Diriliş Blog

 • Şubat 02, 2023 Hediye Fikirleri

  Eşlerin birlikte kutlayabilecekleri evlilik yıldönümü, sevgililer günü, tanışma yıldönümü gibi bir sürü özel günleri vardır. Ama özel günlerin en özeli doğum günleridir. Diğer özel günler bazen atlanabilir veya tercihe göre kutlanmayabilir ama doğum günü asla unutulmayacak ve atlanmayacak, kutlanmaya en değer özel gündür. Aynı zamanda da hediye seçiminde özellikle eşler için en zor gündür. Peki eşe doğum günü hediyesi olarak ne alınabilir?

  eşime doğum günü hediyesi, Eşime Hediye, Eşe Hediye
 • Ocak 31, 2023 Doğal Taşlar

  Antik çağlardan beri doğal taşlara iyileştirici ve büyülü özellikler arfedilmişdir. Birçok taş sahibi kötülükten, zarardan ve nazardan korumuş, hastalıklarına iyi gelmiştir. Bazı taşların ise insanlara şans getirdiğine inanılmıştır. Peki insanlara şans getiren taşlar hangileridir? Şans taşı nasıl seçilir?

  Şans Taşı
 • Ocak 12, 2023 Doğal Taşlar

  Öncelikle yıldız taşının doğal ortamlarda bulunmadığını insan eli değerek laboratuvar ortamında hazırlandığını söylemeliyiz. Doğanın bize sunduğu doğal taşların her birinin kendine has enerjisi, büyülü ve iyileştirici özellikleri vardır. Taşların bu özellikleri yıllarca denenmiş ve taşlara farklı özellikler atfedilmiştir. Araştırmacılar taşların sahip oldukları bu özelliklerin onların oluşum yerine, sürecine, fiziksel, kimyasal özelliklerine ve en önemlisi yer tabakasındaki enerjiye göre ortaya çıktığını söylüyorlar. Ama bu yıldız taşı faydaları veya herhangi bir özelliği olmadığı anlamına gelmiyor.

  Yıldız Taşı
 • Ocak 04, 2023 Doğal Taşlar

  Mavi, doğadaki en esrarengiz renklerden biridir. Sakinleştirici ve dinlendirici etkiye sahiptir. Şöyle ki mavi, gökyüzünü ve denizi temsil eder. Ama en nadir renklerden de biridir. Çünke doğa bize mavi rengi çok sunmaz. Hatta doğal taşların da en nadirleri mavi renkli olanıdır. Peki mavi renkli doğal taşlar hangileridir? Mavinin hangi tonlarında bulunur ve hangi özelliklere sahiptir?

  Mavi Doğal Taş
 • Aralık 29, 2022 Doğal Taşlar

  Bu defa sizlere bu zamana kadar araştırdığımız doğal taşlar arasında fiziksel ve kimyasal özellikleri hepsinden çok farklı bir taştan, selenit taşından bahsetmek istiyoruz. Selenit taşına çok eski zamanlardan beri farklı büyülü ve iyileştirici özellikler atfedildi. Bu nedenle de genel anlamda selenit taşı özellikleri ve sembolizmiyle farklı bir taştır. Farklılığının bir sebebi de adıyla ilgilidir.

  Selenit Taşı
 • Aralık 28, 2022 Doğal Taşlar

  Cilalı jasper taşı, olağanüstü renk tonları, çizgi ve beneklerinin kombinasyonlarıyla dünyadaki en sıra dışı doğal taşlardan biridir. Zaten Yunanca’da adı ίασπις , yani jaspis “rengarenk” ve “benekli” anlamına gelir. Taşın tarihinin insanlık tarihiyle neredeyse bir olduğu düşünülüyor.

  Jasper Taşı
 • Aralık 26, 2022 Hediye Fikirleri

  Erkek kolye modelleri günlük giyim tarzına çok büyük katkı sağlıyor. Benzersiz ve birçok farklı kategoride üretilen kolyeler, gümüşün kalitesiyle de birleşince sıradan bir tişörtü bile dikkat çeken hale getirebiliyor. Bugün sizler için erkeğe hediye edilebilecek birbirinden şık ve popüler kolye modellerini inceleyeceğiz.

  Erkek Kolye
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR