1 2 3 ... 5 >

Ateş Kehribar Tesbih

 

Kehribar tesbih çeşitleri arasında ateş kehribar tesbih, orijinal kehribar kadar esrarengiz görünüme sahip olmakla  değerli tesbihlerdendir. Dokusu güzel, çekimi kolay ve rahat olan ateş kehribar tesbih sektörde alıcılar tarafından sürekli tercih edilmektedir.

 

Diriliş Takı sizlere gümüş erkek takıları ve aksesuarları tasarlayan ve üreten bir marka olarak sektörde merak uyandıran, erkeklerin en çok tercih ettikleri ve trend olan ürünleri sunmaktadır. Ateş kehribar tesbih modelleri de sevilen ve sürekli tercih edilen kehribar tesbih çeşitlerinden biri olduğu için Diriliş Takı online sitesinde zengin ürün koleksiyonuyla ayrı bir kategori oluşturmaktadır.

 

Ateş kehribar tesbih modellerinin taşları kimyasal içerikli yapay reçineden kesilmiş boncuklardır. Bu nedenle de ateş kehribar tesbih modelleri orijinal damla kehribar tesbih modellerinden farklı olarak değişik renk seçenekleri,  kombinasyonları ve süslemeleriyle karşımıza çıkmaktadır. Böylece her yaşa  ve her tarza hitap etmektedir.

 

Ateş kehribar tesbih modellerinin ilk örneklerine XIX. yüzyılda Osmanlı döneminde rastlanmıştır. Bu tesbihlere Osmanlı ateşi veya Ateşi Osmanlı da denmektedir. Osmanlı döneminde özel bir karışımla hazırlanan bu yapay reçinelerin reçetesi günümüzde tam olarak bilinmese de hatırlanılan reçeteyle benzeri reçineler yapılmaktadır. Osmanlı zamanından kalmış ateş kehribar tesbih modelleri günümüzde hazırlanan tesbihlere nazaran çok daha değerlidir.

 

Ateş Kehribar Tesbih Özellikleri

 

Orijinal kehribardan dizilmiş tesbihleri yapay kehribar tesbihlerden ayırabilmek için doğal kehribar tesbihlere damla kehribar tesbih denilirken diğer kehribar tesbih modelleri sahip oldukları özelliklerine göre adlandırılmıştır.

 

Kehribar tesbih çeşitlerinden sadece damla kehribar tesbih, doğal kehribar taşından dizilmektedir. Ateş kehribar tesbih yapımında herhangi bir kehribar tozu veya parçası kullanılmamaktadır. Bu tesbihlerin ateş kehribar adlandırılmasının sebebi doğal kehribar renginde olduğu içindir.

 

Ateş kehribar tesbih modellerinin boncukları ve tesbihi oluşturan diğer parçalar da  laboratuvar ortamında insan eli değerek hazırlanıyor. Ateş kehribar, ana malzemesini fenol ve formaldehit yapay reçinesinin teşkil ettiği kimyasal karışımlı taşlardır. Fenol formaldehit yapay reçineleri, hidrojen, karbon ve oksijen atomlarından oluşmaktadır.

 

Bu yapay reçineler renksiz ve sıvı maddedir. Ateş kehribar tesbih modellerini oluşturan bu yapay taşlar hafif yumşak dokuya sahiptirler. Sarı renkte yapılan ateş kehribar tesbih modelleri kullanıldıkca renkleri koyulaşır kırmızı, daha sonrasında siyah renk alır ve sertleşirler. Ama ateşe tutulduğunda ateş rengi alır.

 

Ateş kehribar tesbih tam anlamıyla rengi açıkken ateş gibi yansıma yaptığı, rengi koyulaştığında ise ateşe tutunca içinin ateş kırmızısı rengi alması özelliğinden dolayı ateş kehribarı adını almıştır.

 

Ateş Kehribar Tesbih Modelleri

 

Ateş kehribar tesbih modelleri doğal kehribar taşından dizilmiş tesbihler kadar göz alıcı ve değerlidir. Özel işçilikle hazırlanan ateş kehribar tesbih modellerinin her bir parçası özenle hazırlanmıştır.

 

Ateş kehribar tesbih modellerini oluşturan boncukların laboratuvar ortamında hazırlanması bu tesbihlerini doğal taşlı tesbih modellerinden daha az değerli yapmaz. Aksine bu tesbih modellerinin hazırlanışı ilk aşamasından itibaren insan emeğine dayanmaktadır. Ateş kehribar tesbih modellerinin tamamen el işçiliğine dayanması onu çok daha değerli yapmaktadır.

 

Ateş kehribarın laboratuvar ortamında hazırlanması ortaya farklı renkler çıkarmak için de olanak sağlıyor. Şöyle ki esas rengi olan bal sarısı, ateş kırmızısı ve siyahımsı kırmızı rengin dışında ateş kehribar tesbih modellerinde yeşil, mavi ve farklı renk geçitleri olan tesbihler görebilirsiniz. Farklı renklerin kullanılabilmesi ortaya farklı tasarımlarda ateş kehribar tesbih modelleri çıkarıyor.

 

Diriliş Takı olarak sizlere kırmızı, siyah, sarı, kahverengi, yeşil ve mavi renklerde, farklı renk kombinasyonları ve renk geçitleriyle tasarladığımız, arpa, kapsül, yuvarlak ve küre kesimli farklı tarzlarda ateş kehribar tesbih modelleri sunuyoruz.

 

Tesbihler sadece boncuklardan oluşmamakta tamamı bir tasarım oluşturmaktadır. Ateş kehribar tesbih tasarlanırken boncukların kesiminden imamenin işlenişine, rengin kullanımına ve süslemelerine, gümüş detaylarına kadar her ince ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Öyle ki bazı tesbihlerin imameleri sadece taşla değil 925 ayar gümüş detaylarla süslenerek tasarım daha da şıklaştırılmıştır.

 

Ateş Kehribar Tesbih Püskül Modelleri

 

Diriliş Takı olarak genelde tesbih modellerimizi hazırlarken boncukların kesimi, imamenin işlenişinin yanı sıra püsküllerin tesbih tasarımında tamamlayıcı parça olduğunu bilerek püskül detaylarına büyük önem vermekte, çoğunlukla püskülleri 925 ayar gümüş madeninden tasarlanamktayız. 

 

Ateş kehribar tesbih modellerini tasarlarken de bazı modelleri sade tutmak adına ip ve tesbihi oluşturan ateş kehribar taşını kullansak da çoğu modelde çok özel gümüş püskül detayları kullandık.

 

Ateş kehribar tesbih modelleri için püskül detaylarını taşın rengine, imamenin işlenişine ve tesbihin tamamına bakarak seçtik. Bazı modellerde tesbihin kendisi ve imame sade kesimde ve işlemede olduğu için eskitme model gümüş madeninden örülmüş boncuk taneli kazaz püsküller veya daha ihtişamlı mikro zirkon taş işlemeli gümüş püskül kullanırken bazı modellerde Osmanlı Tuğra motif veya Ay Yıldız motif detaylı, kral zincir detaylı püsküller tercih ettik.

 

Ateş Kehribar Tesbih Fiyatları

 

Hem bireysel kullanım hem de birine hediye etmek için güzel görünüme sahip olmakla birlikte ateş kehribar tesbih modelleri uygun fiyatlarda sunulmakla her alıcının ve tesbih severlerin bütçesine uymaktadır. 

 

Ateş kehribar tesbih fiyatları tesbihleri oluşturan parçaların yapımında kullanılan malzemeler ve el işçiliğine göre belirlenmektedir.

 

Diriliş Takı olarak sizlere farklı renk seçenekleri, farklı püskül detayları ve süslemeleriyle hem ihtişamlı hem de daha sakin ve yalın tasarımlara sahip 50`in üzerinde ateş kehribar tesbih modelleri sunmaktayız.

 

Ateş kehribar laboratuvar ortamında hazırlanmış yapay reçinelerden oluşturulsa da damla kehribar tesbih kadar değerlidir. Bu taşın avantajı uygun fiyatlı olmasıdır. Tesbih yapımında bu taşların özel el işçiliği ile hazırlanması ateş kehribar tesbih fiyatları belirlenirken göz önünde bulunduruluyor.

 

Aynı zamanda farklı teknikler kullanarak ateş kehribarın farklı şekillerde kesilmesi, imamenin işlenmesi, püskül detaylarının ve diğer süslemelerin eklenmesi ateş kehribar tesbih modelleri için belirlenen fiyatları değiştiriyor.

 

 

Özellikle farklı örgü teknikleriyle örülmüş 925 ayar gümüş madeninden tasarlanmış püskül detaylar ateş kehribar tesbih fiyatları belirlemede önemli rol oynamakta, bu özellikler ateş kehribar tesbih modellerini daha değerli hale getirmektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR