1 2 3 ... 37 >

Taşlı Yüzükler

 

Bilgelerin yıllardır bildikleri ve söylediklerini modern araştırmalar günümüzde onaylayarak doğal taşların insanlar üzerinde bir etkiye sahip oldukları fikrine gelmişlerdir. Bu konuyla ilgili bir sıra efsaneler vardır, tabiki onlar efsane olarak kalmakla beraber doğal taşların insanlara bir şekilde etki ettiği gerçeği vardır ve doğal taşların insanlara hangi özellikleri atfettiklerini bilmek hala ilginç gelen konulardandır. 

 

Her şeyden önce doğal taş çevre dostu ve hijyeniktir. Erkek gümüş yüzük modelleri içerisinde de taşlı gümüş erkek yüzükler en çok ilgi gören modellerdendir. Doğal taşlar kullanılarak tasarlanan 925 ayar erkek gümüş yüzük muhteşem ve büyülü görünüyor, sahipleri için tılsım görevi görüyor. Eğer yüzüğünüzün sizin için tılsım haline gelmesini istiyorsanız taşın sahip olduğunuz özelliklerle ve burcunuzla uyumlu olması gerekir.

 

Yüzük, sadece dikkat çekmek veya görüntüyü tamamlamak için seçilmiş, öylesine takılan bir aksesuar değildir. Yüzükler, özellikle erkek yüzük modelleri kişiliği yansıtır. Konu taşlı yüzükler olunca ise doğru seçilmiş taşlı gümüş yüzük modelleri sadece göze hoş görünmekle kalmaz, aynı zamanda taş, sahibine iyi şanslar ve refah getirir. Taşlar, hem kendi enerjisini hem de sahibinin enerjisini taşıdığı için çifte pozitif enerjiye sahiptir. Bu nedenle de taşlı yüzükler uzun zamandır sadece mücevher olarak kullanılmıyor, sahibini iyileştirici gücüyle de besliyor.

 

Taşların Özellikleri

 

Taşlı gümüş erkek yüzükler tasarlanırken kullanılan doğal taşların çeşitli ruhsal ve fiziksel hastalıklara iyi gelen yönleri de göz önünde bulunduruluyor. Her taşın kendi karakteri, enerjisi var ve bu taşlar insanla iletişime girdiğinde belirli özellikler gösterir. Bu yüzden hep insanların ilgisini çekmiş, takılarda hep tercih edilen olmuştur Şöyle ki doğal taşlar farklı şifalı özelliklere ve enerjilere sahip olmakla beraber bir taşın farklı çeşitleri de kendi içerisinde farklılık gösterebiliyor.

 

İnsanların taşlara yanaşma biçimi de farklıdır. Bazıları taşların iyileştirici özelliğine inanırken bazıları sadece onu mücevherin bir parçası olarak görüyorlar. Halbuki doğal taşların iyileştirici özelliği yıllardan beri biliniyor ve doğal taşlarla litoterapi tedavi yöntemi vardır. Litoterapistler taşlarla konuşmayı, onlardan yardım istemeyi tavsiye ediyor, mutlaka onların cevap vereceğini söylüyorlar.

 

Taşlı yüzükler zamanla sahibine uyum sağlayarak kendine özgü iyileştirici ve mistik özellikleriyle onunla bir bütün haline geliyor.

 

Kehribar, yaşayan doğal bir şifacıdır. Kozmetikte bile yağı kullanılan kehribar, soğuk algınlığından romatizmal ağrılara kadar sahibindeki bir çok hastalıkları iyileştiriyor. Aslan ve kova burcunun taşıdır. Akik duygusal ve fiziksel olan bazı sağlık sorunlarında sıklıkla kullanılıyor. Doğada sarı, siyah, mavi, gri, beyaz, yeşil, kahverengi ve lacivert renkleri bulunmaktadır. İkizler burcunda özellikle mavi akik olmakla, akik, hemen her burca uyum sağlıyor. Firuze ise sadakatin koruyucusu, cesarestin sembolüdür. Bu taş özellikle aralık ayında doğanlara uğurlu geliyor. Kaplan gözü, sahibine adeta bir avcının en iyi özelliği olan sabır verir. Koç, aslan ve oğlak burçlarının taşıdır. Zirkon ise başarı taşı olarak bilinir. Oniks de içindeki güçlü enerjiyle sahibinin aurasındaki bütün kötü enerjileri kendine çeker. İkizler, koç, aslan burçları bu taşı rahatlıkla kullanabilirler.

 

 

MUTLAKA OKUYUN >> Doğal Taşlar ve Özellikleri

 

 

Taşlı Gümüş Erkek Yüzük Modelleri

 

Eski zamanlarda taşlı yüzükleri, sadece ellerinde gücü yoğunlaştıran zengin insanlar takardı. Bunun en bariz nümunesini Osmanlı sultanlarında da görmek mümkündür. Osmanlı Sultanlarından günümüze kadar gelen taşlı yüzükler geleneği gelişerek ve çeşitleri artarak hala devam etmektedir. Taşlı gümüş yüzükler tasarlanırken esasen akik, oniks, kehribar, zultanit, zirkon, turkuaz ve kaplan gözü taşları ve onların farklı çeşitleri kullanılıyor.

 

Diriliş Takı olarak erkek gümüş yüzük modelleri içerisinde özel yer verdiğimiz taşlı yüzükler serimizde gerçek doğal taşlar kullanmaya özen gösteriyoruz. 925 ayar erkek gümüş yüzük ağırlıklı tasarımlarımızda taşlı gümüş yüzük modelleri ayrı bir kategori teşkil ediyor.

 

Taşlı gümüş erkek yüzükler farklı sade ve gösterişli tasarımlarıyla müşterilerin zevkine göre hazırlanmaktadır. Doğal taşlı yüzükler her ne kadar sade tasarıma sahip olsalar da taşın enerjisi ve ağırlığıyla her zaman dikkati üzerine çekebilen erkek yüzük modelleri sırasında en başta geliyor. Diriliş Takı online sitesinde de bulabileceğiniz, yine müşteri zevkine öncelik verilerek hazırlanan taşlı yüzükler sade, yalın ve daha ihtişamlı görünümleriyle bir kaç farklı tasarımda karşınıza çıkacaktır.

 

Diğer erkek gümüş yüzük modellerinde olduğu gibi taşlı erkek gümüş yüzükler de tema oluşturularak veya sadeliği seven müşteriler için sade tasarımlarla hazırlanıyor. Bazı yüzüklerde Osmanlı ve Selçuklu motifleri, Osmanlı Arma ve Tuğrası işlenirken, bazı yüzüklerde doğal taşla beraber yüzüğü daha parlak ve dikkat çekici hale getirmek için mikro zirkon taşlar veya altın kaplama detaylar ekleniyor. Aynı zamanda taş üzerine de işlenebilen, çoğu zaman taşın kendi asaletini tek başına sunmak için yüzüğün yan kısımlarına işlenen Süleyman Mührü yüzük, Ay Yıldız Motifli, Göktürkce Türk yazılı, Kur’an’i Kerim’den ayetler ve bir çok başka amblem ve motifi içeren taşlı erkek gümüş yüzük modelleri farklı çeşitleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor.

 

Taşlı Gümüş Erkek Yüzük Fiyatları

 

Taşlı gümüş erkek yüzük fiyatları yüzükte kullanılan doğal taşa göre farklılık gösteriyor. Her doğal taşın da ayrıca farklı çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda doğal taşlar doğada bulunma şartlarına ve bulunma derecesine göre fiyatlandırılabiliyorlar. Örneğin, mavi kehribar keribar taşın çeşitlerinden en az bulunanı ve kendinde en özel iyileştirici özellikleri barındıran bir taştır. Bu nedenle kehribar taşının en özel çeşitlerinden biridir. Ya da ateş kehribarı en özel kehribar çeşiti olmakla fiyatı diğer çeşitlere göre farklılık gösteriyor.

 

Zarif ve işlenmesi zor olan, çabuk kırılan veya çok sert olan, zahmet talep eden, ayrıca taş üzerinde işçilik, taşlı gümüş erkek yüzük fiyatını farklı yapıyor. Örneğin, Diriliş Takı online mağazasında da mevcut olan, kehribar taş üzerine Süleyman Mührü işlemesi tamamen el emeğine dayanan bir çalışmadır ve fiyatı diğer yüzüklere nisbeten farklıdır. Bütün bunlar ve başka sebepler erkek taşlı gümüş yüzük modelleri için farklı fiyatlar sunuyor.

 

 

Siz de taşlı erkek gümüş yüzük sahibi olmak istiyorsanız modeller ve fiyatlar için Diriliş Takı online sitesini ziyaret edebilir veya whatsapp üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR