Kurt Yüzük
DEY1496
₺1.469,01
₺1.632,40
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
1
Kurt Yüzük
DEY1452
₺1.350,51
₺1.576,32
%14 İndirim
%14İndirim
Yeni Ürün
1
Taşsız Yüzükler
DEY1433
₺1.602,01
₺1.828,79
%12 İndirim
%12İndirim
Yeni Ürün
1
Kartal Yüzük
DEY1186
₺1.542,44
₺1.942,03
1 2 3 >

Hayvan Figürlü Yüzükler

Hayvan figürleri, simge şeklinde antik zamanlardan beri devletlerin armalarında,  madeni paralarında, halılarda, el sanatlarında, eşyalar üzerinde, mimaride kullanılarak günümüze kadar ulaşmış, bu gün ise erkek gümüş yüzükleri süsleyen anlamlı motifler haline gelmiştir. 

Türkler de ilk savaş meydanına çıktıkları günden itibaren özellikle kurt ve kartal motifini kendilerini ifade eden ve yansıtan hayvan figürleri olarak seçmişlerdir.

Erkek gümüş yüzük modelleri arasında en çok tercih edilen yüzüklerden olan hayvan Figürlü yüzükler de Türk kültüründe uzun yıllar boyunca kendine yer edinmiş kurt motifi ve kartal motifi işlemeleriyle süslenmektedir.

Kurt ve kartal Türk halkı için özel anlamlara sahiptir. Türkler kendi savaşçı ruhlarını, azimli ve kudretli oluşlarını kurt ve kartal gibi avcı ve güçlü hayvanlarla özdeşleştirmiş, yıllar boyunca farklı dönemlerde bu figürleri kullanmışlardır. Bu gün ise hayvan figürlü yüzükler üzerinde işlenen özel motifler olarak Türk erkeklerinin en çok tercihi ettiği aksesuarlarından biridir.

İfade ettikleri özel anlamların dışında hayvan figürlü yüzükler şık ve ihtişamlı tasarımlarıyla onu takan kişiye hitap ediyor ve şıklığını tamamlayan önemli parça oluyor.

Şimdi her yaşa ve her tarza hitap edecek şekilde tasarlanan hayvan figürlü yüzükler Diriliş Takı sitesinde ve mağazalarda sizleri bekliyor.

Hayvan Figürlü Yüzük Modelleri

Diriliş Takı olarak erkek gümüş yüzük kategorimizde sizlere sunduğumuzu geniş ürün yelpazemizde hayvan figürlü yüzükleri de unutmadık.

Türk yüzükleri serimizde tasarladığımız bozkurt yüzükleri ve çiftbaşlı kartal yüzükleri ile beraber ayrı bir kategoride sizlere hayvan figürlü yüzükler kategorisi altında ürün yelpazemizi genişleterek farklı motiflerde hayvan figürlü yüzük modelleri sunuyoruz.

Hayvan figürlü yüzük modelleri çoğunlukla kurt motifli ve kartal motifli yüzükler oluştursa da sizlere birkaç farklı tasarımda aslan figürlü, kanatlı at motifli, küleylan figürlü, anka kuşu motifli yüzükler de sunuyoruz.

Taşlı ve taşsız olarak tasarladığımız hayvan Figürlü yüzük modelleri her biri Diriliş Takı yetenekli ustalarının el işidir. Bu yüzükleri tasarlarken diğer erkek gümüş yüzükleri gibi her yaşa ve her tarza hitap edecek şekilde modeller ortaya çıkarmaya çalıştık.

Hayvan figürlü yüzük modelleri üzerindeki hayvan motifleri üç boyutlu ve lazer teknolojisi ile kazınmakla iki şekilde işlenmiştir.

Taşlı hayvan figürlü yüzükleri tasarlarken firuze, kaplan gözü, yine birçok gümüş yüzük modelinde tercih ettiğimiz zirkon taşını kullandık. Özellikle kaplan gözü taşlı yüzük modellerinde kartal ve yılan motifini birlikte taşın üzerine yerleştirmekle farklı tasarımda modeller sunduk.

Çoğunlukla taşsız modellerden oluşan hayvan figürlü yüzük modelleri şık ve ihtişamlı tasarımlarıyla müşterilerimizin dikkatini çekiyor. Üzerine farklı hayvan figürleri işlediğimiz bu yüzüklerin yanlarına doğru ise Osmanlı ve Selçuklu desenleri, Osmanlı tuğrası motifi, nokta deseni ve yüzüğün anlamıyla özdeşleşen farklı motifleri süsleyerek tasarımlarımızı tamamladık.

Sizlere sunduğumuz mevcut hayvan figürlü yüzükler için farklı renk ve desen seçenekleri istiyorsanız bizimle whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kişiye Özel Hayvan Figürlü Yüzük Modelleri

Şimdi kişiye özel hayvan figürlü yüzüğü bizimle birlikte tasarlayın.

Sitemizde sizlere sunduğumuz hayvan figürlü yüzük modelleri dışında sadece sizde olacak, sizin kişiliğinizi yansıtacak veya hediye ettiğiniz kişiye özel gümüş yüzük istiyorsanız Diriliş Takı en doğru adrestir.

Sizlere sunduğumuz mevcut tasarımlarda farklı renk ve desen seçeneği sunmakla beraber aynı zamanda size özel yepyeni erkek gümüş yüzükler de tasarlıyoruz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Diriliş Takı whatsapp iletişim hattından isteklerinizi bize iletmektir.

Şimdi dilediğiniz gümüş yüzük modelinizi bizimle oluşturabilir, istediğiniz yüzüğe Diriliş Takı kalitesiyle sahip olabilirsiniz.

Sizin için eksiksiz ve yüksek kalitede 925 ayar gümüş madeninden üreteceğimiz özel hayvan figürlü yüzük ile farkınızı ortaya koyacak, tarzınıza tarz katacaksınız.

Hayvan Figürlü Yüzük Fiyatları

Hayvan figürlü yüzük fiyatları için sunulan geniş ürün çeşitinden dolayı sabit rakamlar belirlenemiyor.

Diriliş Takı olarak tasarladığımız hayvan Figürlü yüzük modellerinde de diğer erkek gümüş yüzük kategorilerinde olduğu gibi sizlere her tarza ve her yaşa uygun şekilde taşlı ve taşsız modellerde yüzükler sunuyoruz.

Taşlı yüzükler için fiyatlar kullanılan doğal taşlara göre her zaman taşsız yüzük modelleri ile kıyaslarsak daha yüksek rakamlarda belirleniyor. Taşsız yüzükler ise esasen yüzük üzerindeki el işçiliğine göre fiyatlandırılıyor. Bazen sırf el işi olan taşsız erkek gümüş yüzükler taşlı modellerden daha yüksek rakamlarda sunuluyor. Ayrıca ürünün ağırlığı da fiyat belirlemede önemlidir.

Müşteri memnuniyeti bizim için ilk sırada geliyor. Bu nedenle her zaman en kaliteli gümüş madeni ve doğal taşlar kullanıyoruz. Böylece müşterilerin güvenini kazanan ve her zaman tercih ettiği markayız. Kalitemizle beraber en uygun rakamlarla fiyatlar belirlemeye çalışıyoruz.

Hayvan figürlü yüzük fiyatları için de tasarımların çeşitliliğine ve sahip olduğu farklı özelliklerine rağmen yine de en uygun rakamlar belirledik. Siz de en tarz hayvan figürlü yüzüğü en uygun fiyatla almak istiyorsanız Diriliş Takı`yı ziyaret edebilirsiniz.

Türk Kültürü’nde Hayvan Figürleri

Türklerin savaş meydanına çıktığı günden itibaren iki hayvan figürü kartal ve kurtu kendilerine sembol olarak seçtikleri biliniyor. Kurt ve kartal hakkında aynı zamanda Türk mitolojisinde, destanlarda çok konuşuluyor.

Gök Tanrı inancında Türkler kartalın Tanrı`nın elçisi olduğuna inanmışlardır. Bu figür günümüze kadar farklı Türk topluluklarında, devletlerinde kartal, çiftbaşlı kartal ve başka avcı kuşlar şeklinde devletlerin armalarında, mimaride ve el sanatlarında yer almıştır.

Kartal figüründen başka Anka kuşunun da Türk mitolojisinde farklı değeri ve önemi vardır. Diğer adıyla Simurg kuşu olarak da bilinen doğaüstü özelliklere sahip kızıl renkli bir kuştur.

Kurt figürü de türklerin gücünü ve kudretini en az kartal kadar ifade eden hayvan figürlerinden biridir. Kurt Türklere yol gösteren kutsal bir hayvan olarak Türk kültüründe özel bir yere sahiptir.

Diriliş Takı olarak tasarladığımız hayvan figürlü yüzükler serimizde de sizlere kurt motifli, kartal motifli, anka kuşu motifli yüzüklerle beraber aslan motifli, at motifli yüzükler de sunuyoruz.

At figürünün de Türkler için önemli olduğunu söylememiz gerekiyor. At Türk savaşçılarının eski zamanlardan beri her zaman en sadık dostu, yol arkadaşı olmuştur. Türk savaşçıları atlarıyla bir bütün olmuş savaşta birlikte mücadele etmişlerdir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR