1 2 >

Üç Hilal Yüzük

Türk yüzükleri üzerinde Türklerin savaş meydanına çıktıkları günden bu güne kadar kudretli Türk tarihini, dünyada adından söz ettiren Türk devletlerini, Türk milletini yansıtan, ifade eden motiflerin oluşturduğu bir koleksiyondur.

Türk yüzük modelleri her zaman üzerinizde taşımaktan mutluluk duyacağınız Türklüğünüzü her yerde, her ortamda onurla ifade edeceğiniz en özel aksesuarlardır. Ayrıca her tarza, her yaşa hitap eden Türk yüzükleri motiflerin ifade ettiği anlamların yanı sıra çok özel ve şık tasarımlarıyla her girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize çekecektir.

Türk yüzükleri aslında Türk tarihine bir yolculuktur. Bu yüzük koleksiyonu içinde ilk Türk yazılı metinlerinden başlayarak günümüzde Türk bayrağını yansıtan erkek gümüş yüzük modelleri yer almaktadır.

Türk yüzükleri kategorisinde bulunan özel koleksiyonlardan biri de üç hilal yüzük modelleridir. Üç hilal yüzükleri konseptini bir dönem Osmanlı İmparatorluğu`nda kullanılan yeşil renkli bayrağın üzerinde yer alan Üç Hilal motifinden almaktadır.

Bu koleksiyonun özelliği Üç hilal motifinin Türk kültürü ile beraber İslam kültürünü de yansıtmasıyla ilgilidir. Yeşil fon üzerindeki üç hilal motifli Osmanlı İmparatorluğu bayrağı Türk-İslam kültürünün birleştiği noktalardan bir tanesidir. Bu bayrağın yeşil renkte olması tüsadüfi olmamakla İslamı temsil ederken üç hilal Osmanlı İmparatorluğu`nun üç kıtaya hükmettiğini yansıtmaktadır.

Aynı zamanda Osmanlı Arması üzerinde de yerini alan üç hilal motifli yeşil bayrak Osmanlı`ların bu bayrağı Hilafet`ten miras aldığını ve İslama olan bağlılığını gösteriyor.

Osmanlı İmparatorluğu`nun bayrağı olan Üç hilal şekilli yeşil bayrak, İslamiyeti güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar bütün dünyaya yayma düşüncesinin karşılığı olarak da yorumlanıyor.

Üç hilal yüzükleri üzerine yansıtılan üç hilal motifi sadece Türk tarihine değil Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran üç kıtaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğu`nun bayraklarından biri olduğu için Türk yüzükleri koleksiyonunda özel bir yere sahiptir.

Üç Hilal Yüzük Modelleri

Diriliş Takı olarak oluşturduğumuz Türk yüzükleri serimizi sizlere farklı konseptlerde geniş ürün yelpazesiyle sunuyoruz. Türk yüzükleri koleksiyonumuz tarihini Türklerin savaş meydanına ilk çıktığı zamanlardan alıp bu günümüze kadar sürdürüyor.

Üç hilal yüzük modelleri ise bu tarihin ortalarına büyük Osmanlı İmparatorluğu dönemine denk geliyor. Üç hilal motifli Osmanlı bayrağı zamanında ve bugün de farklı yönlerden değerlendirilmiş, kimi bu motifi Osmanlı İmparatorluğu`nun üç kıtaya hükmetmesi kimi üç aylar gibi yorumlamıştır.

Biz üç hilal yüzük modellerimizi tasarlarken bu motifi Türk ve İslam kültürünü birleştiren motif olarak değerlendiriyoruz. Böylece hem Türklüğü hem de Osmanlı İmparatorluğu`nun İslama olan bağlılığını gösteren çok özel erkek gümüş yüzük modelleri sunuyoruz.

Bu nedenle de taşlı üç hilal yüzük modelleri tasarlarken erkek gümüş yüzükleri için vazgeçilmez doğal taşlarımızdan olan ve bize farklı renk seçeneği sunan zirkon taşlarını kullanıyoruz. Bu tasarımlarımızda kırmızı zirkon taşı bağımsızlığı, mavi zirkon taşı türkçülüğü, yeşil zirkon taşı ise İslam`ı ifade etmemize yardımcı oluyor.

Üç hilal yüzük modellerinin büyük kısmını ise taşsız modeller teşkil ediyor. Taşlı yüzüklerin yan kısımlarını Osmanlı dönemindeki özel desenlerden olan lale deseniyle süsleyerken daha sade tasarımlar yapmamıza karşın taşsız yüzük modelleri  tasarlarken bu yüzüklerin yan kısımlarını yine Türkçülüğü ifade eden başka simge ve motiflerle süslüyoruz.

Üç Hilal Yüzük Fiyatları

Her biri en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş olan üç hilal yüzük modelleri şimdi çok özel tasarımlarıyla Diriliş Takı`da sizleri bekliyor.

Üç hilal yüzük fiyatları bu yüzüklerin sahip olduğu özelliklere göre değişiyor. Taşlı yüzük modellerinde yüzüğün fiyatını esasen taşın orijinalliği, berraklığı, renkleri ve yansımaları, taşsız yüzüklerde ise bunu el işçiliği belirliyor.

Diriliş Takı olarak geniş ürün yelpazemizle tarz tasarımlarımızla sizlere çok uygun fiyatlar da sunuyoruz. En uygun üç hilal yüzük fiyatları için de Diriliş Takı`yı tercih edebilirsiniz.

Erkek Gümüş Yüzükler  

Erkek modasında takı kullanımının yaygınlaşmasıyla erkek takıları talepler üzerine farklı çeşitlerde ve tasarımlarda üretilmeye başlamıştır. Özellikle erkeklerin günlük kullanımda tarzlarını tamamlayan ve özel günlerde onları şık gösteren yüzükler, daha doğrusu gümüş yüzükler en çok tercih ettikleri takıların en başında geliyor.

Erkek modasında erkek gümüş yüzük modellerine artan merak bu takıların tasarımlarıyla beraber motif ve simgelere de yansımaktadır. Takılar içerisinde özellikle yüzükler sahibinin bireyselliğini ifade eder, kişiliği yansıtır ve hakkında birçok bilgi edinmeyi sağlar.

Erkek gümüş yüzükler özellikle kadın takılarından farklı şekilde tasarlanıyor. İlk bakışta tarzı tamamlayan aksesuar gibi görünse de erkek gümüş yüzük modelleri üzerindeki işlemeler, özellikle motif ve simgeler ile her biri ayrı bir anlam ifade etmektedir.

Erkekler, yüzük, kolye, bileklik farketmez takı seçerken kadınlardan farklı olarak bu takıların tarzlarını tamamlaması ve göze hitap etmesi dışında yüzüğün üzerindeki motif ve desenlerin ifade ettiği anlamlarla da ilgilenirler. Çünkü erkek gümüş yüzükler üzerindeki motifler ve simgeler çok özel anlamlar ifade etmekle o kişinin ruhunu, kişiliğini, ilgi alanını, ideolojisini ve birçok başka değerleri yansıtmaktadır.

Erkek gümüş yüzük modelleri üzerine işlenen motifler aynı zaman da bu yüzüklerin konseptini de oluşturmaktadır. Böylece bu motiflerin oluşturduğu konseptler bir koleksiyon ortaya çıkarıyor. 

Diriliş Takı olarak erkek takıları ağırlıklı ürünler tasarlayan markayız ve 20 yılı aşkın bir süredir bu sektördeyiz. Erkek gümüş yüzük modellerinin günümüzde bu kadar çok çeşitte sunulması zamanla müşterilerin istekleri ve talepleri üzerine gerçekleşmiştir.

Böylece bu gün Diriliş Takı online sitemizde de göreceğiniz üzere farklı kategorilerde erkek gümüş yüzük modelleri oluşmuştur.

Siz de Diriliş Takı online sitemizi incelerseniz erkek gümüş yüzük kategorimizde sizlere her tarza ve her yaşa uygun, konseptini ay yıldız motifinin teşkil ettiği Ay Yıldız yüzükler, Osmanlı dönemine ait simge, motif ve desenlerin ana temasını oluşturduğu Osmanlı yüzükler, İslami motiflerin, sure ve ayetlerden alınan cümle ve kelimelerin hat sanatıyla süslediği İslami Yüzükler, her Türkün gururla ve severek takacağı Türkler için önemli olan motiflerle taçlandırılmış Türk yüzükleri, her birinin kendi ruhu olan zihgir yüzükleri ve daha çok sayıda koleksiyonlarımızı görebilirsiniz.

Ayrıca bu kategorileri hazırlarken her motifin, her simgenin ve her desenin tarihini, anlamını, işlenme yerini, ait olduğu dönemi en ince ayrıntılarına kadar araştırıp tasarımlarımızı bu bilgiler üzerine oluşturuyoruz. Erkek takı sektöründe en geniş ürün yelpazesi sunan markalardan biri olarak her gün yeni tasarımlarla erkek gümüş yüzük kategorimize yeni ürünler ekliyoruz.

 

Siz de en iyi kalitedeki 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş en tarz erkek gümüş yüzük arayışındaysanız ve bunu en uygun fiyata almak istiyorsanız doğru adrestesiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR