Kurt Yüzük
DEY1452
₺1.380,19
₺1.610,96
%14 İndirim
%14İndirim
Yeni Ürün
1
1 2 3 ... 15 >

Zirkon Taşlı Yüzükler

Zirkonlar Antik Roma’dan beri, Büyük Plinius’un “Doğa Tarihi” kitabından bilinmektedir. Avrupa'ya yeni getirilmeye başladığı 15-16. yüzyıllarda özellikle takdir gören zirkon taşı, 18. yüzyıla kadar elmas olarak kabul edilmiştir.

Zirkon, elmasa diğer tüm doğal taşlardan daha yakındır. Elmas gibi saf bir mineral olan zirkon taşın güçlü parlaklığı ve yoğun ateşi, ona elmas ışıltısı verir. Aynı zamanda taşın benzersiz kırılma özelliği ancak bir elmasla karşılaştırılabilir. Taşa bakıldığında asil parlaklığı ve güzel tonları ile büyülü, iddialı ve pahalı görünüyor. Bu nedenle de zirkon taş mücevher yapımında her zaman tercih edilen taş olmuştur. Bununla beraber ritüeller, meditasyon için de vazgeçilmez taşlardan biridir.

Dünyada ilk zirkon örneği Avustralya’da bulunmuş ve 4,4 milyar yıllık olduğu tahmin ediliyor. En büyük zirkon yatağı ise Sri Lanka’dadır ve en kaliteli mücevherlerden bazıları buradan çıkarılır. Madagaskar, Norveç, Rusya, ABD, Kanada, Brezilya, Vietnam ve Avusturalya’dan çıkarılan yaygın bir mineral olmasına rağmen, mücevher kalitesinde zirkon yatakları oldukça nadirdir.

Zirkon geniş renk paletine sahip değerli bir taştır. Bu renkler zirkon taşın türlerini belirliyor. Zirkon taşların bir birilerinden farkı taşların gölgesindendir. Bulunan ilk çeşit zirkon, sarı renktedir ve bu nedenle de taş daha sonra onun adını almıştır. Taşın adı Farsça’da “zargun” kelimesinden gelir, “altın”, “güneş” anlamındadır.

Zirkon taşlar yüksek parlaklığı ile ne kadar dikkat çekse de güneş ışınlarına çok maruz kaldığında parlaklığını kaybeder. Zirkon taş mücevharatta kullanılabilmek üzere stabilize etmek için ısıtılmalıdır. Mohs sertlik cetvelinde sertlik derecesi 6-7.5 olan zirkon taşlar kırılmaya meylli taşlardır. Bu nedenle özel bakım talep ediyor. Zirkon taşların bu sertlikte olması onların mücevherlerde kullanılması için yeterlidir.

Zirkon'un parlaklığı ve ateşi, iyi sertliği ve renk yelpazesi ile birleştiğinde, onu en çok arzu edilen bir mücevher yapıyor. Zirkon taş, Diriliş Takı olarak bizim de erkek gümüş yüzükler serimizde sıklıkla tercih ettiğimiz taşlardan biridir.

Zirkon Taşlı Yüzük Modelleri

Zirkon taş, optik ihtişamıyla mücevher yapımında çok popüler olan değerli taştır. Parlaklığı ve rahat şekilde işlenebilmesi onu kuyumcuların favori taşı haline getirmiştir. Geniş renk paletine sahip olan zirkon taş, renklerine göre farklı türlerde karşımıza çıkıyor. Bu renkler zirkon taşın farklı isimlendirilmesine sebep oluyor.

En güzel zirkon, şeffaf renkli olanıdır  ki bu, mücevherde sıklıkla kullanılmakla onlara büyük parlaklık ve asil görünüm kazandırıyor. Zirkonun renksiz çeşidi dışında kırmızı, sarı, mor, pembe ve nadiren bulunan ama yine de kırmızı-kahverengi zirkonun ısıtılmasıyla da elde edilebilen mavi, siyah renkleri bulunuyor. Kırmızı– kahverengi, kırmızımsı veya pembe notalarındaki zirkona yunanlar “hyacintos” yani sümbül demişler. Parlak sarı zirkon jargon, mavi notalarındaki zirkonlar starlite olarak adlandırılıyor.

Diriliş Takı olarak erkek gümüş yüzükler kategorisindeki geniş ürün yelpazemizde zirkon taşlı yüzükler için özel bir kategori yarattık. Kırmızı, koyu kırmızı, yeşil, siyah ve mavi renklerdeki zirkon taşın göz alıcı parlaklığıyla tasarladığımız yüzün üzerinde zirkon taşlı yüzük modelleri için Diriliş Takı online sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kırmızı zirkon taşa en çok yakıştırdığımız Ay Yıldız motifini işlerken,  siyah zirkon taşlı yüzükleri ise Osmanlı, Selçuklu motifleriyle, oyma ve farklı desenlerle süsledik. Mavi zirkon taşın parlaklığını tek başına sunmak için sade ve şık gümüş çerçeveyle tasarladık.  Aynı zamanda yine Selçuklu Motiflerinden olan çift başlı kartal, Elif ve Vav, Teşkilat-i Mahsusa, erkek yüzüklerinin vazgeçilmezi olan Osmanlı Arma ve Tuğra motifli zirkon taşlı yüzükler her zevke hitap edecek şekilde hazırlanmıştır. Diğer taşlı yüzük modelleri için de kullandığımız farklı renklerdeki mikro zirkon taşlar erkekler için tasarladığımız yüzükleri daha gösterişli hale getiriyor.

Zirkon Taşın Özellikleri

Zirkon, ruhsal ve fiziksel iyileştirici özellikleri kullanılan çok popüler ve parlak bir taştır. Bu taş elmas gibi saf ve kusursuz kabul edildiği için onu ancak dürüst ve asil insanların giyebildiğine, yalancı ve münafık insanların giydikleri zaman onlara sadece bela getireceğine inanılıyordu. Bu nedenle de Antik çağlarda bu taş bilgeler tarafından giyilirdi. Piramit veya çift piramit şeklindeki zirkon kristalleri, eski zamanlardan beri bilgeliğin sembolleri olarak saygı görmüştür ve aynı zamanda paranormal yetenekler geliştirmek ve "üçüncü gözü" açmak için güçlü bir büyülü araç olmuştur.

Zirkon taşı, pozitif enerji biriktirme ve sahibine aktarma yeteneğine sahip olduğu için eski şifacılar ve sihirbazların saygı duydukları bir taş olmuştur. Zirkonun yalanların ortaya çıkmasına yardımcı olduğu ve sahibini sezgi ve öngörü ile donattığı söyleniyordu. Zirkon, sahibini kötü niyetli kişilerden, kıskanç insanlardan korur, onu aldatmak isteyen insanları ortaya çıkarır.

Taşı yanında taşıyan kişi, her yerde sıcak karşılanır. Bu taş sahibine iş hayatında şans ve başarı getirir, zihinsel yetenekleri güçlendirir, sezgiyi keskinleştirir. Zirkonlu takılar takıyorsanız, iş hayatınızda kesinlikle şanslısınız, ayrıca nereye giderseniz gidin samimi bir karşılama göreceksiniz.Zirkon taş, mutluluğu, refahı, pozitif enerjiyi, saflığı ve manevi korumayı temsil eder. Böyle bir tılsım tükenmez bir güç verir .

Tüm çakralarla ilişkilidir ve güçlerini hizalayarak birleştirebilir. Aynı zamanda, yüksek titreşim enerjisiyle tüm fiziksel çakraları şarj ettiği ve enerjinin tüm vücutta dengelenmesini sağladığı için fiziksel sağlığınızı iyileştirebilir. Zirkon taşlar öfke gibi duygular için sakinleştirici etkiye de sahiptir.

Büyülü özelliklerinin yanı sıra güçlü iyileştirici özellikleri olan zirkon taşlar farklı renkleriyle insanlar üzerinde farklı etkilere sahiptir. Örneğin, mavi zirkon tiroid bezi ve pankreasın işlevini geri kazandırmaya, siyah zirkon enfeksiyon ve virüs hastalıklarında direnç kazanmaya, sarı zirkon ise hipertansiyon, mide ve karaciğer hastalıklarının ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Koyu kırmızı zirkonlar ise soğuk algınlığında kullanılıyor.

Eski şifacıların zirkon taşla kroner kalp hastalıklarını tedavi ettikleri söyleniyor. Ayrıca onlar, burun kanamalarını bu taşla durdururken, endokrin sistemi uyarmak için de zirkon taşı kullanmışlar. Zirkon taş iştahı azaltmaya yardımcı olduğu için bu taşın olduğu herhangi bir mücevher giyilmesi kilo kaybına sebep olabilir.

Rahat ve huzurlu uyku sağladığı için uyku sorunu yaşayan insanlar arasında yaygın olarak kullanılıyor. Aynı zamanda depresyon hallerinde zihni ve ruhu olumsuzluklardan temizliyor. 

Zirkon Taşlı Yüzük Fiyatları

Zirkonlar doğada nispeten nadir bulunan taşlardır ve mücevher kalitesinde zirkonlar daha nadir bulunur. Ama bu taş, parlaklığı, sertliği, krılganlığı ile benzerlik gösterdiği birçok değerli taşlardan daha uygun bir maliyetdedir. Bu taşın birkaç çeşidi olduğuna göre zirkon yüzük fiyatları için kesin bir rakam söylemek zordur. Zirkon taşlı yüzük fiyatları tasarlanılan markaya, taşın nadirliğine, kullanılan taş sayısına, taşın çerçevesi için kullanılan metale ve diğer eklerine göre farklılık gösteriyor. Günümüzde zirkonların maliyeti aynı zamanda büyük ölçüde piyasadaki talebe bağlıdır. Ayrıca zirkon taşlara çok benzer başka taşlar da bulunduğu için mücevher piyasasında gerçek zirkon taşlı yüzükler bulmak da zordur.

Eğer gerçek zirkon taşlı yüzük almak istiyor ve buna tereddüt ediyorsanız Diriliş Takı güvencesiyle zirkon taşlı yüzük sahibi olabilirsini

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR