Elif Vav Yüzük
DEY0714
₺998,21
₺1.303,49
1 2 3 ... 5 >

Elif Vav Yüzük

 

Takılar ister günlük hayatta isterse de özel davetlerde ve yemeklerde şıklığı tamamlayan, tarzı ve kişiliği yansıtan önemli parçalardır. Aksesuarlarda estetik görünüm en önemli hususlardan biridir. Ama estetik görünümün yanı sıra seçilen yüzüğün, kolyenin veya herhangi bir takının anlamlı olması da çoğu kişinin dikkat ettiği detaylardandır. Elif Vav yüzük de estetik görünümüyle şıklığı tamamlarken hem de derin anlamlar içerebilen takıların başında gelir.

 

Elif ve Vav hem birlikte hem de ayrı ayrılıkta derin anlamları vardır. Aynı zamanda hat sanatının, diğer adıyla Aşiyan sanatının en sevilen ve en çok tercih edilen motiflerinden biridir. Elif vav estetik görünümü ve eşsiz güzelliği ile adeta herkes büyülemektedir.

 

Her şeyden önce Elif Vav İslami motiflerden ve sembollerden biridir. Hem sahip olduğu anlamlar hem de gerçek anlamda estetik görünümüyle mimaride, resimde, ebru sanatında, çeşitli el sanatlarında ve kuyumculukta her zaman işlenen motiflerden biri olmuş, olmaya da devam etmektedir. Günümüzde Elif ve Vav motifine hem birlikte hem de ayrı ayrı olarak özellikle kuyumculukta sıklıkla rastlanmaktadır. Elif Vav yüzük ve kolye modelleri, bileklikler oldukca geniş ürün yelpazesiyle sunulmaktadır.

 

Elif Vav motifi hem kadın hem de erkek takılarda işlenmektedir. Bu iki harf sahip olduğu anlam ve değerleriyle gerçekten de insanları etkilemektedir. Elif Vav’ın insana huzur, rahatlık ve dinginlik verdiğine inanılıyor. Bu nedenle de Elif Vav işlemeli gümüş yüzük veya kolye taşıma kişiye huzur ve rahatlık verebilir. Ayrıca bu İslami sembolün sahip olduğu derin anlamlar insanların hayatı, yaşantıyı, var oluşunu düşünmeye ve anlamaya olanak tanır.

 

Elif Vav Neyi İfade Eder?

 

Elif Vav anlamı diğer İslami simgeler gibi oldukça derindir. Araştırdıkca, düşündükçe yeni anlamlara bürünür, daha da derinleşir.

 

Elif ve Vav Arap ve Fars alfabesinde bir harftir. Ama Elif ve Vav öylesine sıradan harfler değildir. Hatta Elif ve Vav sadece harf değildir, harften daha fazlasıdır. Her harfte olduğu gibi sembolik anlamları vardır. Hem de oldukça derin anlamlar.  

 

Öncelikle Allah lafzı Elif harfiyle başlar. Ardından Kur’an-i Kerim Elif harfiyle başlar. Alfabenin de ilk harfi Elif’tir. Elif düz bir çizgi gibi görünür. Ama dimdik duruşuyla çok şey ifade eder. Elif, her şeyin başlangıcıdır. Alfabedeki diğer bütün harfler Elif’in farklı şekiller almasıyla oluşur. Aynı zamanda rakam olarak da 1 sayısına karşılık gelir. En önemlisi ise Elif, Allah’ı simgeler. Tek başına dimdik ayakta duruşu ve kendinden sonra gelenlere kaynak oluşuyla Allah’ı sembolize eder. Bu yüzden de gücü ve zerafetin sembolüdür.

 

Elif Vav’la birleşince anlamı daha da derinleşir, estetik görünümüyle insanları kendine hayran bırakır. Bu neden de Elif vav yüzük modellerinin her biri hem göze hem de gönle hitap ediyor. İnsanın ruhuna, gönlüne huzur dolduruyor.

 

Vav, Elif ve Mim harfinden oluşmuştur. En az Elif kadar derindir anlamı. Elif, hiç bir varlığa ihtiyaç duymadığını, tek başına dimdik ayakta duruşu, tekliği ifade ederken Vav kulluğu simgeler. Vav, görünümü ile insanın ilk ve son halini hatırlatır. Bir bebeğin anne rahmindeki hali Vav şeklindedir. Yaşlanınca da insanın beli bükülür Vav’a benzer. İnsan secdeye giderken Vav gibi bükülür.

 

Elif Vav anlamı birleşince Elif kainatın anahtarı, Vav ise kendisi olur. Elif Vav Allah ile kulunun bağlılığı, yakınlığını simgeler. Bu iki harfin birbirinin içine geçmesi Vav’ın adeta Elif’e sarılması görsel olarak zaten her şeyi anlatmaya yetiyor.

 

Elif Vav Yüzük Modelleri

 

Elif Vav birlikte göze hitap eden ve nerede olursa olsun, ister mimari yapıda, ister bir halı üzerinde, isterse bir resimde veya erkek gümüş yüzük üzerine işlensin olduğu her şeyi adeta bir sanat eserine dönüştürüyor. Elif Vav simgesi, gerçek anlamda takılara çok yakışıyor.

 

DİRİLİŞ TAKI da takılarını bu benzersiz motifle güzelleştiriyor. Diriliş Takı’nın müşterileri için sunduğu birbirinden güzel Elif Vav yüzük erkek ve kadınlar için tasarlanıyor. Taşlı, taşsız ve mine sanatının zarifliği ile tasarlanmış bu şık yüzükler Elif Vav simgesiyle adeta bir sanat eseri değerindedir.

 

İhtişamlı ve sade tasarımlaraki bu yüzükler hem modern hem de klasik, geleneksel çizgilere sahiptir. Her biri en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden tasarlanan bu yüzükler Elif Vav simgesinin derin anlamları düşünülerek hazırlanmış yüzüklerin üzerinde Elif Vav ile birlikte diğer İslami motiflere, Osmanlı dönemine ait desen ve motiflere, Türklüğü ifade eden motiflere ve modern çizgilerdeki desenlere de yer verilmiştir. Aynı zamanda yüzüklerde gold detaylar da kullanılmıştır ki bu detaylar yüzüklere farklı hava ve ihtişamlı görünüm kazandırmıştır.

 

Elif Vav taşlı yüzüklerde çeşitli renklerde zirkon taşı, erkek yüzüklerin olmazsa olmazı doğal kehribar taşı ve akik taşı kullanılmıştır. Bu taşların ifade ettiği anlamlar, sahip olduğu iyileştirici özellikleri de Elif Vav yüzük modellerini daha değerli yapmıştır.

 

Taşsız Elif Vav yüzükler ise farklı kuyumculuk teknikleri kullanılarak tasarlanmıştır. Bu modellerde taşlı yüzük modellerinden farklı olarak yüzüğün üzerine ve yan kısımlarına işlenen farklı simgeler ve motifler ön plana çıkmıştır. Üst kısmı oval, kare, yvarlak ve farklı şekillerde tasarlanan yüzüklerde  motifler siyah zemin üzerine gümüş ve altın renklerinde işlenmiştir. Yüzüklerin konseptini Elif Vav simgesi oluştursa da yüzüklerin yan kısımları Osmanlı Tuğra ve Arması, Osmanlı dönemi Lale motifi ve diğer desenler, Ay Yıldız motifi ve modern desenlerle süslenmiştir.

 

Elif Vav yüzüklerin en güzel örnekleri ise mine sanatının zerafetiyle tasarlanmış mineli Elif Vav gümüş yüzük modelleridir. Yeşil, mavi, kırmızı ve siyah mine kullanılarak tasarlanan bu yüzükler hem kadın hem de erkek müşterilerin en sevdiği Elif vav yüzüklerdendir.

 

 

Şimdi siz de DİRİLİŞ TAKI farkıyla ve kalitesiyle Elif Vav yüzüklere sahip olabilir, bu yüzüklerin eşsiz görünümü ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Bu yüzüklere sahip olmakla aynı zamanda huzur bulabilir, yüzüğünüze baktıkça varoluşu, Allah ile kul arasındakı bağı, Allah’ın tekliğini yeniden hatırlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR