Kuvars Taşı Tesbih

 

Kuvars grubu ailesi doğal taşlar arasında en bol çeşidi olan taş grubudur. Doğada kuvarsların çok fazla türü ve alt türü bulunur. Böylece şeffaftan siyaha ve her rengin farklı tonlarına kadar geniş renk paleti sunar. Bu kadar geniş türe ve renge sahip olmasından dolayı da hem mücevharatta, hem tesbih yapımında ve farklı alanlarda sıklıkla kullanılır. Her biri için de farklı taş seçilir. Örneğin pembe kuvars daha çok kadın takılar için uygun görülürken, kuvars tesbih modelleri için çoğu zaman dumanlı kuvars olmakla, şeffaftan koyu renge kadar ve eril enerjili kuvarslar tercih edilir.

 

Tesbihlere farklı hava katan ve çok yakışan kuvars taşı çeşitleri her biri farklı kesimleri, renk ve dokularıyla farklı zevklere hitap edebiliyor. Dumanlı kuvars taşından hazırlanmış tesbihle koleksiyonunuza yeni bir tesbih ekleyebilirsiniz. Bu taş eşsiz görünümü ve güçlü enerjisiyle tesbih koleksiyonunuzun dikkat çeken parçalarından biri olacaktır.

 

Türk kültüründe kendine yer edinen tesihler farklı sebepler için kullanılır. Çok talep gördüğü ve sık kullanılan aksesuar olduğu için de gerçekten doğal taşlardan, ağaçlardan, değerli metallerden yüzlerce çeşit tesbih tasarımları görebiliriz. Bu tesbihler kimilerinin koleksiyonunun bir parçası olurken kimilerinin tarzını tamamladığı kişisel aksesuarıdır. Çeşitli kuvars türlerinden yapılan tesbihler de herkesin sahip olmak istediği tesbih çeşitlerindendir. Şık ve göz alıcı tasarımlarıyla hem kendiniz için hem de birine hediye olarak almaya çok uygun olan kuvars taşı tesbih fiyatları da çok uygundur.

 

Kuvars Tesbih Modelleri

 

En geniş taş grubu olan kuvars taşının tabi ki tesbih çeşitleri de genişdir. Mohs ölçeğinde sertliği tesbih yapımına uygun olan ve tesbihe yakışacak tüm kuvars çeşitlerinden kuvars tesbihler görebilirsiniz. Bu taş grubu gerçek anlamda çok çeşitlidir ve bulunduğu yere göre rengi, dokusu da farklıdır.

 

Biz de DİRİLİŞ TAKI olarak tesbih kategorimizde doğal taş tesbih modellerimize kuvars taşlı tesbihler ekledik. Her birini özenle ve tek tek hazırladığımız kuvars tesbihlerimizi sizlere sunmaktan mutluluk duyarız. Artık kuvars taşı tesbihinizi DİRİLİŞ TAKI kalitesi ve güvencesiyle bizden alabilirsiniz.

 

Her zaman olduğu gibi kuvars taşı tesbih modellerimizde de en sizlere en kaliteli taşlar kullanıyoruz. Hem gündelik hayatta kullanabileceğiniz hem de sevdiklerinize ve tesbih koleksiyonu olan birine hediye edebileceğiniz tarzda kuvars tesbihlerimizi sizlere sunuyoruz.

 

Kuvars tesbih yapımlarımızda enerjisi ile kişiye güç veren, şık görünümü ile göz kamaştıran, gümüşle ve diğer doğal taşlarla mükemmel uyum sağlayan dumanlı kuvars taşı tercih ettik. Sizler için tasarladığımız dumanlı kuvars taşı tesbih modellerimizi de gümüş, doğal taşlardan oniks ve zirkon taşlarla kombinledik.

 

İmamesi ve püskülleriyle bir bütün oluşturan kuvars tesbihlerimizin bu kısımları tamamen 925 ayar gümüş madeninden el işçiliğiyle yapılmıştır. Üzerinde ay yıldız simgesi işlediğimiz tesbihimizde dumanlı kuvars taşıyla oniks taşı bir ahenk oluşturmuştur. Şık görünüme sahip bu tesbih koleksiyonerlerin almak isteyeceği tasarımlardan biridir. Sade imame ve püskül detayına sahip dumanlı kuvars taşının şık görünümüyle tasarlanmış diğer tesbihimiz ise sadeliği seven erkeklerin seçimi olacaktır. Siyah mikro zirkon taşlarla süslenmiş altın kaplama kuvars taşlı tesbih ise ihtişamlı tasarımıyla gören herkesin gözlerini alamayacağı ve kesinlikle almak isteyeceği tasarıma sahiptir.

 

Kuvars Taşı Tesbih Fiyatları

 

Kuvars taşından hazırlanan tesbihler için ne yazık ki net bir fiyat söylemek ve belirlemek zordur. Tesbih modellerinin fazlasıyla çok çeşitli olması her birinin farklı fiyatlara sunulmasına sebep oluyor. Şöyle ki kuvars taşları dünyanın farklı ülkelerinde bulunuyor. Bulunduğu yer, taşın türü, rengi, bulunma kolaylığı veya her zaman bulunur olması taşın fiyatını etkiliyor. Bunun yanı sıra tesbih yapımında taşın kullanımı da fiyatı belirleyen unsurlardan biridir. Bazı kuvars türleri dayanıklıdır ve yapım aşamasında çok atık olmaz. Böylece elde edilen taştan daha fazla ürün çıkar.

 

DİRİLİŞ TAKI olarak tercih ettiğimiz dumanlı kuvars taşı değerli taşlardan biridir. İçinde yıldız etkisi yaratan rutil kapanımlara sahiptir ki bu da taşı diğer kuvars türlerinden farklı kılıyor. Sadece bu türün bile çeşitli varyasyonları vardır. Ve bu nedenle de fiyatı değişkendir. Ama genel söylemek gerekirse dumanlı kuvars diğer kuvars türlerinden daha pahalıdır. Kuvars tesbih fiyatı konusuna geldikte ise burada esas rakam taşa göre belirlenir. Tamamlanmış ürünün boyutu, yapımında kullanılan gümüş, altın kaplama veya altın, süsleme olarak kullanılmış diğer doğal taşlar da tesbihin maliyetini etkilemektedir.

 

Kuvars Taşı Tesbih Faydaları

 

Doğal taş tesbihlerle ilgili en çok faydaları, büyülü ve iyileştirici özellikleriyle ilgilidir. Kuvars taşı tesbih faydaları nedir diye soracak olursanız söylememiz gerekiyor ki tesbihin sağladığı fayda taşın özellikleriyle ilgilidir. Doğal taşların faydalarını en hızlı ve etkili şekilde hissetmek istiyorsanız en doğru seçim onu tesbih olarak kullanmaktır.

 

Peki kuvars taşının faydaları nelerdir? Kuvars taşlarının her birinin farklı özellikleri vardır. Taşların büyülü ve iyileştirici özellikleri, faydaları taşın türüne göre değişmektedir. Dumanlı kuvars taşı tesbih özelliklerinden bahsedecek olursak, dumanlı kuvars taşı,

 

 • Denge taşıdır;
 • Geçmişi bırakmaya ve geleceğe bakmaya yardımcı olur;
 • Güven verir;
 • Ruhu ve bedeni olumlu etkiler;
 • Stresi ortadan kaldırır;
 • Depresyonu giderir;
 • Enerjiyi yükseltir;
 • Canlandırır;
 • Duygusal sakinlik getirir;
 • Ruhsal yenilenmeyi sağlar;
 • Kişiyi zararlı elektromanyetik radyasyondan korur;
 • Kök çakra ile uyumludur.

 

Kuvars Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır?

 

 

Ne yazık ki günümüzde laboratuar ortamında plastik malzemelerden yapılmış sahte taşlar çok yaygındır. Bunu en uygun fiyatlı taşlardan en pahalı taşlara kadar görebiliriz. Tabi ki kuvars taşının da sahte türlerine rastlıyoruz.

 

Gerçek kuvars taşlı tesbih nasıl anlaşılır? Doğal dumanlı kuvars taşı her zaman gri ve kahverengi tonlarda olmakla şeffaf yapıya sahiptir. Bu taşın kendine has bir özelliği vardır. Dumanlı kuvars taşının içeriğindeki rutil kapanımları taşın gerçekliğini belirleyen en önemli özelliğidir. Yıldız etkisi yaratan bu özellik yapay şekilde elde edilemiyor. Bu nedenle de yapay yollarla hazırlanan sahte dumanlı kuvarsı gerçeğinden ayırmak çok kolaydır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR