Osmanlı Kolye
DK0010
₺1.111,38
₺1.439,18
Osmanlı Kolye
DK0074T
₺1.318,37
₺1.713,23
%23 İndirim
%23İndirim
1
Osmanlı Kolye
DK0275
₺1.692,58
₺1.823,23
%7 İndirim
%7İndirim
Yeni Ürün
1
Osmanlı Kolye
DK0021
₺1.022,84
₺1.329,55
1 2 >

Osmanlı Kolye

Osmanlı İmparatorluğu, 624 yıllık egemenliği boyunca geçmişten miras aldığı Türk kültürünü fethettiği topraklardan edindiği yeni kültürlerle harmanlayarak kendine özgü, derin ve geniş kapsamlı bir kültür oluşturmuştur.

Bugün kuyumculukta kendine has yeri olan Osmanlı kültürü erkek takıları için mükemmel  motif, simge ve desenler sunmaktadır. Osmanlı dönemine ait Tuğra motifi, Osmanlı Arması, Teşkilat-ı Mahsusa sembolü ve birçok başka Osmanlı desenleri ile işlenmiş Osmanlı kolye ve Osmanlı yüzükleri tarihi seven, Türklere has motifleri ve simgeleri üzerinde taşımak isteyenlerin vazgeçilmez aksesuarlarıdır.

Osmanlı esintisini yaşatan gümüş Osmanlı kolye Osmanlı kültürünü ve tarihini yansıtmakla birlikte bu dönemin kendine has, eşsiz ve gözalıcı desenleri, motifleri ile ellerinizi süsleyecektir.

Klasik Osmanlı motiflerinin yer aldığı modern tasarımlara sahip Osmanlı kolye modellerini şimdi Diriliş Takı`da bulabilirsiniz.

Tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş geçmişin izlerini üzerinde taşıyan Osmanlı kolyeler estetik dizaynlarıyla bugünkü erkek modasına uyarlanmakla her tarza hitap etmektedir.

Osmanlı Kolye Modelleri

Osmanlı kolye modelleri Osmanlı dönemine ait farklı motif ve desenlerin işlenmesiyle tasarlanıyor.

Geçmişten gelen Osmanlı motiflerini modernize etmekle tasarladığımız Osmanlı Kolye modelleri bugün erkek müşterilerimizin en çok tercih ettiği kolye modellerinden biridir. Diriliş Takı olarak biz de istekler üzerine Osmanlı kolye modellerimizi geliştirerek sizlere yeni tasarımlar sunmaya devam ediyoruz.

Büyük özenle hazırladığımız Osmanlı kolye serimizi o döneme ait Osmanlı padişahlarının imzası olan Tuğra motifi, Büyük Osmanlı İmparatorluğu`nu ifade eden Osmanlı Arması, Osmanlı devletinin kurulmasında büyük rolü olan Kayı boyu damgası, Osmanlı döneminde kurulmuş Teşkilat-ı Mahsusa amblemi, Üç hilal motifi, eski Türklerden beri gelen Kartal motifi ve farklı Osmanlı desenlerinin işlendiği kolyeler oluşturuyor.

Farklı teknikler kullanarak tasarladığımız Osmanlı kolye Modelleri kolye uçlarının her birinin kendine has dizaynına göre birbirinden farklılık teşkil ediyor. Gümüş Osmanlı kolye modelleri de yine diğer erkek kolye modellerinde olduğu gibi üç boyutlu şekilde ve motiflerin siyah zemin üzerine işlenmesiyle tasarlanıyor.

Osmalı kolyeleri tasarlarken yine Osmanlı dönemi el sanatlarında çok yaygın olan mine tekniğini kullanıyoruz. Minenin zerafetiyle birleştirdiğimiz klasik Osmanlı motifleriyle süslenmiş kolyeler Osmanlı kolye serimizin özel parçalarındandır.

Osmanlı kolye modelleri geleneksel Osmanlı desenleriyle süslense de sahip oldukları modern tasarımlarla her zevke ve her yaştaki erkeklere hitap etmektedir.

Tuğralı Kolyeler

Osmanlı kolye modelleri arasında hat sanatının zarifliği ve güzelliğini yansıtan tuğralı kolyeler en çok sevilen ve tercih edilen kolyelerdendir. Büyük Osmanlı padişahlarının imzasını özel tasarımlı bir aksesuar şeklinde üzerinde taşımak gurur verici olmalı.

Osmanlı dönemini en iyi şekilde yansıtan Tuğra, genellikle padişahlarların mühür yüzükleri gibi erkek gümüş yüzük modellerini süslese de erkek gümüş kolye modellerinde de tercih olunan motiflerdendir.

Biz de Diriliş Takı olarak sizin çok sevdiğiniz Osmanlı Tuğra motifini kolyelerimize yansıtarak birkaç farklı tasarımlarda sizlere sunuyoruz.

Tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş Tuğra model Osmanlı kolye üç boyutlu şekilde tasarlanmıştır. Diğer tuğralı kolye modelleri ise siyah zemin üzerine Tuğra motifinin işlenmesiyle üretilmiştir.

Oval kesimli kolye ucu üzerine sadece Tuğra motifini değil aynı zamanda Osmanlı dönemine ait el sanatlarında ve kuyumculukta çok görülen desenleri işleyerek kolyeyi daha gösterişli hale getirdik. Ayrıca tuğralı kolye modellerimizde İslami yazı ve motifleri de işleyerek Osmanlıların İslama bağlılığını da yansıtmaya çalıştık.

Osmanlı Armalı Kolyeler

Osmanlı Arması, Osmanlı devletinin askeri ve siyasi yapısını kendinde ihtiva eden büyük ve ihtişamlı bir armadır.

Üzerinde farklı motifleri ve simgeleri birleştirdiği için Osmanlı armalı kolyeler tasarlarken esasen mine tekniğini kullanmayı tercih ediyoruz. Bu şekilde Arma`nın üzerinde yer alan İslamı temsil eden Yeşil bayrağı ve Osmanlıları temsil eden Kırmızı bayrağı olduğu gibi yansıtabiliyoruz.

Tarzınıza tarz katacak ihtişamlı Osmanlı Armalı kolyeleri şimdi Diriliş Takı`dan satın alabilirsiniz.

Kayı Boyu Kolyeler

Kayı boyunun en eski Türk boylarından biri olduğu olduğu herkesce bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğu`nun kurulmasında ve fethettikleri yerlerde yerleşmesinde Kayı boyunun rolü büyük olmuştur. Bu nedenle Kayı boyu Osmanlılar için önem arz etmekteydi.

Bu gün biz de Osmanlı kolye serimizi hazırlarken burada Kayı boyu motifli kolyeler de tasarlıyoruz. Farklı çeşitlerde tasarladığımız Kayı boyu armalı kolyelerimiz her tarza uygun üretilmiştir.

Kayı boyu kolye modellerini taşsız ve mineli olarak tasarlıyoruz. Mineli modellerde Türklüğü ifade eden mavi renk mine kullanmakla Kayı boyunun en eski ve soylu Türk boylarından biri olduğunu gösteriyoruz.

Siyah zemin üzerine motif olarak işlediğimiz Kayı boyu sembolünü ise Ay yıldız motifiyle birleştirmekle Osmanlı kolye modellerinden olan Kayı boyu kolyelerimze daha derin anlamlar kazandırmaya çalışıyoruz.

Osmanlı Kolye modellerinden birine sahip olduğunuz zaman girdiğiniz her ortamda derin anlamlar ifade eden şık tasarımlı kolyenizle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Osmanlı Kolye Modelinizi Bizimle Tasarlayın

Diriliş Takı olarak tasarladığımız her üründe müşteri isteklerini ve zevklerini göz önünde bulunduruyoruz. Osmanlı kolye serimizi oluştururken isteklerinizi düşünerek sizlere çok özel ürünler tasarladık.

Geniş ürün yelpazesiyle sizlere sunduğumuz Osmanlı kolye modellerimiz tam olarak tarzınızı veya hayalini kurduğunuz kolye modelini yansıtmayabilir. Bunun için sizlere hayalinizdeki Osmanlı kolye modelini bizimle en baştan tasarlamanız için harika bir fırsat sunuyoruz.

Şimdi sitemizden beğendiğiniz Osmanlı kolye modellerini kendinize özel kişiselleştirmek istiyorsanız veya en baştan yeni bir model tasarlamak istiyorsanız Diriliş Takı whatsapp iletişim hattından bize ulaşabilirsiniz.

En kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş size özel eksiksiz tasarlanmış Osmanlı kolye modelinizi Diriliş Takı güvencesiyle elde ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

Osmanlı Kolye Fiyatları

Bütün ihtişamıyla farklı tasarımlardaki Osmanlı kolye modelleri şimdi Diriliş Takı online sitesinde ve mağazalarımızın vitrinlerinde sizleri bekliyor.

Osmanlı kolye fiyatları kolyelerin sahip olduğu tasarımların özelliklerine, gramına ve kalitesine göre belirlenmektedir. Sizlere sunduğumuz gümüş Osmanlı kolyeler her biri farklı tasarımlarda olduğu için farklı özellikler taşımaktadır.

 

Bu sebeplerden dolayı sizleri Osmanlı kolye modelleri ve Osmanlı kolye fiyatları  incelemek için Diriliş Takı`ya davet ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR