1 2 >

Kaplan Gözü Taşlı Yüzükler

Kaplan gözü, göz kuvars grubuna ait bir süs taşıdır. Altın çizgili dalga benzeri yanardöner bir tür kahverengi kuvars olan kaplan gözü, altın çizgileri ve ipeksi parlaklığı ile ünlüdür. Kendine has yanardöner desene sahip olması ve kaplan rengini andıran altın kahverengimsi rengi taşa kaplan gözü ismini verdirmiştir. 

 

Taş demir ve kuvars kalıntılarına sahiptir. Bu kalıntılar taşa çizgili görünüm ve gemolojide “chatoyancy” yani kedi gözü effekti adı verilen optik yansıma veriyor. “Chatoyancy” Fransızca "œil de chat" kelimesinden türetilmiştir, “kedi gözü” anlamına gelir. Bu taş, ışığa maruz kaldığında büyüleyici desenler sergiler. Taşın en etkileyici dalgalı ipeksi ışıltısı kabaşon şeklinde kesildiği zaman ortaya çıkar.

 

16. yüzyılda Kaplan Gözü o kadar nadir bulunan, o kadar değerli bir element olarak kabul edildi ki, değeri altından çok daha yüksekti. Kaplan gözü hakkındaki hikayelerde Mısırlıların kaplan gözü taşının yanardöner ışınlarına kapıldığına ve ilahi vizyonu ifade ettiğine inandıkları anlatılıyor. Başka bir hikaye de bu taşı romalı askerlerin, herhangi bir tehlikeyi önlemek için savaşlar sırasında göğüs zırhlarında koruyucu muska olarak kullandıklarını söylüyor. Çin kültüründe ise kaplan gözü, üzerinde bulunduğu kişiyi karşıt güçlerden koruyan cesaret sembolü olarak kabul edilir.

 

Doğada, kaplan gözü altın kahverengi, altın sarısı, koyu kahverengi, yanardöner ipeksi altın renk tonu ile sarı kahverenginde bulunur. Aynı zamanda pembeden yeşile ve lacivertten herhangi bir başka renge kadar boyanabilir olup genellikle opak şeffaflığa sahip bir taştır. En büyük kaplan gözü maden sahalarından biri Afrika’da yerleşiyor. En önemli maden işletmeleri de “kaplan demiri” olarak adlandırılan Güney Afrika’dadır. Bu taşın bazı yataklarının coğrafi olarak kaplanın habitatıyla örtüşmekte olduğunu söylemeliyiz. Aynı zamanda Ural ve Doğu Sibirya olmakla Rusya, Ukrayna, Hindistan, Burma, Batı Avustralya, Kanada, Namibya ve ABD’nin bazı böglelerinde ana yatakları bulunmaktadır.

 

Kaplan gözü takıları, bir koruma taşı olarak değer verildiği ve insanların uzun yolculuklar sırasında taşıdıkları için yüz yıllardan beri kullanılmaktadır. Kaplan gözü takılarda, doğal bir palette yumuşak renkli ve çok uyumlu görünümler yaratmaya yardımcı olur. Küpeler, kolyeler, boncuklar, ondan yapılır. Günümüzde erkek gümüş yüzükler için de sıklıkla kullanılan doğal taşlardandır. Kaplan gözü taşlı yüzükler ile beraber Diriliş Takı müşterilerine kaplan gözü bileklik ve kaplan gözü tesbih modelleri de sunmaktadır.

 

Kaplan Gözü  Taşlı Yüzük Modelleri

 

Kaplan gözü taşı genellikle parlaklığını en üst düzeye çıkaran bir kabaşon tarzında kesilir. Böylece olağanüstü parlaklık ve desen sergiler. Kaplan gözü, siyah ve sarı çizgili güzel altın ve kahverengi renkleri sergileyen, renk değiştiren bir taştır. Boncuklar veya kabaşonlar, çıplak gözle kolayca görülebilen parlaklıktadır.

 

Kaplan Gözü erkeksi enerjiye sahiptir. Diriliş Takı online sitesinde ve mağazalarında da farklı kesimlerde ve desenlerde kaplan gözü taşlı yüzük modelleri bulabilirsiniz. Kaplan gözünün aurasından aldığımız olumlu enerjiyle tasarladığımız özel kaplan gözü taşlı yüzükler sahip olduğu erkeksi enerjiyle sizi de yüksek enerjiyle yükleyecek, özellikle hedeflerinize ulaşmak için size yardımcı olacaktır.

 

Diriliş Takı olarak müşterilerimize farklı çeşitlerde kaplan gözü taşlı yüzük modelleri sunabilimek adına kaplan gözü taşlı yüzüklerimizde düz yuvarlak, düz kare, bombeli, oval kaplan gözü taşını farklı zevklere göre sade, nokta desenli, burgu desenli, örgü desenli, karmaşık desenli ve Osmanlı desenli, çizgi motifli, Tuğra motifli, el işi kalem motifli veya çevresi zirkon taşlarla işlenmiş gümüş çerçevelerle buluşturarak 925 ayar erkek gümüş yüzükler tasarlıyoruz.

 

Kaplan Gözü  Taşın Özellikleri

 

Kaplan gözü, güneşin taşıdır ve güneşin kontrolü altındadır. Taş, güneşin enerjisini yeniden dağıtma ve sağlığını korumak için bir kişiye verme yeteneğine sahiptir. Eski insanlar, onun güneş ve dünyanın güçlü enerjisini taşıdığına ve bu enerjiyi oldukça somut maddi başarıya dönüştürmek için inanılmaz bir yeteneğe sahip olduğuna inanıyorlardı. Enerjisi tükenen kaplan gözü taşı doğuşu veya batışı zamanı güneş ışınlarına maruz kaldığında yeniden enerji toplama özelliğine sahiptir.

 

Kaplan gözü, kaplanın özelliklerinden adını alır ve kaplanın gözü ile ilişkilendirilir. Ezoterizmde, kaplan gözünün sadece kaplanın rengine benzemediğine, aynı zamanda bu büyük avcının doğasında bulunan nitelik ve özelliklere de sahip olduğuna inanılmaktadır. Şöyle ki bu taş sahibine bir avcıya gerekli olacak en iyi özelliği olan sabır, konsantrasyon, dikkat, dayanıklılık ve kararlılık verir. Sahibinin sağduyu kazanmasına yardımcı olur ve onu tehlikeye karşı uyarır.

 

Kaplan gözü yüksek koruyuycu özelliğe sahiptir. Kök çakra, solar pleksus çakrası ve sakral çakranın tümü bu taşla uyum içinde çalışır. Eski Hint Vedik kavramlarına göre kaplan gözü, özellikle solar pleksus çakrası yani 3. çakra üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Bu çakra devredışı bırakıldığında insan kontrolünü ve kendine olan güvenini kaybeder. Kaplan gözü 3. çakra üzerindeki olumlu etkisiyle sahibini bu tehlikeden korur.

 

Sezgiyi keskinleştirir, kazalara karşı korur. Kaplan gözü tembel, bencil ve kayıtsız insanları sevmez. Bu nedenle de  aktif yaradıcı insanların en yakın arkadaşıdır. Yaratıcı insanlardaki yaratıcı enerjiyi daha da yoğunlaştırmaya ve ilham bulmaya yardımcı olur. Yaratıcı insanlara kaplan gözü taşlı yüzükler takmaları tavsiye ediliyor.

 

Bu taş birçok duygusal iyileştirici özelliğe sahiptir ve sahibinin etrafını saran kaostan kurtulmasına ve özüne bağlı kalmasına yardımcı olur. Engellenmiş hissettiğinizde, kaplan gözünün enerjisi, negatif enerjinizi ortadan kaldırır ve hayata daha aktif bir yaklaşımı teşvik ederek odağın değişmesine yardımcı olabilir.

 

Kaplan gözü, hastalığın iyileşmesi için vücudun iç rezevlerini harekete geçirmek adına kullanılır. Taşın güçlü doğal enerjisi hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olur. İyileştirmeyi hızlandırdığı için hastanın kaplan gözü taşını ağır ameliyattan sonra kullanması tavsiye ediliyor.

 

Litoterapide omurga boyunca serilen taşlar, omurgaya doğru çıkıntı yapan çakraları çalıştırır. Aynı zamanda eklem sorunlarına da iyi gelen bu taş avuç içinde tutulduğunda burada aktif noktalar olduğu için genel bir iyileştirici bir etki gösterir.

 

Sedef hastalığı, astım gibi karmaşık hastalıkların tedavisine yardımcı olur, eklem iltihabını ve depresyonu hafifletir, artrit, omurga eğriliği, felç, bronşiyal astım ile savaşır. Kilolu insanlar için kaplan gözü takıları önerilir. Çünkü mineral açlığı azaltmaya yardımcı olur ve toksinleri vücuttan temizler. Kaplan gözü hipertansif hastalar için çok uygundur - kan basıncını düşürür. Uykusuzlukla başa çıkar.

 

Kaplan Gözü  Taşlı Yüzük Fiyatları

 

Kaplan gözü madenciliği diğer nadir bulunan doğal taşlara nispeten sınırlı olmadığı için takılarda bol miktarda kullanılır. Uygun maliyeti nedeniyle günümüzde birçok mücevher yapımında çok kullanılan bir taş olmanın yanı sıra küçük oyma sanat ürünleri de kaplan gözünden yapılmaktadır.

 

Kaplan gözü pahalı bir taş değildir, kaplan gözü taşlı yüzük fiyatları öncelikle taşın boyutuna, ipeksi parlaklığına, desenin ve rengin özelliğine bağlıdır. Kaplan gözü taşının en pahalısı, geniş ışık çizgili örneklerdir.

 

 

En güzel kaplan gözü yüzükler en uygun kaplan gözü taşlı yüzük fiyatları için  Diriliş Takı online sitesine kolayca erişilebilir, Diriliş Takı güvencesiyle bu yüzükleri satın alabilirsiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR