1

Akik Taşı Tesbih

Doğal taşlar başta gümüş yüzük modelleri olmakla hem erkek hem de kadın takılarına şık bir hava katıyor ve esrarengiz görünüm kazandırıyor. Bunun yanı sıra doğal taşlar tesbihler için de vazgeçilmez malzemelerden biridir. Doğal taşlardan yapılmış sayısız tesbih çeşitleri mevcuttur. Ama bu tesbihlerin arasında en çok merak edilen ve ilgi çekeni akik taşı tesbih modelleridir.

Akik taşı, doğada en çok çeşiti ve renkleri olan taşlardan biridir. Aynı zamanda en eski doğal taşlardan biri olması, sembolizmi, özellikleri, hikayeleri oldukça ilgi çekicidir. Kimi akik taşına ve bu taştan hazırlanmış tesbihlere, yüzük veya diğer takılara sadece şık ve eşsiz görünümünden dolayı merak duyar, kimi taşı sahip olduğu iyileştirici özelliklerinden, kimi de akik taşının İslam’da sahip olduğu değerden ve anlamından dolayı tercih eder.

Doğada geniş renk paleti bulunan akik taşı, tesbih yapımında sık kullanılan doğal taşlardan biridir. Şöyle ki akik taşının mavi ve lacivert, kahverengi, pembe, parlak yeşil ve yeşilimsi, gri, sarı-kahverengi, kırmızı, siyah, beyaz ve birçok renkte hatta şeffaf türleri bile bulunur. Katmanlı bir yapıya sahip oluğu için çıkarıldığı yere göre katmanlarının rengi kırmızı, kahverengi, sarı gibi değişen akikler de mevcuttur. Hatta doğanın kendi eşsiz manzaralarını aksettirdiği akikler bile bulunuyor.

Akik tesbih almak için birçok sebep bulabilirsiniz. Bunlardan birincisi taşın sahip olduğu eşsiz renkleridir. Diğeri taşın dayanıklı olmasıdır. Akik taşının mohs ölçeğindeki sertlik derecesi 6.5 ila 7 arasında değişmektedir. Aynı zamanda asitlere ve turşulara karşı da dayanıklıdır. Bu da akik tesbihinizi uzun süre rahat bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Önemli olan orijinal akik taşlı tesbihi bulabilmektir.

Sahip olduğu bütün bu özelliklere rağmen akik tesbihlere sahip olmak çok da zor değildir. Farklı süslemeleri ve nadirliğine göre rakamlar değişse de akik taşı tesbih fiyatları çok da yüksek değildir ve genelde herkesin bütçesine uygundur.

Akik Tesbih Modelleri

DİRİLİŞ TAKI ekibi olarak sizlere orijinal akik taşından hazırlanan birbirinden şık tesbihler sunuyoruz. Tesbihler sadece taşlardan oluşmuyor. Tesbihin imamesi, püskülleri tesbihi tamamlayan ve ona farklılık, güzellik katan özelliklerdir. Bu nedenle de taşlar kadar süslemeleri de önemlidir. Bir imame ne kadar ustalıkla hazırlanırsa tesbih o kadar göz alıcı ve dikkat çekicidir.

Erkekler tesbihleri birçok sebeple kullanıyorlar, kimi sabır çeker, kimi için bir alışkanlık, şıklığına önem veren birçok erkek içinse bir erkek gümüş yüzük gibi tarzını tamamlayan önemli bir parçadır. Bir de tesbih koleksiyonerleri vardır. Onlar için tesbihlerin tamamen farklı anlamı ve değeri vardır. Biz de tüm tesbih severleri düşünerek sizler için farklı tarzlarda ve farklı özelliklerde akik tesbih modellerimizi hazırlıyoruz.

Sitemizde tarzınıza göre farklı modellerde, renklerde, farklı kesimlerde ve farklı süselemeleri olan akik tesbihler bulabilirsiniz. Açık ve koyu kırmızı, yeşil ve siyah akik taşından tesbihlerimizi büyük özenle hazırladık. Şöyle ki arpa, yuvarlak, kristal kesim akik taşlarımızı 925 ayar gümüş madeninden hazırladığımız püsküllerle süsledik. Burada kazaz sanatıyla tasarladığımız pükül detaylı tesbihlerden, püsküllerinde ve imamesinde ay yıldız sembolünün aksettirildiği, semazen işlemeli ve mikro zirkon taşlarla süslenmiş akik tesbihler bulabilirsiniz.

Akik Taşı Tesbih Fiyatları

Akik tesbih fiyatları ne çok düşük  ne de çok yüksek rakamlara sunuluyor ve genel olarak akik taşının orijinalliğine ve nadirliğine göre değişiyor. Diriliş Takı’dan sipariş edeceğiniz akik taşlı tesbihler ortalama bir fiyata sahiptir. Bu tesbihlerin fiyatı akik taşının yanı sıra tesbihin tasarımında kullanılan 925 ayar gümüş ve 1000 ayar gümüş madeninden hazırlanmış püskül detayları, zirkon süslemelerden dolayı da değişmektedir.

Gerçek Akik Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Ne yazık ki piyasada diğer doğal taşlarda olduğu gibi sahte akik taşlarından hazırlanmış tesbihler mevcuttur. Akik taşlı tesbihler uygun fiyatlıdır ama sahteleri çok daha uygun fiyata sunulur. Bu nedenle de çoğu kişi tarafından tercih edilir. Ama bu taşlar orijinal akik taşları değildir. Plastiktir ve akik taşının hiçbir özelliklerine sahip değildir.

Peki gerçek akik taşı tesbih nasıl anlaşılır? Doğada bulunan gerçek akik taşların kusurları, çizgileri vardır. Pürüzsüzlük sizi düşündürmeli. Ama bu yöntem çoğu zaman doğru çıkmayabiliyor. Çünkü estetik görünüm açısından çoğu zaman tesbih yapımında kesilen taşlar en ince ayrıntısına kadar işleniyor. Gerçek akik taş güneşte ve parlak ışıkta parlar.

Akik taşı tesbih sahibiyseniz ve gerçekliğini öğrenmek istiyorsanız tesbihin ağırlığı size bunu ispatlayabilir. Çünkü plastik ürünler çok hafiftir ama doğada bulunan gerçek akik taşının bir ağırlığı vardır. Bunun yanı sıra iğne yardımıyla da tesbihinizin gerçek olduğunu anlayabilirsiniz. Şöyle ki akik taşları sert ve dayanıklıdır. İğne ile taşa bastırın gerçek akikse parçalanmaz, plastikse kolayca parçalanır. Son olarak akik taşlı tesbih avuç içinde daha geç ısınır.

Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?

Doğal taşların her birinin büyülü ve iyileştirici özellikleri vardır. Akik taşı da şifalı ve büyülü özellikleriyle, güçlü enerjisiyle bilinen taşlardan biridir. Ezoterikler, şifacılar, litoterapistler insanlara doğal taş kullanmalarını tavsiye ederken çoğu zaman tesbih önerirler. Çünkü tesbihler avuç içine ve parmak uçlarına yani doğrudan tene temas ediyorlar. Böylece etkilerini daha hızlı gösteriyorlar.

Akik taşlı tesbih gerçek anlamda bir şifacıdır. Akik taşı strese en iyi gelen taşlardan biridir. Depresyonu önler, sinirlerinizi yatıştırır. Aynı zamanda eklem ağrıları, diş ve mide ağrılarına da iyi gelir. Akik taşlı tesbihiniz vücudunuzdaki olumsuz enerjiyi emer ve size olumlu bir enerji yükler. Aynı zamanda bu taşın insanları nazardan ve hasardan koruduğuna da inanılıyor.

 

Akik taşının büyülü ve iyileştirici özellikleri saymakla bitmez. Siz de akik taşlı tesbih almak istiyorsanız veya doğal taşlı tesbihiniz varsa ve bu taşın özelliklerini öğrenmek istiyorsanız sitemizin doğal taşlar kısmından Akik taşı faydaları ve diğer taşlarla ilgili blog içeriklerimizi okuyabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR