ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Baget Taşlı Yüzükler

Baget yüzük modelleri adını yüzüğün tasarımında kullanılan taşın kesim şeklinden almaktadır. Şöyle ki kadın takılarında taşlar prenses, yuvarlak, markiz, zümrüt ve başka farklı kesimlerde kullanılıyor. Baget kesim de bunlardan biridir. Hatta baget taşlı yüzükler 20. yüzyıldan itibaren moda olan ve hala popülerliğini koruyan, kadınların en çok tercih ettiği zamansız yüzük modelleridir. 

 

Baget yüzükleri diğer yüzüklerden ayıran en önemli özelliği şeklidir. Geleneksel olarak baget kesim taşlar uzun dikdörtgen taşlardır. Kare şeklinde baget taşlara da rastlanabilir ama en yaygın kullanılanı uzun ve ince olanıdır. Baget taşlar, mükemmel bir düz kenarlara veya içe doğru açılı konik kenarlara sahip olabilirler.

 

Baget taşlı yüzük tarzından ödün vermeyen, görünümüne önem gösteren kadınların özel günlerde ve günlük hayatta vazgeçilmezidir. Bu yüzükler her kadının takıları arasında özel yere sahiptir. Zamansız tasarımlardan olduğu için hiçbir zaman modası geçmez ve yıllarca kullanılabilir. Aynı zamanda mükemmel tasarımlı farklı model seçenekleriyle her yaştan kadına ve her zevke uyabilen nadir yüzüklerdendir. Bu yüzden de Anneler Günü, doğum günü, Sevgililer günü, evlilik yıldönümü gibi bir çok özel günde sevdiğiniz kişilere hediye edebileceğiniz şık bir seçim olabilir.

 

Baget Kesimin Kısa Hikayesi

 

“Baguette” kelimesinin Fransızcadan geleneksel çevirisi “sopa”, “çubuk” anlamına gelmektedir. Ama bir ingiliz sözlük yazarı Randle Cotgrave, 1673 yılında çıkardığı Fransızca İngilizce sözlüğünde bu kelimenin “a little jewel” yani “küçük bir mücevher” anlamına geldiğini açıklamıştır. Kısacası bu kelime “küçük mücevher” veya “küçük yüzük” anlamına gelen eski bir ifade olan “bague” kelimesinden türetilmiştir. Günümüzde Fransızcada “bague” kelimesi “yüzük anlamına gelmektedir.

 

Baget kesimin ve baget taşlı mücevherlerin 16. yüzyılda orta çıktığını söyleselerde popülerleşmesi 20. yüzyıla denk gelmektedir. Çok ünlü bir marka sayesinde baget kesim popülerleşmiş, çoğunlukla baget yüzük modelleri için özel bir kesim şekli olsa da zamanla bileklik, kolye ve küpeler için de tercih edilmiştir.

 

Bagetler tam anlamıyla 1920'ler ve 1930'lar arasında Türkiye’de Yeni Sanat veya 1900 sanatı olarak adlandırılan Art Deco ve Art Nouveau dönemlerinde ortaya çıkmıştır. Benzersiz kesimi herkesi büyülemiş, zamanla popülaritesi artmış ve kadın mücevherlerin vazgeçilmezi olmuştur. Bu dönem mimaride geometrik şekillerin ön plana geçtiği ve abartıdan uzaklaşma dönemiydi. Bu akımlar kuyumculuğa da yansımış, mükemmel geometrik deseni ve kesiminden dolayı daha az ışık yansımasıyla abartıdan uzak olan baget kesim ortaya çıkmıştır.

 

Baget Taşlı Gümüş Yüzük Modelleri

 

Baget yüzükler farklı değerli taşlardan ve farklı metallerden üretilmektedir. Ürünlerin fiyatları ve ayarları da üretilen malzemeye ve metale göre değişmektedir. İlk ortaya çıktığı zamanlarda bu yüzükler çok değerli eşsiz taşlardan ve çok değerli metallerden üretiliyordu. Baget taşlı yüzüklere olan ilgi bu yüzüklerin farklı alternatiflerinin üretilmesine yol açtı.

 

Baget yüzüklerin en iyi ve en kaliteli alternatifi ve günümüzde en çok tercih edileni gümüş baget taşlı yüzük modelleridir. 925 ayar gümüş madeninden üretilmiş bu yüzükler göz alıcı parlaklığı, şık tasarımları ve kalitesiyle adından söz ettiriyor. Mükemmel tasarımlarının yanı sıra baget taşlı gümüş yüzük fiyatları ile de bu yüzükleri satın almak isteyen herkesin yüzünü güldürüyor.

 

En şık ve en kaliteli gümüş baget yüzükleri Diriliş Takı’da bulabilirsiniz. Sizler için tasarladığımız baget yüzük koleksiyonumuz günlük şıklığınızı taçlandırırken özel günlerinizde sizi büyüleyici görünüme kavuşturacaktır. Diriliş Takı farkıyla elde edeceğiniz en kaliteli gümüş baget yüzük  mücevher kutunuzun kusursuz parçalarından biri olacaktır.

 

Her zaman önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bu nedenle de en kaliteli gümüş madeni ve en kaliteli doğal taşlar kullanıyoruz. Baget taşlı gümüş yüzük koleksiyonumuzda da kaliteli ürünlerimizi sizlere geniş ürün yelpazesiyle sunuyoruz. Farklı tarzlara ve her yaştan kadına hitap edebilmek için baget taşlı yüzüklerimizi rose, gold ve silver olmakla üç farklı renkte tasarlıyoruz. Taş olarak ise zirkon taşın yine farklı renklerini kullanıyoruz.

 

Farklı metal renkleri ve farklı taş renkleri kullanmanın dışında sizlere farklı tasarımlar da sunuyoruz. Sitemizde klasikleşmiş geleneksel baget yüzük modelleri dışında vintage tarz baget yüzükleri, baget komple taşlı gümüş yüzük, modern çizgilere sahip mineli baget yüzük ve pek çok tarza uyabilecek ürünler bulabilirsiniz.

 

Baget Yüzüklerin Fiyatları Ne Kadar?

 

Baget yüzüklerin fiyatları bu yüzüklerin üretiminde kullanılan metale ve taşa göre değişmektedir. Uygun fiyatlı aynı zamanda kaliteli baget yüzük istiyorsanız seçiminiz kesinlikle baget taşlı gümüş yüzük modellerinden yana kullanmalısınız.

 

Gümüş baget taşlar kalitesi ve görünümü ile alternatifi olan yüzüklere en yakın olanıdır. Aynı zamanda uygun fiyatlı olması nedeniyle de her bütçeye uygundur.

 

Baget taşlı gümüş yüzük fiyatları üreten markaya, gümüşün ve zirkon taşın kalitesine, zirkon taşın nadirliğine ve rengine göre değişmektedir.

 

Diriliş Takı olmakla biz sizler için ürettiğimiz her ürünümüzde kaliteli malzemeler kullanıyoruz. Baget taşlı yüzüklerimizi de en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden ürettik. Yüzüğün süslemeleri ve esas vurgu yapılan baget taşı için ise nadir zirkon taşlar kullandık.

 

İster kadın ister erkek takıları olsun kullanılan malzeme ürünlerin fiyatını belirleyen ilk unsur olsa da el işçiliği de çok önemlidir. Şöyle ki ince işçiliği ile gümüş baget taşlı yüzük modelleri zarif ışıltısı ile kadınların mükemmel bir şıklık elde etmesini sağlamaktadır. Bu nedenle de özenle tasarlanmış ve üretilmiş baget taşlı gümüş yüzük fiyatları el işçiliğine göre değerlendirilirmektedir.

 

Baget Yüzükler Evlenme Teklif Edilir mi?

 

Zamansız tasarımlardan olan baget yüzükler evlilik teklifi için mükemmel bir seçim olabilir. Hoş tasarıma sahip baget yüzükle sevginizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu yüzük sevdiğiniz kadının hayatı boyunca kullanabileceği en özel yüzüğü olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR