Ametist Taşı Tesbih

Nadir ve değerli taşlardan olan ametist, morun eşsiz tonlarıyla göz kamaştırıcı güzellikte bir taştır ve oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle de çoğunlukla kadınlar için takı tasarımlarında ve erkekler için özellikle tesbih yapımında sıklıkla kullanılıyor. Ametist taşlı takılar eşsiz güzellikleriyle kadınlara şık görünüm kazandırırken ametist taşı tesbih modelleri de erkeklerin tarzına şıklık katmakla beraber, şifalı özellikleriyle onların tılsımına dönüşüyor.

Tüm doğal taşlarda olduğu gibi ametist taşı da hem takıları hem tesbihleri şıklığa kavuştururken aynı zamanda şifalı ve büyülü özellikleriyle de sahibine onu kullanıldığı sürece hayatında eşlik ediyor. Ametist taşının tesbih olarak sıklıkla karşımıza çıkması tesadüf değildir. Çünkü bu taş güçlü enerjiye sahiptir. Tesbih olarak kullanılmasının ve önerilmesinin sebebi ise doğrudan tene temas etmesidir. Daha net söylemek gerekirse tesbihler ele, parmak uçlarına, avuç içine temas eder. Bu şekilde vücutla bir bütün oluşturur ve vücut ısısıyla ısınır. Böylece sahip olduğu özellikleri ve enerjisini daha etkili şekilde gösterir.

Ametist tesbih sadece şifalı ve büyülü özellikleriyle tercih edilmiyor, aynı zamanda şık görünümü ve eşsit tasarımlarıyla tesbih severlerin, koleksiyonlerin de dikkatini çekiyor. Bu tesbihler, farklı renk paletleri ve farklı tasarımları tesbih koleksiyonerlerinin, özellikle doğal taş tesbih modellerine ilgi duyanların koleksiyonunda görmek istediği tesbihlerdendir. Çünkü ametist, nadir doğal taşlardan biridir ve ne yazık ki sektörde sahtelerine de rastlanmaktadır. Bu nedenle de orijinal ametist taşından yapılan tesbihler bulmak ve özelliklerinden yararlanmak önemlidir.

Ametist Tesbih

Ametist taşlı tesbih sahibi olmak istiyorsanız DİRİLİŞ TAKI en doğru adrestir. Sizlere 925 ayar gümüş detaylarla süslediğimiz ve gerçek ametist taşından hazırladığımız şıklığıyla göz kamaştıran ametist tesbihler sunuyoruz. Önceliğimiz müşteri memnuniyeti olduğu için erkek gümüş yüzük, bileklik ve kolyelerinde, aynı zamanda kadın takılarda gösterdiğimiz özeni ve dikkati tesbih modellerimizde de gösteriyor sizler için kaliteli ve şık tesbihler hazırlıyoruz.

Nadir ametist taşının eşsiz güzelliğiyle hazırladığımız ametist tesbihlerimiz her biri el emeğidir ve sınırlı sayıdadır. Tesbihler sadece taneleri oluşmuyor, imamesi, ara taneleri, püskülleriyle bir bütün oluşturuyor. Bu da tesbihi mükemmel bir tasarıma kavuşturuyor.

DİRİLİŞ TAKI olarak tesbihlerimizi gümüşle kombinleyerek tasarlıyoruz. Ametist taşı da hem enerji hem de görünüm açısından gümüşle uyumlu bir taş olduğu için ametist taşı tesbih modellerimizin tasarımında da hem 925 ayar hem de 1000 ayar gümüş madeni kullanıyoruz. Tesbihlerimizde genellikle gümüş detayları tesbihin pul ve nişane, imame ve püskül kısımlarında tercih ediyoruz. Böylece mükemmel bir uyum yakalıyoruz.

Ametist Taşı Tesbih Fiyatları

Ametist taşı nadir doğal taşlardan biri olsa da fiyatı çok yüksek ve ulaşılmayacak gibi değil. Ametist taşı tesbih fiyatları öncelikle taşın nadirliğine, rengine ve kökenine göre belirleniyor. Bunun yanı sıra el emeği, tesbihin yapımında kullanılan ek parçalar da çok önemlidir. Şöyle ki tesbih tamamen ametist taşından oluşabilir, imame ve püskül detayları gümüş veya diğer değerli metallerle, diğer uyumlu doğal taşlarla süslenebilir. Bu detayların her biri ametist tesbihlerin fiyatını değiştirir.

Mohs ölçeğinde sertlik derecesi 7 olan ametist, kolayca kırılmaz ve dağılmaz. Bu da taşı tesbih yapımı için oldukça kullanışlı hale getirir. Bu özellik de ayrıca tesbihin fiyatını etkiler.

Ametist Taşı Tesbih Özellikleri

Ametist taşlı tesbihler özelliklerini taşın kendisinden alır. Her doğal taşta olduğu gibi ametist taşının da kendine has iyileştirici ve büyülü özellikleri vardır. Gerçek ametist taşlı tesbihler ametist taşın tüm özelliklerini taşır ve sahibine eşlik eder.

Peki ametist taşı nedir ve ne işe yarar? Ametist taşı bir kuvars türüdür ve morun farklı renklerinde karşımıza çıkar. Ametist taşı sadakati, sonsuz aşkı sembolize eder. Aynı zamanda uyumun ve başarının taşı olarak kabul edilir. Ruha iyi gelen bir taştır. İnsana huzur verir, sinirleri yatıştırır ve sahibini kötü niyetli insanlardan, onların nazarından ve zararından uzak tutar.

Ametist boncuklar, aurayı temizler ve sahibini yüksek olumlu enerjiyle doldurur. Ametist tesbih de sahibini enerjiyle yükler, ona aşkı, sadakatli kişileri ve başarıyı getirir. Ayrıca yaratıcılığı geliştirir ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Şiddetli baş ağrılarınız, migreniniz, eklem sorunlarınız varsa, hafıza sorunu yaşıyorsanız,  sindirim sistemi sorunlarından müztaripseniz ametist taşı bu sorunlarınızın hepsiyle başaçıkabilir.

Ametist Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Ametist taşı ve ametist tesbih fiyatları çok yüksek olmasa da yine de bu tesbihlerin sahteleri karşımıza çıkıyor. Peki doğal ametist taşı yapay ametistten nasıl ayırt edilir? Bunu öğrenmenin birkaç yolu vardır. Bunlardan birincisi ametist taşı camsı parlaklığa ve renk değiştirebilme özelliğine sahiptir. Taş görüş açısına göre renk değiştirir. Yapay ametist taşta ise bunu göremezsiniz. Sahte taşlar tek renkte olur. İkinci yolu, tüm sahte taşlarda olduğu gibi sahte ametistler de avuç içinde çabuk ısınır. Ama gerçek ametist taşının ısınma süresi vardır. Diğer bir yöntem ise suya girince doğal ametist taşının kenarları soluklaşır. Yapayda ise bunu göremezsiniz. Ayrıca yapay taşların iç kısmına bakacak olursanız onların pürüzsüz olduğunu görürsünüz. Doğal taş ise böyle değildir.

Ametist Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlar büyülü ve iyileştirici özellikleriyle sahibine yardım edeken enerjisi tükenebilir, çok fazla enerjiyle özellikle negatif enerjiyle yüklenebilir. Bu nedenle zaman zaman taşların temizlenmesi gerekir. Ametist taşlı tesbih sürekli kullandığınız bir tesbihiniz ise enerjisini temizlemeyi ihmal etmeyin.

Ametist taşını temizlemenin en basit yollarından biri akar suyun altında yıkamaktır. Ev ortamında musluğun altında birkaç dakika yıkayabilirsiniz. Tesbihin tamamının suyun aldında olduğundan emin olun. Daha sonra yumuşak bir bezle kurulayabilirsiniz. Diğer farklı yöntemlere doğal taş arındırma yöntemleri blog içeriğimizden bakabilirsiniz. Ama bunu yaparken tesbihinizdeki ek parçaları da dikkate almanızı tavsiye ederiz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR