1

Lal Taşlı Yüzükler

Nar taşı veya granat taşı olarak da bilinen lal taşı mükemmel kırmızı rengi ve göz alıcı ışıltısı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Bir de bu taş 925 ayar gümüş madeniyle birleşince ortaya esrarengiz görünüme sahip lal taşlı yüzükler çıkıyor.

Lal taşının neredeyse kusursuz yapısı ve cam gibi parlaklığı onun kuyumculukta yaygın olarak kullanılmasına yol açıyor. Fiziksel ve kimyasal özellikleri bu taşı kuyumcuların sevdiği taşlardan biri haline getirirken mükemmel elmas parlaklığı ve mücevherlere kattığı esrarengiz görüntü müşterilerin de dikkatini çekmesine sebep oluyor.

Mükemmel zengin kırmızı renkli lal taşı sadece kadınlar için değil erkekler için tasarlanan takılarda sıklıkla kullanılıyor. Sektörde sıklıkla Lal taşı yüzük erkek modellerine rastlamak mümkündür. Bu yüzükler benzersiz tasarımlarıyla erkeklerin parmaklarını süslerken aynı zamanda lal taşının sahip olduğu büyülü ve iyileştirici özellikleriyle de onların hayatına olumlu yönde dokunabiliyor.

Doğal ve nadir taşlardan olan lal taşları fiyat olarak çok yüksek rakamlara sunulan bir taş değildir. Bu nedenle de lal yüzük fiyatları da her bütçeye uygun rakamlarla sunuluyor.

Lal Taşı Anlamı

Tek başına esrarengiz görümü  ve mücevherlere kattığı farklı bir havayla lal taşı çok ilgi gören taşlardan biridir. Çok talep gördüğü için lal taşı anlamı birçok kişinin merak ettiği konudur. Lal taşı, sevginin, tutkunun ve şiddetli duyguların sembolüdür. Bu yüzden de aşkın ve sadakatin taşıdır diyebiliriz.

Atrologlar lal taşının Mars gezegeninin taşı olduğunu söylüyorlar. Ateş kırmızısı rengi de aslında lal taşıyla marsı birleştiren bir özellik olabilir. Mars tarafından korunduğu için bu taşın cesur, hedefleri olan ve aktif insanlara daha çok fayda sağlayacağını düşünüyorlar. Cesaretinize güveniyorsanız lal taşlı yüzükler tam da size göre.

Ayrıca eski zamanlarda lal taşının Nuh`un gemisinin lambasına yerleştirildiğine inanılıyordu. Bu inançla bir gezgin taşı olarak kabul edilmişti. Eski romada mühür olarak kullanılan bu taş, popülerleştikce farklı yerlerde de kullanılmaya başlanmış, daha sonra mücevherleri süsleyen ve onlara büyülü bir görüntü katan doğal taşlardan birine çevrilmiştir.

Lal Taşı Özellikleri

Granat (garnet) taşı veya nar taşı farklı bileşimlere ve kendi özelliklerine sahip bir taş grubudur.  “Granat” bu taşın resmi adıdır. Taş modern adını zengin kırmızı renk tonu benzerliğinden dolayı aynı adı taşıyan meyveden almıştır. Lal taşının ana rengi kırmızıdır. Ama taşın siyah, mor ve eflatun, açık turuncudan kahverengine kadar, açık yeşilden zümrüt yeşiline kadar geniş renk paleti vardır.  

Mohs ölçeğinde sertliği 6.5 ila 7.5 arasında değişiyor. Bu da onu mücevher yapımında uygun bir hale getiriyor. Aynı zamanda kırılgan yapıya da sahiptir. Bu nedenle lal taşı yüzük veya herhangi bir mücevheriniz varsa dikkatli olmanız ve onu korumanız gerekiyor. Cam ve elmasımsı parlaklığı ile gerçekten mücevherlere çok yakışan taşlardan biridir.

Granat taşı bir taş grubu olduğu için bu taşın farklı renkleri farklı büyülü ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Çoğunlukla nar taşı dediğimiz kırmızı renk üzerine yoğunlaşacak olursak bu taş büyülü bir şekilde sahibinin gerçek aşkı bulmasına yardımcı olur. Hatta bu ilişkinin evlilikle sonuçlanacağını söylüyorlar. Sonuçta lal taşı sevgiyi ve şiddetli duyguları sembolize ediyor.

Doğu’da lal taşının refah ve uyum getirdiğine inanılıyor. Onlara göre bu taş gelişmeyi teşvik eder, eğitim ve iş hayatında insanlara başarı getirir. Bu nedenle başarı elde etmek için lal taşı takmaya özen gösterirler. Siz de bunu lal taşlı gümüş yüzük ile deneyebilirsiniz.

Lal taşı enerjili insanların taşıdır. Bu taş özgüven verirken büyülü bir şekilde bunu dengede tutabiliyor. Çünkü aynı zamanda insanların mütevazı, uyumlu  olmasını sağlıyor. Kardiyovasküler ve endokrin sistemlerinin iyi çalışmasına katkıda bulunması ise iyileştirici özelliklerinden biridir. Aynı zamanda depresyona iyi gelir, sıkıntıları giderir. Şiddetli baş ağrılarına iyi gelmesi de bilinen diğer tıbbi özelliklerindendir.

Lal Taşlı Yüzük Modelleri

Diriliş Takı sizlere birbirinden şık tasarımlarla lal taşlı erkek gümüş yüzük modellerini sunuyor. İhtişamlı ve daha sade çizgilerle klasik görünüme sahip bu yüzükler farklı desenleri ve süslemeleriyle sahiplerini bekliyor.

Lal taşının mükemmel zengin kırmızı rengiyle birleşen gümüş madeniyle eşsiz tasarımlar ortaya çıkmıştır. Tamamı 925 ayar kaliteli gümüş madeninden tasarlanmış bu yüzükler kare, yuvarlak, dikdörtken ve oval kesim kusursuz lal taşlarıyla süslenmiştir.

Burada iki farklı tarzda lal taşlı yüzük modelleri bulabilirsiniz. Yüzük seçimini ihtişamlı modellerden yana kullananlar lal taşını saran gold renk örgü detayı, yanları mikro zirkon taşlarla ve yine gold örgü detaylarıyla süslenmiş Örgü Desenli Kırmızı Lal Taşlı Gümüş Yüzük modelini tercih edebilir. Daha zarif ve göz okşayan tasarıma sahip yüzük istiyorsanız yanları kalem işi Osmanlı desenleriyle süslenmiş, kusursuz görünümüyle cam gibi parlayan lal taşının etrafını saran lale motifli Kırmızı Lal Taşlı Osmanlı Desenli Gümüş Yüzük modeli zevkinizi okşayacaktır.

Yunan Desenli Lal Taşı Gümüş Yüzük, Kafes Model Lal Taşı Gümüş Yüzük veya Simetrik Desen Lal Taşı Gümüş Yüzük daha modern çizgileriyle şık görünmeyi seven erkeklerin tarzına tarz katacaktır.

Lal Yüzük Fiyatları

Lal taşlı yüzük fiyatları bu yüzüklerin modellerine ve tasarım özelliklerine göre birbirinden farklılık gösterir. Şöyle ki Diriliş Takı olarak sizlere sunduğumuz lal taşlı yüzüklerimiz birbirini tekrar etmemekle farklı özelliklere sahiptir.

Yüzük fiyatlarımız belirlenirken öncelikle üründe kullanılan gümüşün kalitesi, taşın kalitesi ve nadirliği göz önünde bulunduruluyor. Ürünlerimiz en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş olup kullanılan taşlar tamamen doğaldır. Ayrıca ürünlerimiz İKO güvencelidir ve 1 yıllık ürün garantisi mevcuttur.

Lal yüzük fiyatları belirlemedeki ikinci adım yüzükte kullanılan ek parçalar ve işlenen motif ve süslemelerdir. Yüzüğe eklenen mikro taşlar, gold detaylar, işlemeler, özellikle el işi veya kalem işi süslemeler yüzüğün fiyatlarını değiştirmektedir.

Lal Taşı Hangi Burç?

Doğal taşların farklı auralar, enerjileri, taşın muhafaza edildiği gezegeni, uyumlu olduğu burçlar ve aylar vardır. Lal taşının da uyumlu olduğu ve kullanması tavsiye edilmeyen burçlar vardır.

 

Lal taşı hangi burç diye soracak olursanız öncelikle söylememiz gerekiyor ki bu taş ocak ayının taşıdır. Dolayısıyla oğlak ve kova burçlarının uğurlu taşlarıdır. Ama bunun yanı sıra bu taşı koç ve yengeç burçları da gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR