1 2 >

Türk Yüzükleri

Türk olmaktan gurur duyan bir millet olarak bu mensubiyetimizi her an her yerde ifade etmeye, göstermeye çalışıyoruz. Bunu en güzel bir şekilde her zaman üzerimizde taşıyabileceğimiz, tarzımıza tarz katacak takılarla yansıtabiliriz.

Türklüğü ifade eden motif ve simgeler hem kadın takıları hem de erkek takıları için en özel motiflerden biridir. Özellikle son dönemlerde erkek gümüş yüzükleri üzerinde Türklüğü ifade eden birçok geliştirilmiş motifler karşımıza çıkıyor.

Erkeklerin değişen modayla takı kullanmaları yaygınlaştığı zamandan itibaren erkek gümüş yüzükler erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı haline gelmiştir. Böylece erkek gümüş yüzük modelleri üzerine yeni ve farklı motifler işlenmeye başlanmıştır.

Türklüğü ifade eden motifler en başta yer alan motiflerdir. Her yaştan erkeğin takabileceği ve takmaktan mutluluk duyacağı Türklüğü ifade eden motiflerle süslenmiş Türk yüzükleri  her ortamda bu yüzüğü takan kişinin kendini ifade etmesini sağlayacak önemli bir parça olacaktır.

Türk yüzükleri ilk türklerden günümüze kadar tarihin izlerini taşıyan motif ve simgelerin oluşturduğu erkek gümüş yüzük modellerinden oluşmaktadır.  Bu nedenle de bu yüzükler sadece bir süs eşyası veya bir aksesuar olmaktan çok kişiyi ve düşüncelerini ifade eden bir araçtır.

Diriliş Takı olarak bizim de gurur duyarak tasarladığımız Türk Yüzükleri koleksiyonumuz bozkurt yüzük modelleri ve göktürkçe Türk yazılı yüzük modelleri ile başlayıp çiftbaşlı kartal selçuklu yüzük modelleri, Osmanlı İmparatorluğuna ait üç hilal yüzük modelleri ile devam ediyor. Atatürk yüzük modelleri ise yakın geçmişi yansıtırken Ay yıldız motifi Türk tarihinin her döneminde karşımıza çıkmakla Ay yıldız yüzük modellerinin konseptini oluşturuyor.

Göktürkçe Türk Yazılı Yüzükler

Türklere ait ilk yazılı metinlerin üzerinde rastlanılan Göktürkçe Türk yazısı günümüzde oldukça popülerdir. Göktürk alfabesini her kes bilmez ama Göktürkçe Türk yazısını Türk kanı taşıyan ve milliyetçi duygulara sahip her Türk bilir ve anlar.

Türkçülüğü simgeleyen en önemli ve en eski yazıların ilki olan Göktürkçe Türk Yazısı şimdi Göktürkçe türk yazılı yüzükler adı altında Türk yüzükleri koleksiyonunun önemli bir kısmını teşkil ediyor.

Göktürkçe türk yazılı yüzükler bugün en çok tercih edilen erkek gümüş yüzük modelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Göktürkçe türk yazılı yüzükler diğer Türk yüzük modelleri gibi yaşlı genç her kesin takmayı ve sürekli üstünde taşımak istediği, ifade ettiği derin anlamıyla beğenileri toplayan yüzük çeşitleridir. Aynı zamanda muhteşem tasarımlarıyla da göz okşayan erkek gümüş yüzük modellerindendir.

Göktürkçe türk yazılı yüzük anlam itibariyle her türk erkeğinin sahip olmak istediği ve aksesuarlarının arasında en özel yere sahip yüzüklerdir. Şöyle ki 200 yıl içinde Göktürkler üç defa din değiştirseler de Türklüklerinden asla vazgeçmemişlerdir. Bizim de bugün bu bu kadar milliyetçi ruhta olmamız, Türlüğümüze olan saygımız ve sevgimiz Göktürkler`den miras aldığımız en büyük özelliğimizdir.

Göktürkçe Türk Yazılı Yüzük Modelleri

İlk Türk alfabesi olan Göktürk Alfabesi veya Orhun Alfabesi 200 yıl boyunca ilk Türk devletinin kullandığı alfabe olmuş, kendinden sonra gelen birçok Türk devleti de bu alfabeyi kullanmıştır.

Orhun yazıtlarından Tonyukuk Abidesi`nin üzerinde rastlanan Göktürkçe Türk yazısı milattan sonra 800`lü yıllarda yazılmış ilk Türk kelimesi olarak günümüzde birçok parçada aynı zamanda da erkek gümüş yüzük modelleri üzerinde karşımıza çıkıyor.

Günümüzde Göktürkçe Türk yazısı motifli Göktürkçe Türk yazılı yüzükler, erkek gümüş yüzükleri arasında çok tercih edilen modellerdir.

Göktürkçe Türk yazısı erkek gümüş yüzüklerini süsleyen en anlamlı motiflerden biri olarak Diriliş Takı olarak bizim de tasarlarken zevk aldığımız ve gurur duyduğumuz özel modellerimizdir.  

Göktürkçe Türk yazılı yüzük modelleri Türk yüzükleri serimizin en eski tarihi yansıtan yüzüklerimizdir. Bu yüzükler kendinde tarihin büyük izlerini taşımaktadır. Müşterilerimizin de severek aldığı ve takmaktan mutluluk duyduğu yüzüklerdir.

Diriliş Takı olarak sınırlı sayıda tasarladığımız göktürkçe Türk yazılı yüzük modelleri taşlı ve taşsız modellerden oluşmaktadır.

Taşsız modellerimizi Göktürkçe Türk yazısı motifini diğer taşsız gümüş yüzük modellerimizde olduğu gibi siyah zemin üzerine üç boyutlu şekilde işleyerek tasarlıyoruz.

Taşlı Göktürkçe Türk Yazılı Yüzük Modelleri

Taşlı göktürkçe Türk yazılı yüzükleri için erkek gümüş yüzük modellerimizde her zaman kullandığımız, konseptlerimizi oluşturmakta bize geniş renk seçenekleriyle yardımcı olan zirkon taşı bu yüzüklerimizde de ilk tercihimizdir.

Mavi renk zirkon taş Türk yüzükleri serimizde bize Türklüğü ifade etmek için kullandığımız en önemli parçadır. Mavi zirkon taşı antik çağlardan beri savaşçıların kullandığı bir muska olmuş, onları talihsizliklerden ve felaketlerden korumuştur.

Göksel bir tonun derin bir rengini içeren mavi zirkon taşını göktürkçe Türk yazılı yüzük modelleri için de kullanmamız tesadüfi değildir. Bu taş rengiyle beraber aynı zamanda savaşçı Türk milletinin ruhuyla da özdeşleşiyor.

Kırmızı zirkon taşlı göktürkçe Türk yazılı yüzük modellerinde ise taşın üzerine kemer şeklinde sardığımız altın kaplama üzerine göktürkçe Türk yazılı motif ile beraber Ay yıldız motifini de işleyerek günümüz Türkiye bayrağını yansıttığımız özel tasarımdaki yüzüğümüzü sizlere sunuyoruz.

Göktürkçe Türk yazılı yüzük modellerimizin yan kısımlarını ise Türk yüzükleri serimizdeki diğer koleksiyonların esasını teşkil eden motiflerle süsleyerek tasarımlarımızı tamamlıyoruz.

Göktürkçe Türk Yazılı Yüzük Fiyatları

Türklüğü ilk Türk alfabesi ve Türk kelimesiyle ifade eden bu kadar eski bir yazının gümüş yüzük üzerinde aksettirilmesi bu yüzükleri çok değerli yapıyor.

Taşlı ve taşsız modellerde tasarladığımız göktürkçe Türk yazılı yüzük modelleri için sahip oldukları farklı özelliklere göre farklı fiyatlar belirliyoruz.

Zirkon taşlı göktürkçe Türk yazılı yüzük fiyatları yüzük üzerine doğal taş ve ek olarak taşın üzerine 925 ayar gümüş ve altın kaplama kemer şekilli parçalar eklendiği için farklı rakamlarda sunuyoruz.

Taşsız olarak tasarladığımız göktürkçe Türk yazılı yüzükleri ise her biri el işi olduğu için göktürkçe Türk yazılı yüzük Fiyatları bu değerlendirilme üzerinden belirleniyor. Bu nedenle de sabit bir rakam söylemek mümkün değildir.

Siz de Türklüğünüzü göktürkçe Türk yazılı yüzükler ile ifade etmek istiyorsanız ve bunun için en kaliteli ve en uygun fiyat arıyorsanız Diriliş Takı en doğru adrestir.

Göktürkçe Türk yazılı yüzük fiyatları için en iyi rakamları aynı zamanda en tarz göktürkçe Türk yazılı yüzükleri bizimle birlikte keşfedebilirsiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR