer gümüş kolye serilerimizde olduğu gibi 55 cm uzunluktaki gümüş zincir ile birlikte gönderilmektedir. Ayrıca cevşen kolye modellerinin içinde hazır şekilde Cevşen de bulunmaktadır.

 

Muska kolye ve cevşen kolye modellerinde farklı renk ve desen seçenekleri, ürünü kişiselleştirmek için whatsapp iletişim hattımızdan bizimle irtibata geçerek isteklerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yepyeni dizaynda size özel gümüş muska kolye veya gümüş cevşen kolye modelinizi bizimle birlikte  tasarlayabilirsiniz.

 

Gümüş Muskalık ve Cevşen Kolye Fiyatları

 

Gümüş muska kolye fiyatları ve cevşen kolye fiyatları bu ürünlerin yapımında kullanılan gümüşün kalitesine ve kolyelerin ağırlığına göre belirleniyor.

 

Muska kolyeler ve cevşen kolyeler açılır kapanır şekilde tasarlandığı için diğer kolye modellerine nazaran daha ağır olabiliyorlar. Aynı zamanda üretiminde daha fazla gümüş madeni kullanıldığı için muska kolye fiyatları ve cevşen kolye fiyatları farklı rakamlarda sunuluyor.

 

Sizlere farklı motiflerle süsleyerek sunduğumuz muskalık ve cevşen kolye modelleri her biri Diriliş Takı yetenekli ustalarının el emeğidir.

 

Farklı tasarımlarda olan bu kolye serimiz için sabit fiyatlar belirlenemiyor. Bu nedenle de muska kolye fiyatları, cevşen kolye fiyatları ve modellerini ayrı ayrılıkla incelemeniz için sizleri Diriliş Takı`ya davet ediyoruz. Sitemizi incelerseniz sizlere sunduğumuz kampanyaları ve indirimleri de yakalabilirsiniz.

 

Ayrıca muska kolye fiyatları ve cevşen kolye fiyatları zinciriyle birlikte belirlenmekte olup zincir için ayrı bir ödeme alınmamaktadır.

 

Türk İslam Kültüründe Muska

 

Muska eski Türk kültüründe de kendine yer edinmiş farklı dini inançlara hizmet etmiş koruyucu tılsım olmuştur. İslam`a kadarki Türk kültüründe Türklerin farklı inançlarını kendinde barındıran ve ona  uygun hazırlanan muskalar, İslam`a geçişle birlikte İslam dini inançlarına uyum sağladı.

 

İnsanların korunma ihtiyaçlarına uygun olarak yazılan aynı zamanda korkuyu gideren muskalar, büyücülükle de ilgili kullanıldıkları için de aslında İslam kuralları onu kabul etmemektedir.

 

Eski zamanlarda daha çok büyücülükte kullanılsa da günümüzde muska kolyeler insanların sadece koruma amaçlı takdıkları, içinde Kur`an`i kerimden farklı dua ve sureleri yazıldığı koruma sembolüdür.

 

Muska kelimesi Arapça`da  “nüsha” kelimesinin Türkçeleşmiş şeklidir. Yazılı herhangi bir şey anlamına gelmektedir. Aynı zamanda muska kelimesinin eski Osmanlıca`da kullanılan muskıt kelimesinden de geldiği söylenmektedir. Düşmek, hükümsüz bırakmak, silmek gibi anlamları ifade eden muskıt kelimesi aslında muskanın şimdiki anlamıyla örtüşmektedir. Muska kolyeler içinde yazılan dua, sure ve ayetler de aslında insanı nazardan korumak, üzerindeki kötülükleri, kötü düşünceleri atmak için takılır.

 

Cevşen Nedir?

 

Cevşen kolyeler aslında bir nevi muska olarak kabul edilmektedir. Farça kökenli olan cevşen kelimesi sözlük anlamı bir tür zırh, savaş elibesi demektir. Muska gibi insanları kötülüklerden, nazardan korumaktadır.

 

İnsanların kendilerini korumak için kullandıkları muska ve cevşenler aslında bir büyü değildir. İslamın bize sunduğu Kur`an`i Kerim`den alınan dua ve surelerin yazıldığı ve özel kalıplarda taşınıldığı koruma sembolleridir.

Cevşen duası Peygamberimizin Allah`a 1001 ismiyle yaptığı yakarışlarıdır. Cevşen, bütün kötülüklerden Allah`a sığınmadır.

 

Muskadan farklı olarak cevşenin kendi özel yazılış şekli vardır. Biri Cevşen duası olmakla adını bu duadan alan cevşenlerin içinde 10 dua (Fatiha suresi, Ayete`l Kürsi, İhlas suresi, Felak suresi, Nas suresi, Nazar ayeti, Sekine duası, Salatu Şerif, Allah`ın 1001 ismi şerifi olan Cevşen ve Cevşen) yer almaktadır.

 

 

İçinde Kur`an`i kerimden alınmış sure, ayet ve duaların yer aldığı ve çok önemli anlamları taşıyan cevşen kolye modelleri şimdi Diriliş Takı`da satışta.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR