Turkuaz Taşı Tesbih

Mohs ölçeğinde sertlik derecesi 5 ila 6 arasında değişen, yani ortalama sertliğe sahip firuze taşı hem kadın ve erkek için takı tasarımlarında hem de tesbih yapımında sıklıkla kullanılıyor. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra güzelliği ile de firuze taşı tesbih modellerine hem de takılara çok yakışan taşlardan biridir.

Turkuaz taşı olağan dışı rengi ve yüksek enerjisiyle insanların çok uzun zamandır bildiği popüler süs taşıdır. Şöyle ki, araştırmalar sonucunda taşın eski Mısır’da MÖ 2. binyılda bilindiği ortaya çıkmıştır. En eski yataklarına da bakıldığında en önemli mevduatlarının Mısır`da olduğu görülüyor. Bunun dışında eski yataklar arasında Sina Yarımadası`ndaki, İran`daki ve Orta Asya`daki yatakları da bulunmaktadır. Bu yataklardan bazıları tükenmiştir.

Süs taşı olarak da turkuaz ilk ortaya çıktığı zamanlardan beri kullanılmıştır. Hem kadın hem de erkek takıları güzelleştiren turkuaz taşı zamanla tesbih yapımında da kullanılmaya başlamış, ortaya eşsiz tasarımlara sahip turkuaz taşlı tesbih modelleri çıkmıştır.

Turkuaz taşı mükemmel damarlı görünümü ile tesbihlere farklı görünüm katıyor. DİRİLİŞ TAKI olarak bizim de tesbih koleksiyonumuzda yer alıyor. Özel günlerde sizin için değerli olan kişilere hediye arıyorsanız doğal taş tesbih koleksiyonumuzdan firuze taşlı tesbihimizi tercih edebilirsiniz. Şık tasarımı ve orijinal firuze taşıyla bu tesbih hediye edeceğiniz kişinin hayatında aldığı en özel hediyelerden biri olabilir.

Turkuaz taşlı tesbihler her tesbih koleksiyonerinin sahip olmak istediği özel tesbihlerdendir. Ama sadece güzel görünümlerinden dolayı değil aynı zamanda taşa atfedilen büyülü ve iyileştirici özellikleriyle de tercih ediliyor. Peki firuze taşlı tesbihler nasıl görünüyor? Firuze taşı tesbih fiyatları ne kadardır?

 

Turkuaz Tesbih

Mavinin eşsiz tonuyla tüm dünyada popüler olan turkuaz taşı eşsiz güzelliği ile takılara ve tesbihlere farklı hava katıyor, değer kazandırıyor. Firuze taşı DİRİLİŞ TAKI olarak bizim de çok severek kullandığımız değerli taşlardan biridir. Bu taşı hem doğal taş kolyelerde hem doğal taş bilekliklerde hem de erkek gümüş yüzük modellerinde kullanıyoruz.

Turkuaz taşlı tesbihlerimizin her biri el işçiliğiyle üretilmiştir ve sınırlı sayıdadır. Gümüş takı markası olarak tesbihlerimizi de tasarlarken mutlaka gümüş detaylara yer veriyoruz. Turkuaz taşlı tesbih modellerimizde de 925 ayar gümüş detaylar görebilirsiniz. Tesbihin taneleri ve imamesi turkuaz taşından, nişane ve püskülleri ise gümüşten yapılmış tasarım şık bir şekilde tamamlanmıştır.

Bu tesbihi hem kendiniz hem de sevdiğiniz biri için özel günlerde veya koleksiyona eklemek için alabilirsiniz. Eğer koleksiyon değerinde doğal taş tesbihler arıyorsanız DİRİLİŞ TAKI doğru adrestir.

 

Turkuaz Taşı Tesbih Fiyatları

Doğal taşlı tesbihlerin görünümü, şıklığı, el işçiliği ile beraber onların fiyatları da müşterileri ilgilendiren en önemli konulardan biridir. Doğal taşlı tesbihler almak ve doğru tesbihi seçmek zordur. Doğal taş tesbih fiyatları ne kadardır? Turkuaz tesbih fiyatları belirlenirken nelere dikkat edilir?

Doğal taş tesbih fiyatları doğal taşın doğada bulunabilirliğine yani nadirliğine aynı zamanda farklı renklerine göre değişiyor. Turkuaz taşlı tesbihlere geldikte ise bu tesbihlerin fiyatları taşın orijinalliğine, bulunduğu yere, renk tonuna ve taşın sahip olduğu fiziksel özelliklerine göre belirleniyor. Bunlar ilk fiyatı belirlemede bakılan taş özellikleridir. Tesbih yapımında kullanılan ek malzemeler ve el işçiliği de son fiyatı belirlemeye yardımcı oluyor.

 

Firuze Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşlı tesbihleri almak ve doğtu tesbih seçimi yapmanın zor olduğunu söylemiştik. Çünkü ne yazık ki sektörde doğal taşlar olduğu kadar sahte taşlardan yapılan tesbihler de vardır. Taşın orijinalliği ayırt edebilmek için taşın geçrekte sahip olduğu fiziksel özellikleri ve birkaç püf noktayı bilmek gerekir.

Firuze tesbih fiyatları hakkında konuşurken taşın orijinalliğinin fiyatı belirlemedeki en önemli unsur olduğunu belirlemiştik. Firuze tesbih nasıl anlaşılır diyorsanız önce tesbihin fiyatına bakabilirsiniz. Sahte firuze taşından hazırlanmış tesbih fiyatları ortalamanın aşağısında hatta bazen çok çok uygunadır. Yüksek kaliteli firuze taşı asla çok uygun rakamlara olamaz.

İkinci bakabileceğiniz özellik parlaklık ve renktir. Eğer firuze taşı fazla parlak ve uçuk bir maviyse bu ya preslenmiş ya da sahte firuzedir. Doğal firuze taşının ağırlığı vardır ve soğuktur. Aynı zamanda firuze taşı doğal haliyle pürüzlü bir taştır. Firuze taşının doğal olup olmamasını avuç içinizde tene temas ederken anlayabilirsiniz. Taş ağırsa, avuç içinde kısa zamanda ısınmıyorsa ve pürüzlü yapıysa sahipse bu doğal firuze taşı tesbihtir.

Yapay firuze taşı ateşe tutulduğunda kötü kokacak ve renk değiştirecektir. Ayrıca firuze sertliği yüksek olan taşlardan biridir. Yapay firuze taşı çarpmalara ve düşmelere dayanamaz, hemen çizilir veya parçalalanır. Doğal firuze taşı ise dayanıklıdır.

 

Firuze Taşı Ne İşe Yarar?

Firuze taşının güçlü enerjisi ve sayısız iyileştirici, büyülü özellikleri vardır. Taşın bu özellikleri ise sadece gerçek, orijinal firuze taşı tesbih modellerinden veya takılardan alınabilir. Firuze taşının etkisini görmek istiyorsanız kesinlikle original ürüne sahip olmanız gerekir. Peki firuze taşı faydaları nelerdir?

Şifacıların, ezoteriklerin, savaşçıların ve avcıların taşı olan firuze, sevgi ve sadakatin, aile ve mutluluğun taşıdır. Turkuaz, sahibini kazadan, beladan ve her türlü olumsuzluklardan korur, maddi refah getirir, başarı elde etmeğe yardımcı olur. Aynı zamanda uykusuzluğu giderir, baş ağrılarına ve migrene iyi gelir, tiroid bezi hastalıklarında kullanılır. Hatta tiroid bezi için turkuaz kolye önerilir.

 

Turkuaz taşı iyileştirici ve büyülü özellikleri hakkında daha fazla ve detaylı bilgi için Firuze taşı faydaları ve özellikleri blog içeriğimizi okuyabilir, aynı zamanda dirilistaki.com sitemizde doğal taşlar bölümünden farklı doğal taş bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR