1 2 3 >

Türk Kolye

Gümüş kolye, erkeklerin şık görünümlerini tamamlamak için taktıkları en önemli takılardan biridir. Özel ve anlamlı motiflerle işlenmiş bir kolye ise tarzı tamamlamakla birlikte her ortamda dikkatleri üzerine çeken aksesuar olmaktadır. Çünkü kolye insanlarla konuşurken veya bir ortama girerken vücudumuzun dikkati ilk çeken bölgesi olan boğaz ve boyun kısmının aksesuarıdır.

Türk kolye de erkek gümüş kolye modelleri içerisinde gerçekten de dikkat çeken modellerden biridir. Türklüğü ifade eden motifler kullanılarak tasarlanmış bu kolyeler sadece aksesuar kullanmayı ve tarz görünmeyi seven erkeklerin tercih ettiği model değildir. Türk kolye aynı zamanda Türk kanı taşıyan her erkeğin takmaktan sevinç ve onur duyacağı erkek gümüş kolye modellerindendir.

Genel olarak erkek takıları kadın takılarında olduğu gibi çok farklı tasarımlarda üretilmiyor. Erkek takılarının özelliği bu takıların üzerine farklı desenler, motifler ve sembollerin işlenerek tasarlanmasıdır. Bu motiflerin her birinin kendine has anlamı olmakla bir dönemi, bir tarihi, ideolojiyi veya düşünce tarzını ifade ediyor.

Erkek gümüş kolye modellerinde de geçerli olan bu durum farklı konseptlerde kolye tasarımlarını ortaya çıkarıyor. Türk kolye de Türk olmaktan gurur duyan, bunu her an ifade etmeye çalışan ve türküğü sembolize eden motifleri üzerinde taşımak isteyen Türk erkekleri için özel tasarlanmış kolye modellerinden biridir. 

Türk Kolye Modelleri

Türk kolye modelleri Türklerin savaş meydanına çıktığı günden itibaren bu günümüze kadar gelen, Türlüğü ifade eden çok özel motiflerin işlenmesiyle tasarlanıyor.

Diriliş Takı olarak bizim de tasarlamaktan büyük zevk aldığımız ve onur duyduğumuz Türk kolye modelleri erkek müşterilerimizin en çok ilgi duyduğu, tercih ettiği kolyelerdir.

Taşsız ve mineli modellerde tasarlanan Türk kolye modelleri erkekler için belirlenen standart erkek kolye modelleri şeklinde kolye zinciri ve kolye ucu olarak tasarlanıyor. Belli kalıplarda üretilmelerine rağmen Türklüğü ifade eden motiflerin işlenmesiyle üretilen bu kolyeler şık ve ihtişamlı tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.

Diriliş Takı online sitemize sizlere geniş ürün yelpazesiyle farklı Türk motiflerini işlediğimiz Türk kolye modelleri sunuyoruz. Bunun yanı sıra sizlere tasarladığımız kolye modellerini kişiselleştirme seçimi de sunuyoruz. Ayrıca bir çok dualı kolye modelimiz de mevcuttur. Bunun için kolye kategorimizin altında yer alan dualı kolye alt kategorisini inceleyebilirsiniz.

Türk kolye serimiz içinde üç boyutlu şekilde ve siyah zemin üzerine işlediğimiz Bozkurt motifli, Göktürkçe Türk yazılı, minenin zerafetiyle birleştirdiğimiz Türkiye Bayrağı, Cumhurbaşkakı forsu, Kalkan motifli, Ay yıldız motifli, Önce Vatan yazılı, Kartal motifli kolyelerden oluşuyor.

Aynı zamanda eğer Türk kolye modelleri arasında tarzınızı tam olarak yansıtan veya hayal ettiğiniz bir modele rastlamadıysanız bunun için sizlere istediğiniz Türk kolye modelini bizimle birlikte tasarlamayı da teklif ediyoruz.

Diriliş Takı`ya Özel Türk Kolye Modelleri

Türk kolye modellerini tasarlarken Türklerin en eski dönemlerinden başlayarak günümüz Türkiye`sini de ifade eden motif ve simgeleri kolyelerimize yansıtıyoruz. Ayrıca bununla da yetinmiyoruz Türk kolye serimizde sadece Türklüğü ifade eden motifleri değil aynı zamanda Türklerin eski zamanlardan bugüne kadar olan dini inançlarını da yansıtan kolyeler tasarlıyoruz.

Bu gümüş kolyeler içerisinde en çok dikkati çeken tasarımlarımızdan biri Kam Davulu işlemeli Gümüş kolye modelidir. En eski Türklerin dini inancı olan Gök Tanrı inancında Kam din adamıdır. Ayinleri ise gerçekleştirmek için en önemli araç davul olduğu söyleniyor. Bu davulun üzerindeki tasvirlerin her birinin kendi özel anlamı vardır.

Kam Davulu hakkında daha geniş bilgiye Kam Davulu işlemeli Gümüş kolye modeline keçit yaparak ulaşabilirsiniz.

Türklerin dini inançlarını yansıtan diğer Türk kolye modeli ise Kelime-i Tevhid Ay Yıldız Gümüş Kolye modelidir. Türklüğü ifade eden Ay yıldız motifini Kelimelerin en faziletlisi olan Kelime-i Tevhid yazısıyla işleyerek özenle tasarladığımız bu erkek gümüş kolye modeli çok özel ürünlerimizden biridir. Bu kolye Türklüğü ifade etmekle beraber İslam`ı da yansıtarak Türk İslam kültürünü kendinde birleştiriyor.

Göktürkçe Türk Yazılı Kolye

Türklüğü ifade eden birçok farklı motifleri kullanarak tasarladığımız her biri 925 ayar gümüş madeninden üretilen Türk kolye serimizdeki modeller arasında en çok tercih edilenlerden biri Göktürkçe Türk yazılı kolye modelleridir.

Üç boyutlu şekilde tasarladığımız ve siyah zemin üzerine kazıdığımız Göktürkçe Türk yazısını sizlere birkaç farklı tasarımlarda sunuyoruz.

Orhun yazıtlarında bulunan Göktürkçe Türk yazısı Türk kelimesinin ilk yazılı nümunesidir. Bu nedenle de Türkler için çok büyük önem arz eden bir yazıdır. Göktürk alfabesiyle yazılmasına rağmen her Türk`ün gördüğü zaman okuyabildiği bir kelimedir.

Göktürkçe Türk yazılı kolye modellerini tasarlarken bazen bu yazıyı tek başına kullansak da çoğu tasarımlarımızda Türklüğü ifade eden Bozkurt motifi, Çiftbaşlı kartal motifi, Ay yıldız motifi ve diğer başka motiflerle birleştirerek daha farklı modeller ortaya çıkarıyoruz. Bu şekilde kolyelerimiz daha dikkat çekici hale geliyor.

Siz de Diriliş Takı sitemizi veya mağazalarımızı ziyaret ederek Türklüğü yansıtan farklı tasarımlardaki en tarz ve en kaliteli Türk kolye modellerinden birine sahip olabilirsiniz.

Türk Kolye Fiyatları

Türklüğünüzü yansıtan ve tarzınızı tamamlayan Türk kolye modelleri en şık tasarımlarıyla ve uygun rakamlarla şimdi Diriliş Takı`da satışta.

Sizlere özel ürettiğimiz Türk kolye serimizdeki modellerimiz genç ve olgun olmakla her yaştan erkeğin tercih edebileceği, aynı zamanda her tarza uyabilecek tasarımlara sahiptir.

Diriliş Takı olarak  kendi çizgimizden çıkmayarak bu kategorimizde de üstün kalitede tasarladığımız çok şık ve özel kolye çeşitlerimize her bütçeye uyabilecek şekilde fiyatlar belirliyoruz.

Sizlere en özel ürünler sunabilmek adına Diriliş Takı ekibi olarak gece gündüz çalışarak yeni tasarımlardaki erkek gümüş kolye modelleriyle karşınıza çıkıyoruz. Taşsız ve minenin zerafetiyle bir birinden farklı tasarımlara sahip Türk kolye fiyatları için ise her zaman olduğu gibi en uygun rakamlar belirlemeye çalışıyoruz. Bununla birlikte sitemizde sizlere özel indirimler de uyguluyoruz.

 

Faklı çeşitlerde sunduğumuz Türk kolye modelleri için sizlere sabit fiyatlar belirleyemiyoruz. Her kolyenin kendine has tasarımı, özelliği ve işlenme teknikleri vardır. Bu nedenle de Türk kolye fiyatları ve modellerini incelemek için sizleri Diriliş Takı sitemize ve mağazalarımıza bekliyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR