Ay Yıldız Kolye
DK0239
₺1.759,02
₺1.972,75
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
1
Dualı Kolye
DK0232
₺1.759,02
₺1.972,75
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
1
Türk Kolye
DK0325
₺1.372,03
₺1.725,25
%20 İndirim
%20İndirim
Yeni Ürün
1
Türk Kolye
DK0305
₺1.372,03
₺1.725,25
%20 İndirim
%20İndirim
Yeni Ürün
1
Dualı Kolye
DK0208
₺1.688,08
₺2.253,73
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
1
1 2 >

Ay Yıldız Kolye

 

Ay yıldız sembolü Türklüğü ifade eden en bilinen motiflerden biridir. Türk kanı taşıyan, Türk olmaktan gurur duyan ve bunu her yerde ifade etmeye isteyen kişiler Ay yıldız sembolünü her daim üzerlerinde taşıyabilmek için bu motifin işlendiği takılar kullanmayı tercih ederler.

 

Ay yıldız kolye ise Türk kanı taşıyan erkek ve kadınların milliyetçi duyguları en iyi şekilde ifade eden aksesuarlardan biridir.

 

Kolyelerin konumlandığı boyun boğaz kısmı vücudumuzun en dikkat çekici bölgesi olduğu için Ay yıldız kolye ve Türklüğü ifade eden diğer motif ve sembollerle işlenmiş gümüş kolye modelleri girdiğiniz her ortamda ideolojinizi ve milliyetinizi yansıtan mükemmel bir detay olacaktır.

 

Ay yıldız gümüş kolye sadece erkeklere özel değil aynı zamanda kadınlar için de üretilmektedir. Genelde erkek gümüş yüzük ve erkek gümüş kolye modellerinde rastladığımız motif olan Ay yıldız, artık kadın gümüş kolye modellerini de süslemektedir.

 

Diriliş Takı olarak tasarlamakta olduğumuz ay yıldız kolye hem ifade ettiği anlam hem de şık tasarımlarıyla erkek ve kadın müşterilerimizin beğenisini kazanıyor.

 

Ay Yıldız Kolye Anlamı

 

Ay yıldız kolye en eski Türklerden günümüze kadar miras olarak gelen bugün de Türkler için çok özel ve önemli olan hilal ve yıldız motifinin işlenmesiyle tasarlanan kolyelerdir.

 

Bugün Türkiye bayrağı`nın üzerinde de aksettirilen Ay yıldız motifinin anlamıyla ilgili birçok fikirler öne sürülmüştür. Ay veya hilalin Türklerin İslam`ı kabul ettikten sonra kullandıkları ve Türk-İslam kültürünün sembolü olduğu bilinmektedir.

 

Bazı kaynaklarda XI. yüzyılda Haçlı Seferleri sırasında hristiyanların bayraklarında sembol olarak haç tasvirini gördükten sonra müslüman Türklerin de ay yıldız motifini bayraklarına yansıttıkları söyleniyor.

 

Ay yıldız gümüş kolye modellerini de süsleyen bu motifdeki hilal İslamı temsil ederken, beş köşeli yıldız insanı sembolize ediyor. Yukarıya doğru duran ruh ayakları toprağa basarak manevi dünyayı işaret ediyor.

 

Bu motif her ne kadar İslamiyetle ilgilendirilse de Türklerin ay yıldız motifini çok daha eskiden kendilerine sembol olarak seçtiğini kanıtlayan belgeler de vardır. Bunun kanıtı arkeolojik kazıntılar zamanı bulunan, Göktürk’lere ait olduğu tespit edilen üzerinde ay yıldızın tasvir edildiği madeni paralardır.

 

Ay Yıldız Kolye Modelleri

 

Ay yıldız kolye modelleri her zaman popüler kolye modellerinden biri olmuştur. Diriliş Takı olarak biz de bu serimizde hem erkek ay yıldız kolye modelleri hem de kadın ay yıldız kolye modelleri tasarlayarak sizlere sunuyoruz.

 

Ay yıldız kolye serimizi üç boyutlu şekilde tasarlanmış ay yıldız model kolyeler ve üzeri farklı çizgilerle Ay yıldız işlemeli kolyeler oluşturuyor.  Farklı çizgilerde ve çeşitlerse sizlere sunduğumuz 925 ayar gümüş madeninden üretilen bu kolyeler ister erkek isterse de kadınlar olsun her yaş grubuna ve her tarza hitap eden tasarımlara sahiptir.

 

Diriliş Takı online sitemizde sizlere geniş ürün yelpazesiyle sunduğumuz ay yıldız kolye modelleri için esas temayı Ay yıldız motifi oluşturmaktadır. Ama bunun yanı sıra Ay yıldız motifiyle beraber işlediğimiz Türklüğü ifade eden Bozkurt motifi, Göktürkçe Türk yazısı, Çiftbaşlı Kartal motifi bu kolyelerin anlamlarını daha da derinleştiriyor.

 

Ay yıldız kolye serimizdeki ve diğer konseptli serilerimizdeki kolyelerde zincir sadece kolye ucunu tutan bir araç rolünü oynamaktadır. Üzerinde anlamlı bir motifin işlendiği gümüş kolye ucu kolyeyi değerli yapan, onu tamamlayan önemli bir parçadır. Dolayısıyla ay yıldız kolye modellerinde zincirin kendisine değil kolye ucuna vurgu yapılmaktadır.

 

Ay Yıldız Kolye Ucu

 

Ay yıldız kolye modellerinin esasını farklı modellerde tasarladığımız ay yıldız kolye ucu oluşturuyor.

 

Taşlı, taşsız ve mineli modellerde tasarladığımız ay yıldız gümüş kolye ucu farklı teknikler kullanılmakla üretiliyor. Bunlardan biri üç boyutlu Ay yıldız modelli kolye ucu, diğeri ise gümüş zemin üzerine Ay yıldız motifinin işlenmesidir.

 

Ay yıldız kolye ucu olarak tasarladığımız en özel kolyelerimizden biri kalkan motifli ay yıldız gümüş kolye modelidir. Üç boyutlu şekilde tasarladığımız kalkan modeli üzerine işlediğimiz Ay yıldız motifi Türklerin gücünü yansıtıyor. Diriliş Takı`ya özel bu anlamlı ay yıldız kolye modeli boynunuzu süsleyen en özel aksesuarlarınızdan biri olabilir.

 

Ay yıldız gümüş kolye ucu tasarlarken sadece Ay yıldız motifini işlemekle yetinmeyerek Türklüğü ifade eden motiflerle, cümle ve ifadelerle tasarımımızı daha güçlü ve ihtişamlı hale getiriyoruz. Özellikle üzerinde Vatanım, Biz bir ölür bin diriliriz, önce Vatanım, Göktürkçe Türk, Tengri Biz menen yazılı ay yıldız kolye modelleri en çok tercih edilen modellerimizdendir.

 

Türk Bayraklı Erkek Kolye

 

Diriliş Takı olarak farklı çeşitlerde ay yıldız kolye modelleri tasarlarken Türk Bayrağı modelini es geçemezdik. Tasarlamakta olduğumuz 925 ayar gümüş bütün ürünlerimizde her fırsatta yansıtmağa çalıştığımız Türk Bayrağı’mızı ay yıldız kolye serimizde de sizelere özel bir şekilde tasarladık.

 

Türk bayraklı erkek kolye modellerini tasarlarken şehitlerimizin dökülen al kanını Türk Bayrağı`nda olduğu gibi yansıtmak için kırmızı mine ve kırmızı zirkon taşını kullanıyoruz.

 

Kırmızı mineli tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilen ve tamamı Türk bayrağından oluşan Türk Bayrağımız Gümüş Kolye  modeli müşterilerimizin beğenisini kazanmıştır. Siz de Diriliş Takı farkı ve kalitesiyle bu kolyeye sahip olmak istiyorsanız sitemizden hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Ay Yıldız Kolye Fiyatları

 

Ay yıldız kolye serimizdeki kolyelerimiz öncelikle taşıdıkları anlamla büyük manevi değere sahiptirler. Türlüğü ifade eden en eski ve anlamlı motiflerden biri olan Ay yıldız motifi aynı zamanda Türk İslam kültürünün ortak sembolüdür.

 

Birkaç taşlı ve mineli model haricinde genel olarak taşsız modellerde tasarladığımız ay yıldız kolye fiyatları tasarımların her birinin sahip olduğu farklı özelliklere göre değişmektedir.

 

Bununla beraber ay yıldız kolye fiyatları, üç boyutlu Ay yıldız modeli şeklinde ve 925 ayar gümüş  üzerine ay yıldızı motif olarak işleyerek iki farklı tasarımda sunduğumuz ay yıldız kolye modelleri için çok farklı rakamlar sergilemiyor.

 

 

Ay Yıldız kolye fiyatları hakkında kesin bilgi alabilmek için Diriliş Takı online sitemizi ziyaret ederseniz bütün ay yıldız kolye modellerini de tek tek inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda sizlere özel uyguladığımız indirim kampanyalarını da kaçırmamış olursunuz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR