1

Firuze Taşlı Yüzükler

Doğal taşların her birinin kendi enerjisi ve karakteri vardır. Onlar insanla etkileşime girdiklerinde ve tene temas ettiklerinde sahip oldukları büyülü ve şifalı özelliklerini göstererek sahibine uyum sağlar.

Firuze taşı güçlü enerjiye sahip olan taşlardan biridir. Bu taş tene temas etmesi açısından çoğunlukla kolye ve bileklik olarak kullanılsa da yüzüklere de çok yakıştığını söyleyebiliriz.

Firuze taşı esrarengiz görüntüsüyle öyle dekoratif bir taştır ki hem takı olarak vücutta hem de süs olarak eşyalarda kendi enerji ve güzellikleriyle göz kamaştırıyor.

Eski zamanlarda kadınların iç güzelliğini ortaya çıkardığına, erkeklerin güç kazanmasına özellikle bekar erkeklerin aşkı bulmalarına yardımcı olacağı düşünülen firuze taşının gümüş üzerinde kullanılması gerektiğine inanılıyordu.

Biz de gümüş takılar tasarlayan bir marka olarak Firuze taşı ile 925 ayar gümüş madeninin bir birini tamamladığına ve renk olarak da çok iyi uyum sağladığına inanıyor ve  erkek gümüş yüzük tasarımlarımızda bir araya getiriyoruz.

Firuze taşlı yüzükler bu gün hem erkek gümüş yüzük modellerinde hem de kadın gümüş yüzük modelleri olarak çok özel ve şık tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Bu güzel mavi taş okyanusun bütün tonlarıyla elleri süslüyor.

Doğu kültüründe hatta her türlü kötülüklerden korunmak için firuze taşlı yüzük takılırdı. Ancak bu gümüş yüzük sadece bir arkadaş tarafından verilirse koruyucu enerji yaydığı düşünülürdü. Ayrıca Firuze taşı dostluğun sembolü olarak da biliniyor.

Takı tasarımlarında firuze taşının kullanımı çok eski zamanlara dayanmaktadır. Araştırmacıların tahminlerine göre firuze taşlı takılar M.Ö. 6000’li yıllarda yapılmaya başlanmış, ilk firuze taşlı mücevherler ve süs eşyalarına ise Mısır’da kraliyet mezarlarında rastlanmıştır.

Firuze, Farsça kökenli bir kelime olup “mutluluk getirmek” veya piruz “zafer getirmek” anlamına gelmektedir. Firuze taşının en  bilinen özelliği de sevgi ve mutluluk geitmesidir.

Siyah damarlı açık maviden laciverte kadar çeşitli renkler sunan Firuze taşı esrarengiz görünümüyle şimdi erkek gümüş yüzükleri gözalıcı tasarımlara kavuşturuyor.

İster sahip olduğu özellikleri isterse de mükemmel görüntüsüyle firuze taşlı gümüş yüzükler her tarzdan ve her yaştan erkeklerin dikkatini çekmekle beğenisini kazanıyor.

Diriliş Takı olarak yenilenmiş sitemizde size birbirinden farklı göz alıcı firuze taşlı yüzükler sunuyoruz. Her birini çok özenle tasarladığımız firuze taşlı yüzükler, taşlı yüzükler serimizin en özel koleksiyonlarından biridir.

Firuze Taşlı Yüzük Modelleri

Firuze taşı sahip olduğu güçlü özelliklerle çok özel taşlardan biri olarak her zaman tercih edilmiştir. Günümüzde de hala aktualitesini koruyan firuze taşı ister erkek takıları isterse de kadın takıları olsun hala sıklıkla tercih edilen doğal taşlardan biridir.

Erkek gümüş yüzük kategorimizin büyük bir kısmını teşkil eden Taşlı yüzükler serimizde sizlere çok sayıda doğal taşlı yüzük modelleri sunuyoruz. Bu koleksiyon içinde Firuze taşlı yüzük modellerinin özel bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

Firuze taşı parlak ve göz alıcı rengi, üzerindeki damarların farklı desenleriyle erkek gümüş yüzük modelleri için vazgeçilmez doğal taşlardan biridir.

Firuze taşlı yüzük modelleri ile diğer erkek gümüş yüzük kategorilerinde olduğu gibi yine her tarzda ve her yaştaki erkeklere hitap edebilmek adına hem modern hem de klasik modeller tasarladık.

Modern tarzdaki firuze taşlı yüzük modelleri sade ve şık tasarımlarıyla göz okşuyor. Şöyle ki modern tasarımdaki firuze taşlı yüzük modellerinin yan kısımlarını çok abartmadan modern ve günümüzde daha çok genç yaştan olan erkeklerin tercih ettiği desen ve motiflerle süsledik.

Klasik modellerdeki firuze taşlı yüzükler ise ihtişamlı tasarımlarıyla bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Firuze taşının kendi güzelliği ve üzerindeki damarlı desenlerinden ilaveten yüzüklerin yan kısımlarına işlediğimiz kalem işi motifler, Selçuklu motifleri, Osmanlı desenleri, Osmanlı Tuğra motifi, Kartal motifi, örgü deseni yüzükleri muhteşem bir görünüme kavuşturmuştur.

Aynı zamanda 925 ayar gümüş madeninden ürettiğimiz firuze taşlı yüzük modelleri üzerine eklediğimiz altın kaplamalı parçalar ve Firuze taşıyla uyum sağlayan mavi mikro taşlar yüzükleri daha ihtişamlı hale getirmiştir.

Firuze Taşlı Yüzük Fiyatları

Firuze taşlı yüzükler koleksiyonumuzda sizlere sunduğumuz çeşitli tasarımlardaki firuze Taşlı yüzük modelleri her biri 925 ayar gümüş madeninden üretilmiştir.

Tasarımların çeşitliliğine göre firuze taşlı yüzük fiyatları da değişiyor. İlk belirleyici unsur kullanılan 925 ayar gümüş madeninin kalitesidir. Diriliş Takı olarak en kaliteli gümüş madeni kullandığımız için sizlere uzun ömürlü gümüş takılar vad ediyoruz.

Firuze taşlı yüzükleri modern ve klasik tarzlarda tasarladığımız için ortaya bir çok farklı tasarımlarda erkek gümüş yüzük modelleri  çıkmıştır. Yüzüklerdeki el işçiliği yüzüğün görünümünü değiştirirken aynı zamanda fiyatını da etkiliyor. Ayrıca altın kaplamalı eklemeler, mikro zirkon taşların kullanımı ve desenlerle süslemeler gümüş yüzük modellerinde fiyatları belirleyen diğer unsurlardır.

Bu nedenle firuze taşlı yüzük fiyatları için sabit rakam belirleyememekle birlikte sizleri hem  firuze taşlı yüzükleri hem de fiyatlarını incelemek için Diriliş Takı online sitemize ve mağazalarımıza davet ediyoruz.

Firuze Taşının Özellikleri

İlk ortaya çıktığı günlerden beri doğal taşların enerjisinin ve ruhunun olduğuna inanıldığı için bu taşlar takıları sadece süslemek için kullanılmamıştır. Doğal taşlar özellikle takıların üzerinde kullanılmakla sahibinin her zaman üzerinde taşıyacağı muska ve tılsım olmuştur.

Firuze taşlı yüzükler şık tasarımları ve firuze taşının esrarengiz görünümüyle erkek gümüş yüzük modelleri arasında özel yere sahiptir. Siz de bu özel firuze taşlı gümüş yüzük modellerine sahip olmak istiyorsanız öncelikle firuze taşının özelliklerini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Büyülü ve iyileştirici özelliğe sahip firuze taşının asil ve iyi niyetli insanlara yardım edeceği biliniyor. Aksi taktirde zararlı olabiliyormuş.

Firuze, enerjisiyle insanı besler, ona şans ve başarı getirir. Siz de Firuze taşlı yüzük ile tarzınıza tarz katarak aynı zamanda yüksek enerjiyle dolar, başarı elde edersiniz.

Bu yüzüğün en bilinen özelliği sahibini tehlikelerden ve başkalarının negatif enerjisinden koruduğudur.

Her şeyden öne Firuze taşı sahip olduğu mavi renginden dolayı insanlara huzur ve rahatlık getirir. Yaratıcılığı ve hayal gücünü harekete geçirir.

Büyüleyici özelliklerinin yanı sıra litoterapide de sıklıkla kullanılan bir taştır. Litoterapistler firuze taşının insan ruh sağlığı ve iç organlarının işleyişi üzerinde yararlı etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle de şimdi firuze taşlı yüzük modelleri  içinden kendinze uygun bir yüzük seçerek bu taşın özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda Boğaz çakra taşı olan Firuze, o bölgedeki tüm sorunları iyileştirmeye yardımcı olur. Boğaz ağrınızın, solunum sorunlarınızın, alerjilerinizin ve migrenlerinizin, kulak, burun ve boğaz ve birçok başka rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR