Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik
Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik
Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik
Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik

Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik (DBL0033)

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺2.506,86
İndirimli : ₺2.108,17
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman bileklik modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü bileklik, yüzük ve kolye olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü bileklik üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzeri Hz Süleyman Mührü İşlemesi ile Süslenmiştir.
  • Bileklik Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Bileklik 20,64 Gram’dır.
Etiketler
Hazreti, Hazreti Süleyman, Hazreti Süleyman Mührü, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü Bileklik, Hazreti Süleyman İşlemeli, Hazreti Süleyman İşlemeli Gümüş, Hazreti Süleyman İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman İşlemeli Bileklik, Hazreti Süleyman Gümüş, Hazreti Süleyman Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Bileklik, Hazreti Mührü, Hazreti Mührü İşlemeli, Hazreti Mührü İşlemeli Gümüş, Hazreti Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti Mührü İşlemeli Bileklik, Hazreti Mührü Gümüş, Hazreti Mührü Gümüş Bileklik, Hazreti Mührü Bileklik, Hazreti İşlemeli, Hazreti İşlemeli Gümüş, Hazreti İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti İşlemeli Bileklik, Hazreti Gümüş, Hazreti Gümüş Bileklik, Hazreti Bileklik, Süleyman, Süleyman Mührü, Süleyman Mührü İşlemeli, Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik, Süleyman Mührü İşlemeli Bileklik, Süleyman Mührü Gümüş, Süleyman Mührü Gümüş Bileklik, Süleyman Mührü Bileklik, Süleyman İşlemeli, Süleyman İşlemeli Gümüş, Süleyman İşlemeli Gümüş Bileklik, Süleyman İşlemeli Bileklik, Süleyman Gümüş, Süleyman Gümüş Bileklik, Süleyman Bileklik, Mührü, Mührü İşlemeli,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR