Kartal Yüzük
DEY1186
₺1.542,44
₺1.942,03
1

Kartal Yüzük

Yırtıcı kuşların kralı olan kartal, gücün ve kuvvetin sembolüdür. En eski çağlardan beri ifade ettiği bu anlamla birçok milletin sembolü haline gelmiş bugün de bu özelliğini korumaktadır.

Kartal motifinin farklı şekillerde işlendiği kartal yüzükler en çok talep gören yüzük çeşitlerimizden biridir. Kartal motifi sahip olduğu gücüyle erkek gümüş yüzük modellerine farklı bir hava katıyor. Kendine has tarzı ve karakteriyle kartal motifli gümüş yüzük modelleri kesinlikle tercih etmeniz gerek yüzüklerden biri olmalıdır.

Kartal yüzük aynı zamanda sizin karakteriniz ve kişiliğinizle de örtüşerek, girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekecekdir.

Şimdi tarzınızı en iyi şekilde yansıtacak, şıklığınıza şıklık, tarzınıza tarz katacak gümüş kartal yüzükler Diriliş Takı vitrinlerinde sizleri bekliyor. Artık şık kombinlerinizi Diriliş Takı`dan aldığınız kartal yüzük ile tamamlayabilirsiniz.

Diriliş Takı yenilenmiş sitesinde sizlere modern ve klasik tarzlarda çok farklı tasarımlarda kartal yüzükler sunuyoruz. Özenle tasarladığımız kartal motifli gümüş yüzükler arasından beğendiğiniz gümüş yüzük modelini seçebilirsiniz.

Sitemizden beğendiğiniz yüzük modellerinde sizlere farklı renk ve desen seçenekleri de sunuyoruz. Böylece beğendiğiniz gümüş kartal yüzük modelini tarzınızı daha iyi ifade edecek şekilde düzenleme şansını yakalıyorsunuz.

Diriliş Takı olarak ayrıca istediğiniz modeli sizin için baştan oluşturma imkanını da sizlere yaratıyoruz. Yapmanız gereken tek şey whatsapp hatımızdan bizimle iletişime geçmektir. Dilerseniz sizleri mağazalarımızda da ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Geçmişten Günümüze Kartal Motifi

Kartal motifi farklı zaman dilimlerinde farklı coğrafyalarda birçok halkın, birçok medeniyetin kültürel değeri haline gelmiştir.

Bu motif geçmişten günümüze kadar farklı milletlerde kartal, çiftbaşlı kartal veya kartala benzeyen farklı avcı kuşlar şeklinde devletlerin sembolü olmuştur. Kartal motifi kültürel değer kazandığı milletlerin medeniyetlerinde özellikle mimarisinde ve el sanatlarında karşımıza çıkıyor.

Kuvvet ve yücelik sembolü, göklerin mutlak hakimi olan kartal motif olarak Anadolu uygarlıklarında, Türk topluluklarında da yaygın kullanılan amblemlerden biri olmuştur. Hatta Türklerin Gök Tanrı inançılarında kartal Tanrının kendisi, elçisi veya temcilcisi olarak biliniyordu.

Kartal motifi farklı inançlarda ve dinlerde kullanılsa da hemen hepsinde aynı anlamları ifade ediyor. Kartalın göğün en üst katında yaşayan ve göğün kapısını koruyan, Tanrısal güce sahip olan bir yaratık olduğuna inanılıyordu.

Çiftbaşlı kartal ise daha fazla güç demektir. Bir başı sağa bir başı sola doğru bakan çiftbaşlı kartal her yönden gelecek tehlikeyi ve tehditi önler.

Geçmişten günümüze kadar gelen kartal simgesi, hala aynı şekilde gücü ve kuvveti temsil ediyor. Böylece bugün erkek gümüş yüzük modellerini süsleyen ve en çok tercih edilen motiflerden biri haline gelmiştir.

Şimdi kartal yüzüğü erkek müşterilerimizin onların gücünü yansıtabilecek, karakterleriyle uyum sağlayabilecek erkek gümüş yüzük modelleri arasında başlarda gelmektedir.

Siz de kişiliğinizi yansıtacak kartal motifli gümüş yüzük modellerinden birine sahip olmak istiyorsanız Diriliş Takı`yı tercih ettiğiniz için pişman olmayacasınız.

 

Kartal Yüzük Modelleri

Diriliş Takı olarak sizlere iki farklı kategoride kartal motifli gümüş yüzük modelleri sunuyoruz. Bunlardan biri Türk yüzükleri serimizdeki çiftbaşlı kartal yüzükler , diğeri ise şimdi sizlere sunduğumuz çok farklı tasarımlardaki kartal yüzük kategorisidir.

Kartal yüzük modelleri kartal motifinin farklı şekillerde yüzük üzerine veya yanlarına üç boyutlu, lazer teknolojisi ile kazınarak ve farklı tekniklerle işlenmesiyle üretiliyor.

Biz de Diriliş Takı ekibi olarak sizlere bu kategorimizde özenle hazırladığımız çok farklı tarzlardaki kartal yüzük modelleri sunuyoruz.

Kaliteyi ve şıklığı bir araya getirdiğimiz, taşlı ve taşsız modellerde tasarladığımız kartal yüzükleri her biri 925 ayar gümüş madeninden üretilmiştir.

Oval, yuvarlak ve kare kesimli taşsız kartal yüzük modelleri yüzük üzerine kartal kafası veya kartalın bütün olarak işlenmesiyle tasarlanmıştır. Yüzüklerin yanları ise sade ve modern çizgilerle süslenmiştir.

Kartal Model Gümüş Yüzük

Çok farklı tasarımlarda kartal yüzük modelleri sunduğumuzu söylemiştik. Kartal model gümüş yüzük bunlardan birincisidir.

Kartal model gümüş yüzükleri iki tarzda tasarlıyoruz. Altı açık tarzda tasarlanan kartal model gümüş yüzükler üzerinde sadece kartal motifi işlenmemiştir. Bu yüzüklerde kartal, yüzüğün tamamını teşkil ediyor. Muhteşem tasarıma sahip olan bu yüzüğün daha bir özelliği ise her parmak ölçüsüne göre ayarlanabilir olmasıdır.

Diğer kartal model gümüş yüzük ise yine kartalın parmağı saracak şekilde tam vücut halinde işlenmesiyle tasarlanmıştır. Bu yüzük diğerinden farklı olarak alt kısmına yine 925 ayar gümüş madeninden parçanın eklenmesiyle normal yuvarlak yüzük halinde tasarlanmıştır.

Taşlı Kartal Yüzük Modelleri

Taşlı kartal yüzük modelleri ise kendine has tasarımlarıyla sizleri kendine hayran bırakacaktır. Taşlı olarak tasarladığımız kartal yüzükleri bir kaç farklı çeşitte sizlere sunuyoruz.

Kaplan gözü, kırmızı akik, yeşil akik ve siyah oniks taşlarını kullanmakla tasarladığımız taşlı Kartal yüzük modelleri kartal motifinin taşın üzerini saracak şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzüklerde kartal motifi dışında yılan detayı da vardır.

Kartalın kötü ruhları temsil ettiği için yılanın baş düşmanı olduğu eski zamanlardan beri biliniyor. Kartal ise dünyayı tehliklerden ve tehditlerden koruyan yırtıcı bir kuş olarak yılanı öldürebilme gücüne sahiptir. Biz de bu gümüş kartal yüzük modelini tasarlarken bu inançlardan ilham aldık.

Pençelerinde yılanı taşıyan kanatları açık uçmaya hazır olan kartal motifini aynı şekilde bu modellerin yan kısımlarına da işlemekle tasarımımız göz alıcı hale geldi.

Koyu kırmızı zirkon taşı ve firuze taşı kullanarak tasarladığımız kartal yüzük modelleri ise nispeten daha sade tasarımda olsa da şıklığı ile tarzınızı tamamlayacak özel parçalardan biri olacaktır.

Kartal Yüzük Fiyatları

Her birini 925 ayar gümüş madeninden ürettiğimiz kartal yüzükleri farklı tasarımlarda olduğu için bu yüzüklerin fiyatları değişiyor.

Kartal yüzük fiyatları öncelikle kullanılan gümüş madeninin kalitesi ve yüzüğün ağırlığına göre belirleniyor. Şöyle ki taşlı kartal motifli gümüş yüzükler taşsız modellere nazaran daha yüksek fiyatlar sunuyor. Özellikle taştan başka da eklenen parçaların olması fiyatı belirleyen diğer unsurlardandır.

Bütün bu sebeplerden dolayı kartal yüzük fiyatları ile ilgili kesin ve sabit rakam sunamıyoruz. Bu nedenle kartal yüzük fiyatları ve bu muhteşem kartal yüzükleri incelemeniz için sizleri Diriliş Takı`ya bekliyoruz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR