İnci Tesbih
DTS129
₺9.516,60
₺10.866,85
%12 İndirim
%12İndirim
Yeni Ürün
1
1 2 >

İnci Tesbih

Narin sedef parlaklığı olan inci kendinde derin suların inanılmaz enerjisini barındırmakla organik kökenli bir mineraldir. Oluşumu ve ortaya çıkmasıyla ilgili sayısız mit ve efsane vardır. Bu doğal mineral hemen her kadının çok sevdiği taşlardan biridir ve hemen her kıyafete uyum sağlar. Peki inciyi sadece kadınlar mı kullanır? Erkekler için tasarlanan inci tesbih modellerinin en az kadın mücevherleri kadar göz alıcı şıklığa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Türk kültüründe kendine has yeri olan tesbiherin yüzlerle çeşitleri vardır. Farklı malzemelerden hazırlanan tesbihler farkıl amaçlar için kullanılır. Son zamanlarda ise erkek modasında kıyafetin, tarzın tamamlayıcı parçalarından birine dönüşen tesbihler erkeklerin önemli aksesuarlarından biri olarak daha da ön plana çıkmıştır. Her kıyafete ve kombine göre farklı tesbih modelleri kullanmak artık moda haline gelmiştir.

Erkeklerin farklı kıyafetlerine eşlik eden ve kıyafeti şıklaştıran, en çok sevilen tesbihler doğal taş tesbih modelleridir.  Bu tesbihler arasında da inci taşlı tesbih modellerinin özel bir yeri vardır. Sedefli parlak görünümü tesbihlere şıklık katan inci tesbihler şık kıyafetlerin vazgeçilmez tamamlayıcı parçasıdır.

Kombinleri şıklaştıran inci tesbihler hem de en şık hediye seçimlerinden biridir. Çeşitli süslemelerle farklı tasarımlardaki inci tesbihler, babanıza, kardeşinize ve abinize, sevgilinize veya eşinize, çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza, iş arkadaşınıza ve patronunuza verebileceğiniz şık ve düşünülmüş hediyelerden biridir.

İnci her şeyden önce bir süs taşıdır. Bu tesbihi hediye edeceğiniz kişinin tesbih kullanması önemli değildir. Şık bir tasarıma sahip, göz alıcı sedefli inci taşıyla dizilmiş bir inci tesbih aynı zamanda bir ofis veya bir ev için mükemmel bir süstür.

 

İnci Tesbih Modelleri

İnciler binlerce yıldır insanların bildiği, farklı mit ve efsanelere konu olan güzelliği ve gizemli büyüsüyle aranan dekorasyon ürünlerindendir. İnci taşından tasarlanan tesbihler de tesbih severlerin çok beğenerek kullandığı, şıklığından ödün vermeyen erkeklerin vazgeçilmez aksesuarları ve tesbih koleksiyonerlerinin koleksiyonlarında bulundurmak istedikleri değerli tesbihlerdir. Bu tesbihler tüm tesbih çeşitleri arasında hem has yeri olan inci tesbih modelleri yeni zarif tasarımlarıyla artık DİRİLİŞ TAKI’DA satışta.

Birbirinden şık tasarımlara sahip inci tesbihlerin her biri el işçiliğiyle üretilmiş, tesbihin her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Orijinal inci taşından hazırlanan tesbihler zaten incinin eşsiz güzelliği ile şık görünüm kazansa da diğer doğal taşlarla ve gümüşle kombinler tesbihleri göz alıcı tasarıma kavuşturmuştur.

Diğer tesbih modellerimizde olduğu gibi inci tesbih koleksiyonumuzda da tesbihin nişaneleri, bazı modellerde imamesi ve tüm modellerde püskülleri 925 ayar gümüş madeninden hazırlanmıştır. Her biri tek tek hazırlanan ve tamamen el işi olan püsküller ve tesbihlerin imamelerinde kazaz sanatının mükemmel örneklerini, Türklüğü ifade eden çeşitli simgeleri ve farklı taş kombinasyonlarını görebilirsiniz.

Farklı zevklere hitap etmek adına farklı detaylarla süslenen inci tesbihler her tarzdan ve her yaştan erkeğin beğenebileceği tasarıma sahiptir.

 

İnci Tesbih Fiyatları

İnciler en değerli doğal taşlardan biridir. Bulunması ve çıkarılması meşakkatlidir. Peki bu kadar değerli olan inciden yapılan tesbihlerin fiyatları ne kadardır? Farklı süslemelerde ve tasarımlarda karşımıza çıkan inci tesbihler farklı rakamlara sunulmaktadır. Yani inci tesbih fiyatları ürün özelliklerine göre değişmektedir.

İnci tesbihlerin fiyatlarını belirleyen farklı unsurlar vardır. Diğer doğal taşlarda en önemli belirleyici unsurun taşların nadirliği ve orijinalliği söylüyorduk. İncilerde de aynı şekilde taşın orijinalliği en önemli fiyat belirleyici unsurdur. Şunu da belirtmeliyiz ki tesbihlerin eski olanı daha değerli ve tercih edilendir. Bu nedenle daha eski olan inci tesbihler daha çok rağbet görmektedir.

İnci tesbih modelleri farklı tasarım özelliklerine sahiptir. DİRİLİŞ TAKI online sitemizde sizlere sunduğumuz inci tesbihler 925 ayar gümüş püsküllerle, mikro zirkon taşlarla süslenmiştir. Püsküllerde kazaziye sanatının örneklerini, gold silver kombinini kısacası değerli ustalarımızın ince el işlerini görebilirsiniz. Kullanılan gümüş parçalar, bir üründe kullanılan altın radyum kaplama, başka bir üründe mercan taşlı kombinasyon, ince işçilik talep eden mirko zirkon taşların her biri inci tesbih fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan detaylardır.

 

Orjinal İnci Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Bulunması ve derin sular altından çıkarılması zor olan istiridye ve midyelerde oluşan incilerin ne yazık ki farklı sahte varyasyonları vardır. Bu kadar değerli ve eşsiz taşların sahtelerinin olması da normaldir. İncilerin taklit edilmesi yeni değil. 15. Yüzyılda içi parafinle doldurulmuş cam toplardan yapılan “Roma incileri” biliniyordu. Günümüze kadar inciler çeşitli şekillerde taklit edildiler. Peki orijinal inciyi sahtesinden ayıran fark nedir? Orjinal inci tesbih nasıl anlaşılır?

Diğer doğal taşlarda da olduğu gibi sahte inciler doğal incilerden daha hafiftir ve vücut ısısıyla hemen uyum sağlar. Doğal incilerin belirli bir ağırlığı vardır. Taşın ısısının nasıl değiştiğini ve doğal olduğunu inci tesbih yardımıyla bilebilirsiniz. Doğal inciler yere düştüğünde tekrar tekrar zıplar. Ama sahtesinde bunu göremezsiniz. Ayrıca gerçek inci çizilir. İlk yere düşüşünde bile üzerinde çizikler görebilirsiniz. Doğal inciyi birbirine sürrüğünüzde hışırdar. En önemli fark ise gerçek incile doğal güneş ışınlarında soluk mavidir sahtesi pembemsi renktir. Son olarak gerçek inci ateşe dayanıklıdır.

 

İnci Faydaları Nelerdir?

Hakkında birçok mit ve efsaneler olan incilere sayısız büyülü ve iyileştirici özellikler atfedilmiştir. Gizemli ve güçlü enerjisi olan incinin faydaları nelerdir?

İncilerin dişil enerjiye sahip olduğunu derler. İnci sahibini daha kadınsı yapar, bilgeliğini arttırır ve onu çekici kılar. Tabi bu incinin erkekler tarafından kullanılmayacağı anlamına gelmez. İnciler enerji uyumuna bağlı olarak hemen herkes için uygundur.

 

İyileştirici özellikleri arasında incilerin en bilinen özelliği teşhistir. Eğer incinin rengi solmaya ve bulanıklaşmaya başladıysa bu sahibinin vücudunda bir hastalık olduğunu gösterir. Bu durumda doktora görünmek gerekir. Aynı zamanda inciler göz hastalıklarını iyileştirmek için de kullanılır. İniclerin renginin kaybolması sadece hastalık belirtisi değil. Bu şekilde inciler sahibine tehlikenin yaklaştığını da söyleyebilir. Bu şekilde sahibini olumsuzluklardan korur. İnci sahibini dış tehliklelerden korurken kendinden de korur. Sahibini kötü düşüncelerden arındırır

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR