Astsubay Yüzükleri
DEY1519
₺1.809,26
₺2.029,29
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
1
Polis Yüzükleri
DEY1517
₺2.113,69
₺2.370,26
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
1
Polis Yüzükleri
DEY1522
₺1.866,56
₺2.084,56
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
1
1 2 3 >

Asker & Polis Yüzükleri

Erkeklerde takı geleneğinin yeniden geri kazanldığı bugünlerde onların kullanabileceği takı çeşitleri çoğalmış ve yeni tasarımlar ortaya çıkmıştır. Günümüzde değişen modayla erkekler artık kolye ve bileklik gibi takıları da kullanmaya başlasa da yüzük erkeklerin en çok tercih ettiği takıdır. Bildiğimiz gibi erkeklerde yüzük takma geleneği çok eskilere dayanmakla geçen zaman içinde değişime uğrayarak günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Erkek takılarında değişmeyen bir gelenek daha takının üretildiği madendir ki bu gün de erkek takıları için kullanılan en uygun maden gümüş olmakta devam ediyor.

Erkekler için tasarlanan takılara baktığımızda gerçekten de her tarzda, her tasarımda ve çeşitli konseptlerde erkek gümüş yüzük modelleri bulabiliriz. Şöyle ki erkeklerde takı, giyim tarzlarına uymasından ziyade onların kişiliğini, konumunu ve birçok şeyi ifade etme araçlarından biri olduğu için seçtikleri takıların, özellikle yüzüğün önemi büyüktür.

Erkek gümüş yüzük modelleri içerisinde birçok geleneksel modellerle beraber bugün artık kişiselleştirilmiş ve belli bir meslek gruplarında çalışan erkeklere özel tasarlanmış, özel konseptle hazırlanmış yüzük modelleri görmek mümkündür.

Asker ve Polis Yüzükleri de bu tür yüzüklerin en başında gelmektedir. Bir asker ve polis olmak,  milletini, vatanını iç ve dış tehlikelerden, tehditlerden korumak görevlerin en kutsalıdır. Bu görevi üstlenen Türk Askeri ve Türk Polisi milletini her zaman layıkıyla korumakta ve vatani hizmetini yerine getirmektedir.

Diriliş Takı olarak biz de bu kutsal görevi üstlenen Türk askeri ve Türk polisi için tasarlamakta olduğumuz Asker ve Polis yüzükleri koleksiyonumuzu sunmaktan gurur duyuyor, onlar için hazırladığımız bu yüzükleri özenle ve şevkle tasarlıyoruz.

Türk Askeri ve Türk Polisi

Diriliş Takı  olarak Askeri ve Polis yüzük modelleri de dahil olmak üzere erkek gümüş yüzük kategorilerimizi hazırlarken tarihten ilham alıyoruz. Maksadımız tasarladığımız ürünlerde motifleri ve desenleri doğru şekilde kullanmak ve onları bir araya getirerek konsept oluşturmakdır. Bu nedenle de önceliğimiz tarihimize hakim olmaktır.

Peki Türk askeri yapısı nasıl oluşmuştur?

Öncelikle bu gün de olduğu gibi eski türklerin de kültürlerinde askeri yapının çok önemli bir yer tuttuğunu söylememiz gerekiyor. Türkler tarih sahasına çıktığı ilk günden beri çok iyi teşkilatlanabilen millet olarak hep güçlü devletler kurmuşlardır. Türklerin askeri yapıları bozkırlarda oluşmuş, ilk Türk devletlerinden bu güne kadar farklı aşamalardan geçmiş ve her devletle farklı değişimlere uğrayarak gelişmiş, son olarak da Mustafa Kemal Atatürk`ün düzenlemesi ve orduyu yeniden toplamasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri bugünkü halini almıştır.

İster Hun İmparatorluğu, Göktürkler, Selçuk İmparatorluğu, ister bir zamanlar Anadolu`nun en güçlü Türk devleti olan Osmanlı İmparatorluğu disiplinli, iyi teşkilatlanabilen, yüksek derecede askeri eğitimi ve silah kullanımında mahir olan ordusuyla her zaman seçilmişlerdir. Her yaranan yeni Türk devleti bir önceki devletten miras aldığı ordu geleneğini yeni düzenlemelerle devam ettirmiştir. Bütün yeniliklere ve değişimlere rağmen bütün Türk devletlerinde ordunun esas ortak noktası güçlü ve kudretli olmasıydı.

Asker ve Polis yüzükleri serimizde de Türk ordusunun eskiden beri gelen kudretini tasarladığımız ihtişamlı yüzüklerimizde aksettiriyoruz.

Türk Polis Teşkilatı

Askeri yapılanmadan farklı olarak Polis teşkilatı nispeten yakın tarihlerde oluşmuştur. Eski Türk devletlerinde başlarda polis kavramı kullanılmamakla beraber devlette iç tehditleri önlemek ve asayişi korumak için en özel bir kurum olmamış, Polis Teşkilatı Askeri Teşkilatı`n içinde yer almıştır. İç çatışmalarda ve iç tehditlerde Askeri kuvveler müdahelede bulunmuşlardır. Çünkü zamanın ihtiyaçlarına göre o zamanlar devletler için dış tehditler çok daha önemliydi.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Türk Polis Teşkilatı`nın kurulmasına kadar gelmiş geçmiş Türk devletlerinde kamu düzeni ve güvenliği Subaşı`lar ve Osmanlı İmparatorluğu`nun sonraki dönemlerinde Serasker  tarafından sağlanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde feth edilen bölgelerde iç güvenliği ve asayişi korumak adına bu bölgelere Subaşılar`ın tayin edilmesi bir süre gelenek halini alsa da İstanbul`un fethinden sonra yeniçeri teşkilatının yapılanması sonucunda subaşılık görevi yavaş yavaş kaldırılmıştır.  1826 yılında Yeniçeri Ocağı`nın kaldırılmasından sonra ise Serasker denilen komutanlar iç güvenliğin sağlanmasında yetkili kişiler olmuşlardır.

1845 yılında şimdiki adıyla Türk Polis Teşkilatı kurulana kadar Polis Teşkilatı Askeri Teşkilatın kadrosunda yer aldığı için bu zamana kadar yaratılmış kurumlar beklentileri karşılamamış ve sürekli değişimlere uğramıştır. Sebebi ise askerlerin kendi görevleriyle beraber polis amirliği  görevini de üstlendikleri için asıl görevlerini aksattıkları olmuştur. Böylece temelleri 1845 yılında atılmış Polis Teşkilatı, sonraki yıllarda yeni yapılanmaları ve değişimleriyle günümüzdeki son halini 1922 senesinde  Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kuruluşuyla birlikte almıştır.

Asker & Polis Yüzük Modelleri

Asker ve Polis yüzük modelleri için Diriliş Takı online sitesinde özel bir kategori oluşturarak  farklı rütbe ve görevlere göre 925 ayar gümüş madeninden tasarladığımız yüzüklerimizi sergiliyoruz. Bu kategori içine Devre yüzükleri, Subay yüzükleri, Astsubay yüzükleri, Uzman Çavuş yüzükleri, Polis Yüzükleri, Özel Harekat (JÖH-PÖH) Yüzük ve Bekçi yüzükleri yer alıyor.

Asker ve Polis yüzükleri serimizi esasen mavi ve kırmızı zirkon taş kullanmakla taşlı şekilde ve taşsız şekilde siyah zemin üzerine Türk Polis Teşkilatı`nın arması, Ay-Yıldız motifi, rütbe adları işleyerek tasarlıyoruz. Yüzüklerin yan kısımlarını ise Asker ve Polis yüzük modelleri hazırlanırken oluşturulan konsepte uygun olarak çapa, yıldız veya Türklüğü ifade eden farklı motiflerle süsleyerek tasarımlarımızı tamamlıyoruz.

Asker & Polis Yüzük Fiyatları

Asker ve Polis yüzükleri her biri 925 ayar gümüş madeninden özenle ve ince işçilikle üretiliyor. Diriliş Takı olarak kullandığımız gerçek gümüş madeni erkek gümüş yüzük modellerimizde asıl fiyatı oluşturuyor. Aynı zamanda yüzüklerin üzerine çeşitli değerli taşların eklenmesi, altın kaplamalar, motiflerin işlenmesi fiyatları belirleyen etkenlerdendir. Asker ve Polis yüzük fiyatları bu koleksiyonumuzdaki yüzüklerin farklı kategorilerde ve çeşitli tasarımlarda olduğu için her biri çok değerli olmakla farklı rakamlarda sunuluyor.

Asker ve Polis yüzük modelleri şimdi 190 TL`den başlayan fiyatlarla Diriliş Takı online sitesinde satışta. Asker ve Polis yüzük fiyatları 190 ila 350 TL arasında değişmekle beraber bu yüzükler ve diğer diğer kategorilerdeki erkek gümüş yüzükler  için uyguladığımız kampanyalar ve indirimlerle beğendiğiniz ürünleri çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Asker ve Polis yüzük modelleri , Asker ve Polis yüzük fiyatları ve daha fazla erkek gümüş yüzük modelleri için şimdi Diriliş Takı online sitesini veya mağazalarını ziyaret edebilirsiniz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR