1

Lâ Gâlibe İllallah Yüzükler

Hat sanatıyla yazılan en güzel yazılardan biri olan La Galibe İllallah yazısı erkek gümüş yüzük tasarımlarında da müslüman kardeşlerimizin çok tercih ettiği İslami yazı olarak yüzük üzerine yine hat sanatıyla yazılan çok derin anlama sahip bir kelimedir. Hat sanatı İslami kelimelere ifade ettikleri derin anlamla birlikte onları zerafetle kavuşturuyor.

İfade ettiği anlam gereğiyle değerli bir cümle olan La Galibe İllallah, şimdi islami yüzükler serisinin la galibe illalah yüzükler koleksiyonunda 925 ayar gümüş madeni üzerine işlenerek aynı zamanda parmakları süsleyen değerli aksesuara çevriliyor.

La Galibe İllalah yazısı sanatsal değeri olan yazı türlerinden hat sanatıyla yazılıyor. Hat sanatı güzel yazma sanatıdır. Bu yazı türü Nabati harflerinden geliştirilen Arap yazısıyla vücut bulmuş bir İslami sanat nevidir. La Galibe İllalah yazısı erkek gümüş yüzükler üzerine yazılarak onlara da bir sanat değeri kazandırıyor.

Günümüzde islami erkek gümüş yüzükleri  süsleyen yazı şekli olan hat satanı la galibe illallah yüzük tasarımlarında da kelimenin ifade ettiği derin anlamın kalbe hitap etmesiyle beraber hat sanatının güzeliğiyle göze de hitap ediyor.

Maddi olan her şeyin geçici, yaşamın fani ölümün baki olduğu bu dünyada yerin ve göğün, kainatın, bütün bu saltanatın tek sahibi vardır. Öyle bir sahip ki “Kûn fe yekûn” yani “Ol der ve olur”. Kur’anı Kerim’in sayısız hesapsız sure ve ayetlerinde de onun varlığı, yüceliği, kudreti ve merhameti defalarca kez ıspatlanmış, onaylanmıştır.

“La Galibe İllallah” cümlesi “Allah’tan daha büyük galip yoktur” anlamına gelmektedir. Kur’ani Kerim’de bu cümleye tam olarak bu şekilde rastlanmasa da Yusuf suresinin 21. ayetinde bu ifade “Vallahu galibun ala emrihi velakinne ekseren nasi la ya’merun” yani “Allah emrinde galiptir, fakat insanların çoğu bunu bilmez” olarak yer almıştır.

Anlam itibariyle böyle bir ihtişama sahip  olan La Galibe İllallah yazısı bu cümlenin değerini kalben hisseden ve anlayanlar için Hiç yazısı kadar yüksek değere sahiptir. Şimdi bu yazının erkek gümüş yüzük modelleri üzerine nakşedilmesi bu anlamlı kelimeyi üzerinde taşımak isteyenler için güzel bir şanstır.

Diriliş Takı olarak la galibe illallah yüzük koleksiyonumuzda ürünlerimiz sınırlı sayıda olsa da sizlere bu yüzükler için bir kategori oluşturabileceğimiz kadar da farklı tasarımlar sunuyoruz.

Lâ Gâlibe İllallah Yüzük Modelleri

La galibe illallah yüzük modelleri islami yüzükler serimizde bulunan diğer bütün yüzükler kadar çok önemli ve değerlidir.

Diriliş Takı online sitemizde erkek gümüş yüzük kategorisinden kolayca ulaşabileceğiniz  la galibe illallah yüzük modelleri sınırlı sayıda olsa da çok geniş model seçimi sunduğumuz diğer erkek gümüş yüzük kategorilerinde olduğu gibi her zevke hitap edecek şekilde taşlı, taşsız ve mineli modellerden oluşmaktadır.

Taşlı modellerimizde kehribar taşın içine altın varak üzerinde La Galibe İllallah yazısını işleyerek yüzüklerin yan kısımlarını Osmanlı Tuğra motifi, Osmanlı dönemi desenleri, Ay yıldız motifi, Göktürkçe Türk yazısı, taşın çevresini ise mikro zirkon taşlarla süsleyerek göz alıcı tasarıma sahip ihtişamlı erkek gümüş yüzük modelleri ortaya çıkardık.

Taşsız modellerimizi ise bu cümleyi siyah zemin üzerine üç boyutlu şekilde ya da gümüş plak üzerine işleyerek, yan kısımlarına ise Osmanlı motifleri ve Selçuklu desenleri, erkek gümüş yüzük modellerinin vazgeçilmez işlemelerinden olan Ay yıldız motifi ile süsleyerek tasarladık.

                                   

Lâ Gâlibe İllallah Yüzük Fiyatları

La galibe illallah yüzük modelleri tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmiştir.

Diriliş Takı olarak tasarladığımız la galibe illallah yüzükleri taşlı, taşsız ve mineli modellerle çeşitli tasarımlara sahip olduğu için sabit lâ gâlibe illallah yüzük fiyatları belirlemek mümkün değildir.

 Lâ gâlibe illallah yüzük fiyatları yüzüğün üzerindeki eklemelerden ve süslemelerden dolayı ürüne göre değişmektedir. Örneğin kehribar taşını kullandığımız modellerde Lâ Gâlibe İllallah yazısını taş içine altın varak üzerinde işlediğimiz için ister işçilik açısında isterse de kullanılan taş ve altın varak eklemelerinden dolayı yüzüğün fiyatı değişiyor. Ayrıca bu yüzüklerde kehribar taşın kenarını mikro zirkon taşlarla süslememiz de değeri yükseltiyor.

Lâ gâlibe illallah yüzük fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve daha fazla ürünleri incelemek istiyorsanız şimdi yenilenmiş Diriliş Takı online sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Lâ Gâlibe İllallah

Yusuf suresinin 105. ayetinde şöyle der: “Göklerde ve yerde Allah’ın varlığını, birliğini ve kudretini gösteren öyle deliller var ki! Onlar, bu delillerle sürekli iç içe, yan yana bulunurlar, fakat üzerinde hiç düşünmeden tam bir aldırmazlık içinde onlardan yüz çevirirler!”.

Allah insanlara doğru yolu bulmaları, kendilerini yetiştirmeleri için akıl, içi güzelliklerle dolsun diye kalp, dünyanın güzelliklerini görmek için göz, sayısız nimet ve bir sürü yetki verdi.  Ve dünya kurulduğu günden itibaren insanlar onlara verilen bu yetkilerle topluluk halinde yaşadılar, daha sonra devletler ve imparatorluklar kurdular, hükmettiler, onlara verilen nimetlerden yararlandılar.

Ama insanlar bu sınırsız yetkinin rehavetine kapılmışken, mevkileriyle övünürken onlara sahip oldukları bütün bu yetkileri verenin Allah olduğunu, onun saltanatın tek sahibi olduğunu, verdiklerini birgün yine geri alabilme kudretine sahip olduğunu ve Allah’tan başka Allah olmadığını, onun tek galip olduğunu unuttular. Nasıl ki Endülüs toprakaları Arapların elindeyken tek galip Allah’tı, yine bu gün de İspanyollara ait bir yer iken El Hamra sarayının taş duvarlarında yazıldığı gibi tek galip Allah’tır.

Güney İspanya’nın Endülüs bölgesinde bulunan Granada kentindeki El Hamra sarayının taş ve duvarlarında sayısız yazıtlar içerisinde ratlanan ve dünyanın bütün tarihçilerinin dikkatını çeken “Lâ Gâlibe İllallah” yazıtının Yusuf suresinin 21. ayetindeki “vallahu galibun ala emrihi velakinne ekseren nasi la ya’merun” cümlesinden alındığı biliniyor.

Yazının duvara kazınması ise şöyle rivayet ediliyor: “Muhammed Bin Nasr’inin bir zaferden döndüğünü duyan halkının kendisini “el galip” diye karşılayınca tek galibin Allah olduğunu hafızalara yazmak ve halkının her baktığında bunu hatırlaması amacıyla “Lâ Gâlibe İllallah” yazıtını o zamanlar inşa ettirmekte olduğu El Hamra sarayının duvarlarına nakşettiriyor”.

İslam dünyası için özel yeri ve anlamı olan La Galibe İllallah yazısı şimdi de erkek gümüş yüzük modellerinin üzerine işlenerek her kesin üzerinde taşımak istediği ve kullanabileceği en güzel aksesuarı olmuştur.  

Bu cümle de aslında Yusuf suresinde tesadüfen yer almamıştır. Yusuf suresinde Yusuf Peygamberin gördüğü rüyadan sonra yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. Kendi kavminin eziyet ettiği Yusuf Peygamber, başına gelen kötü olaylardan yalnızca sabrederek ve Allah’a sığınarak, şükrederek kurtulabilmiştir.

Surenin sonuncu 111. ayetinde de insanların bu olaylardan, Yusuf Peygamber’in yaşadıklarından ibret alması söylenilir. “Peygamberlerin kıssaları gönül eğnedirici hikayelere değil, ibret alınacak olaylardır....Gerçekten de Hz. Yusuf’un yaşadığı sıkıntılardan kurtulup Mısır’da yüksek bir makama gelmesinde akıl sahipleri için büyük bir ibret vardır.... Yusuf kıssası, iyilerle kötülerin mücadelesinde iyilerin başarılı olacağını anlatan, insanlığa iyimserlik aşılayan somut bir örnektir. Bu sebeple kıssada ders almak isteyenler için güzel ibretler vardır”.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR