Ay Yıldız Yüzükler
DEY01239
₺1.247,98
₺2.000,08
1 2 3 ... 15 >

Türk Yüzükleri

 

Türkçülük mefkuresi Türklerin tarih sahnesine çıktığı ilk günden bu güne kadar bu kanı taşıyan her Türkün canında ve ruhunda saklıdır.

 

Türk olmaktan gurur duyarak Türk kanı taşıdığımızı her an her yerde Türklüğü ifade eden motif ve sembollerle yansıtmaya, aksettirmeye çalışıyoruz. Türklüğü ifade eden motif ve sembolleri günümüzde en çok takılarda özellikle erkek takıları üzerinde görüyoruz ki takılar bunu en iyi şekilde ifade edebileceğimiz aksesuarlardan biridir.

 

Takıların üzerine işlenen motifler ve semboller Türklüğü en iyi şekilde ifade etmekle beraber her zaman üzerinizde taşıyabileğiniz aksesuar olmakla bu savaşçı ve kahraman millete mensupluğunuzu gösterir, milliyetçi ruhunuzu yansıtır.

 

Türk temalı takılar, çoğunlukla erkekler için tasarlanarak içinde farklı Türk motifli kolye, bileklik ve günümüzde erkeklerin en çok kullandıkları takı olan erkek yüzük modellerinden oluşuyor.

 

Erkek gümüş yüzükleri arasında en çok tercih edilen modellerin Türklüğü ifade eden motiflerden oluşan Türk yüzükleri  olarak adlandırdığımız yüzüklerin olduğunu söyleyebiliriz.

 

Türkler derin köklere sahip milletlerden biridir. Türkçülüğün tarihi, Türk Milleti`nin tarihiyle yaşıttır.  Milliyetçilik fikri Avrupa medeniyetine XIX yüzyılda gelse de, Türklerin millet şuuru tarih sahnesine çıktıkları ilk günden itibaren oluşmuştur.

 

Türkler tarih boyunca hep güçlü devletler kurmuş, büyük coğrafi alana hükmetmiştir. Her kurulan yeni Türk devleti gelenekleri ve kültürü bir önceki devletten miras alarak devam devam ettirmiş ve genişleterek bunların üzerine yenilerini eklemiştir. Bu nedenle de Türklüğü yansıtan, ifade eden çok sayda simgeler, motifler ve desenler karşımıza çıkıyor.

 

Erkek takıları ağırlıklı tasarımlar hazırlayan bir gümüş markası olarak biz de erkek gümüş yüzük kategorisinde Türklerin tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar gelen en önemli simgelerini yansıttığımız  Türk yüzükleri serimizi sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

 

Türk Yüzük Modelleri

 

Diriliş Takı olarak Türklüğü ifade eden birçok önemli motif ve sembollerle süslenmiş geniş ürün yelpazesine sahip Türk yüzükleri koleksiyonumuza her gün yeni tasarımlarda Türk yüzük modelleri ekleyerek şimdi yenilenmiş sitemizde sizelere sergiliyoruz.

 

Erkek gümüş yüzükler dahil olmakla oluşturduğumuz her kategoride, hazırladığımız her koleksiyonda ürünlerimizi tasarlamadan önce konsepti her açıdan araştırıp işleyeceğimiz motiflerin, simgelerin anlamlarını öğrenip daha sonra üretime başlıyoruz.

 

Türk yüzükleri ise üzerinde çalışırken heyecanlandığımız ve büyük sorumluluk hissetiğimiz koleksiyonlarımızdan biri belki de birincisidir.

 

Türk yüzük modelleri tasarlarken yüzük üzerine işleyeceğimiz simgeleri, yüzüklerin yan kısımlarında kullanacağımız motif ve desenleri Türk tarihinde önemli yeri olan devletlerden, geleneksel Türk kültüründen, Türk mitolojisinden, Türk ideolojisinden ilham alarak seçtik.

 

Böylece Türk yüzükleri koleksiyonumuzda altı farklı konsept oluşturarak Türk milleti için büyük önem arz eden bozkurt yüzükleri, Türkçe yazılan Türk kelimesinin ilk geçtiği metin olan Orhun abidelerinden alınmış göktürkçe Türk yazılı yüzükler, Büyük Selçuklu İmparatorluğuna ait çift başlı kartal Selçuklu yüzükleri, Osmanlı dönemine ait üç hilal yüzük, ulu önder Atatürk`ün imzasını, silüetini yansıtan Atatürk yüzükleri ve Türk tarihi boyunca önemli yeri olan Ay yıldız motifinin işlendiği ve Türk Bayrağı konsetli ay yıldız yüzükleri adı altında altı farklı kategoride Türk yüzük modelleri tasarladık.

 

Türk yüzükleri koleksiyonumuzdaki yüzüklerin ana temasını bu motifler teşkil etse de yüzüklerin yan kısımlarını Sekçuklu ve Osmanlı desen ve motifleri, Kayı boyu motifi, kalem işi desenleri, damla motifi, sur deseni, nokta motifi,  Türkçe Bir Ölür Bin Diriliriz, Vatan, Mevzubahis Vatansa Gerisi Teferruattır, Cihan Devleti, Önce Vatan yazıları, Teşkilati Mahsusa motifi ve sayamadığımız daha çok anlamlı yazıları ve motifleri kullanarak süsledik.

 

Türk Yüzük Fiyatları

 

Diriliş Takı olarak Türk yüzükleri serimizde size tam 300`e yakın farklı model ve tasarımlarda Türk yüzük modelleri sunuyoruz.

 

Taşlı, taşsız, el işi ve mineli modellerden oluşan oval, kare ve yuvarlak kesimli farklı şekillerdeki Türk yüzükleri için bu kadar farklı tasarımlar sunarken sabit bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Bu nedenle Türk yüzük fiyatları modele ve tasarıma göre farklı rakamlarda sunuluyor.

 

Türk yüzük modelleri diğer erkek yüzük modelleri gibi tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmiştir. Yüzüklerin ilk fiyatını kullanılan madenin kalitesi belirliyor. Diriliş Takı olarak her zaman en kaliteli gümüş madeni kullanıyoruz.

 

Türk yüzüklerinde kullandığımız teknikler, el işciliği, taşlı yüzükler için  kullandığımız doğal taşlar, taş içine altın varak, yan kısımlardaki altın eklemeler, mikro zirkon taşlar ise yüzüğün fiyatını belirleyen diğer unsurlardır.

 

Taşsız ve mineli yüzük modellerinde ise Türk yüzük fiyatları için sırf el işçiliğine bağlı olarak rakamlar belirliyoruz. Her biri el işi olan Türk yüzük modelleri Diriliş Takı yetenekli ustalarının yetenekli ellerinin emeğidir.

 

Türk yüzük fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almanız ve sizlere sunduğumuz 300`e yakın yüzük modelinin bulunduğu Türk yüzükleri koleksiyonumuzun tamamını incelemek için Diriliş Takı online sitemize davet ediyoruz.

 

Türkçülük Nedir?

 

Türk milleti var olduğu günden, tarih sahnesine çıktığı zamandan itibaren Türkçülük kavramı da mevcuttur. Türkçülüğün başlangıcı Hun İmparatorluğu`nun yarandığı dönem olarak kabul ediliyor. Milletinin adının geçtiği ilk Türkçe metin olan ve VIII. yüzyılda dikilen Orhun Abideleri ise Türkçülüğün ilk yazılı örneğidir.

 

Türk halkına göre kendi diliyle konuşan, kendi dinine mensup her fert Türk`tü. Ama Türk olmak sadece türk kanı taşımak demek değildir. Bunun için Türk ırkından olmak da yeterli değildir. Türk olmak için sadece Türk  hırsı ile terbiye görmek, Türk mefkuresi için çalışmak şarttır.

 

 

Türkçülük mefkuresinin önde giden aydınlarından olan Ziya Gökalp`a göre ise Türk`üm diyen ve samimi olarak kalbinde bu düşünceyi taşıyan her fert Türk`tür. Bu özelliklere sahip fertlerin Türklüklerinden asla şüpheye düşülmemelidir. Türk olmak için, Türk doğmak yeterli değildir. Türk gibi duymak, Türk gibi hissetmek, Türk gibi irade edip Türk gibi çalışmak lazımdır. Ziya Gökalp`a göre Türkçülük Türk milletini yükseltmek demektir..

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR