Diriliş Blog

 • Ekim 04, 2022 İslami Konular

  Bugünkü konumuz, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Tevbe suresinde de geçen, Hz. Muhammed Peygamberimizin söylediği bilinen ve müslümanların dilinden düşmeyen çok kıymetli La Tahzen İnnallahe Meana cümlesidir. Peki, La Tahzen İnnallahe Meana anlamı nedir? Arapça, Türkçe okunuşu ve Türkçe meali nasıldır?

  La Tahzen İnnallahe Meana, La Tahzen İnnallahe Meana anlamı, La Tahzen İnnallahe Meana ayeti
 • Eylül 27, 2022 İslami Konular

  Günlük hayatımızda biriyle konuşurken sıklıkla atasözleri ve özdeyişler kullanırız. Türkçemizde kullanabileceğimiz uzun deneyimler sonucunda geçmişten günümüze gelen ve toplumun kabul ettiği sınırsız ata sözleri vardır. Ama bunun dışında dilimize Arapça ve Farsça’dan geçmiş ve dilimizle özdeşleşmiş darb-ı meseller de vardır. Biz bu gün bu atasözlerinden en çok kullanılan Men Dakka Dukka ne demek araştırıyoruz.

  Men Dakka Dukka, Men Dakka Dukka ne demek, Men Dakka Dukka anlamı
 • Eylül 27, 2022 Doğal Taşlar

  Merhabalar, bugün sizlere labradorit taşı faydaları, özellikleri ve sırları hakkında rehber niteliğinde bir içerik hazırladık. İçeriğin detaylarında labradorit taşı ne işe yarar sorusunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca kolyesini kimler takabilir? Hangi burçlarla uyumludur gibi genellikle herkesin merak ettiği soruların yanıtlarını da yine bu içerikte bulabilirsiniz.

  Labradorit Taşı, Labradorit Taşı faydaları, Labradorit Taşı özellikleri, Labradorit Taşı kolye
 • Eylül 22, 2022 Doğal Taşlar

  Malakit taşı özellikleri ve faydaları için size geniş bir rehber hazırladık. Bu rehberde malakit taşı nedir, malakit taşı kolye kimler tarafından takılmalı ve bu özel şifalı taşın faydaları nelerdir? Gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

  Malakit Taşı, Malakit Taşı faydaları, Malakit Taşı kolye, Malakit Taşı özellikleri
 • Eylül 20, 2022 İslami Konular

  Her türlü sıkıntılı durumlarda ve bir şeylerin yolunda gitmesi, gerçekleşmesi için Allah’ın isimlerini zikreder, Kur’an-ı Kerim’den  sure ve ayetler okur, bildiğimiz duaları tekrarlarız. Hem kötü günlerinizde hem de mutlu anlarınızda okuyabileceğiniz dualardan birinin de Erbaini İdrisiyye duası olduğunu biliyor muydunuz?

  Erbaini İdrisiyye, Erbaini İdrisiyye duası, Erbaini İdrisiyye yüzük
 • Eylül 15, 2022 Hediye Fikirleri Güncel

  İlk zamanlar sadece paraları muhafaza etmek için yapılan ilkl cüzdanlar şimdiki cüzdanlardan çok farklıydı. Şöyle ki bu cüzdanlar çok daha basit bir görünüme sahipti ve özellikle boyutundan dolayı işlevsel değildi.

  telefon bölmeli cüzdan, erkek cüzdan telefon bölmeli, cep telefonu bölmeli erkek cüzdan
 • Eylül 09, 2022 Doğal Taşlar

  Enerji veren doğal taşlardan biri olan lal taşı veya garnet yüzyıllardır bilinen ve popüler taşlardan biridir. Garnet Latince’de nar anlamına gelir ki bu taşın da en bilinen rengi taze nar tanelerinin rengini andıran kırmızı renktir. Lal taşı dedikte de zaten akla canlı kırmızı renkli taş gelir. Peki doğal taşlardan biri olarak lal taşı faydaları ve özellikleri nedir? Lal garnet taşı ne işe yarar?

  lal taşı faydaları, lal taşı özellikleri, lal taşı yüzük