Süleyman Mührü Kolye
DK0157
₺1.262,81
₺1.711,10
%26 İndirim
%26İndirim
1
Süleyman Mührü Kolye
DK0234
₺1.759,02
₺1.972,75
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
1
Süleyman Mührü Kolye
DK0087
₺1.293,43
₺1.676,39
%23 İndirim
%23İndirim
1
Süleyman Mührü Kolye
DK0076
₺1.262,81
₺1.711,10
%26 İndirim
%26İndirim
1
Süleyman Mührü Kolye
DK0092
₺1.150,54
₺1.506,03
%24 İndirim
%24İndirim
1
1 2 >

Mührü Süleyman Kolye

 

İslamda kutsal bir simge olarak kabul edilmiş Mührü Süleyman veya Hz.Süleyman Mührü olarak bilinen altı köşeli yıldız, derin anlamı ve kudretiyle dünyada çok popüler simgelerden ve koruyucu tılsımlardan biridir. Hz. Süleyman’ın da yüzük olarak taşıdığı bu mühür, anlamı itibariyle yine yüzükleri süslereken, bir süre sonra Mührü Süleyman kolye ve bileklik olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda cami ve medreselerin girişinde ve birçok mimari yapıda bu sembole rastlanmaktadır.

 

En eski zamanlardan beri koruyucu özelliklerinin olduğuna inanılan Süleyman Mührü, günümüzde kendi anlam ve özelliğini korumakla beraber erkek takıları süsleyen en önemli sembollerden birine çevrilmiştir. Üzerinde İsm-i Azam duası yazılı Mühr-ü Süyleman işlemeli takılar hem sahip olduğu kudreti ve anlamından dolayı hem de kendine has büyüleyici ve göz alıcı görünümü ile en son dönemlerin en çok tercih edilen takılarındandır.

 

Biz de Diriliş Takı olarak bu kadar ilgi çeken ve istek alan Süleyman Mührü’nü özellikle erkek yüzükler olmakla erkek bileklik ve kolyelerimizde ön plana çekiyoruz. Süleyman mührü kolye de Diriliş Takı`nın kolye kategorisinde en çok ilgi gören gümüş kolye modellerinin başında gelir.

 

Süleyman Mührü kolye kategorimizde sizlere geniş ürün yelpazesiyle her biri kendine has tasarıma sahip, her tarza ve her zevke hitap edebilecek tamamı 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş kolyeler sunuyoruz. Şöyle ki kolyelerimiz farklı ebatlarda yuvarlak, oval, damla, dikdörtken kesimde tek taraflı ve çift taraflı olarak üretilmiştir.

 

Gümüş plaka üzerine lazer teknolojisiyle kazımakla ve siyah zemin üzerine üç boyutlu işlemeyle tasarlanan Mührü Süleyman kolye modelleri etrafı Ayetel Kürsi, Fatiha suresi, Esmaül Hüsna gibi farklı dua, sure ve İslami motifler, Selçuklu Yıldızı ve Selçuklu dönemi desenleri, diğer başka modern ve geleneksel motifler ve desenlerle süsleniyor.

 

Mührü Süleyman Kolye Takılır Mı?

 

Rivayete göre Hz. Süleyman mührünü yüzük olarak kullanmış, bu mühürle cinlere, perilere, rüzgara ve tüm doğa olaylarına hükmetmiştir. Onun bu kudretinin ve gücünün kaynağı yüzük mührümüş. Yokluğuna bu yüzüğü ele geçiren bir cin bununla onun gücünü ve kudretini, mülküne ve saltanatına sahip olmuştur. “Yüzük kimdeyse Süleyman odur” deyimiyle de mühür uzun zaman yüzük olarak kullanılmaya devam etmiştir.

 

Günümüzde erkek takılarda Süleyman Mührü genel olarak yine yüzük tasarımlarında hayat bulsa da mührün işlendiği Hz. Süleyman kolyesi ve bilekliği kullanılmaktadır. Peki Hz. Süleyman’ın da yüzük olarak kullandığı mührü kolye olarak takılır mı? Bu mührü kolye olarak takmak günah mı? soruları çoğu kişinin aklına takılan sorulardandır.

 

Tarihe dönüp bakıldığında Süleyman Mührü, mimari yapılarda karşımıza çıkar. Cami ve medreselerin, saray ve evlerin girişinde taş üstüne işlenen veya asılan bu mühürün camiyi, medreseyi veya haneyi kötülüklerden, cinlerden, zarardan koruduğuna inanılırdı. Mühür aynı zamanda sefere çıkarken padişahların gömleklerine nakşedilir, kötülüklerden koruması ve güç vermesi için kılıçlara işlenirdi. Hatta Barbaros Hayrettin Paşa da Hz.Süleyman gibi rüzgarlara hükmedebilmek ve zarardan, kötülüklerden korunmak için sancağına Süleyman Mührü motifini nakşettirmiştir.

 

Asıl önemli olan mühürdür. Hz.Süleymanın kudreti yüzükte değil yüzüğün üzerindeki mühürdeydi. Bu nedenle de mühür Hz.Süleyman mührü kolye takılır ve takılması günah değildir.

 

Süleyman Mührü Kolye Faydaları Nelerdir?

 

Süleyman Mührü`nün nakşedildiği kolye takmanın kişiye birçok faydaları vardır. Ama daha önce de söylediğimiz gibi asıl kudret kolyede ya da yüzükte değildir. Asıl gücün ve kudretin kaynağı mühürde ve üzerindeki duadadır. Bu mühürün gücünü, kudretini hissedebilmek, tılsım olarak kullanmak için takı olarak taşımak daha uygundur. Mührü Süleyman kolye tılsım olarken hem de sahibini şık gösterecek aksesuarlarından biri olacaktır.

 

Mührün üzerinde yazan dua ise İsm-Azam duasıdır. “Allah`tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O`dur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah`tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden de O`dur...” diye devam eden duada Allah`a tevhid edilir, onun tekliği ve bütün katinatın tek sahibi olduğu ifade edilir. Bu duayı gönülden, inanarak okumak ve anlamak, üzerinde taşımak kişiyi kazadan ve beladan korur.

 

 

Süleyman Mührü sahibini kazadan, beladan ve zarardan, onu kötü insanlardan, onların kötü amellerinden, büyüden korur, vesveseyi ve kötü düşünceleri uzaklaştırır, güç ve cesaret verir. Aynı zamanda bu mühür sahibine şans getirir, rızkını ve kısmetini açar. Mühür sahibine saygı kazandırır. Mührü Süleyman kolyesi de mührün bütün güçlerini taşır, sahibine güç, kuvvet verir, onu kötülüklerden korur, ruhsal durumu iyileştirir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR