ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Gerdanlık Nedir?

Kadınların abiyelerini, şık gece elbiselerini süsleyen gerdanlık nedir? Gerdanlık kelimesinin kökü gerdandır. Bu kelime Farsça’da “gard” dönmek döndürmek fiilinden türemiştir. Yine Farça’da “gardan” dönen, eksen, boyun anlamına gelir. Gerdan, vücudun tamamını başla bağlayan ve başın dönmesini sağlayan, omuzlarla baş arasındaki ön bölümdür. Gerdanlık da esasen değerli madenlerden yapılmış üzeri yine değerli taşlarla süslenmiş boyna yani gerdana takılan takıdır.

Gümüş Gerdanlık Seti

Gerdanlık setleri esasen pahalı pırlantalarla süslenmiş beyaz ve sarı altından hazırlanıyor. Bu setler çok değerli madenlerden ve taşlardan üretildiği için maliyeti de oldukça yüksektir.

Evlilik öncesi yapılan harcamalar ve düğün hazırlıkları oldukça masraflı bir süreçtir. Evlenecek olan çiftler bu süreci en az masrafla atlatmak isterler. Pırlantalı altın set de tek başına bu masrafların büyük bir kısmını kapsamaktadır. Öyleyse gümüş gerdanlık seti evlilik aşamasında olan çiftleri bu masraflar kurtarıyor.

Gümüş de değerli madenlerden biridir. Ama diğer değerli madenlere nazaran daha uygun fiyatlara sunulmaktadır. Aynı zamanda parlaklığı ve kalitesiyle de adından söz ettiriyor. Bu da gümüş madeninden üretilmiş takıların daha çok merak görmesine ve daha tercih edilmesine sebep oluyor.

Gümüş gerdanlık setleri kalitesi, taşların parlaklığı, modellerin çeşitliliği ile hiç de diğer çok değerli madenlerden ve taşlardan tasarlanan setlerden geri kalmamaktadır. Bunun yanı sıra bütçe dostu gümüş takılar ve gümüş gerdanlık seti modelleri evlilik aşamasında, düğün hazırlığında olan çiftlerin takı masraflarını azaltmaktadır.

Gümüş Gerdanlık Seti Modelleri

Diriliş Takı olarak gümüş sektöründe kalitemizle adızımızdan söz ettiren bir markayız. Bu defa kalitemizi ve zevkimizi kadınlar için ürettiğimiz gümüş gerdanlık setlerinde konuşturduk, şıklığından ve tarzından ödün vermeyen zevk sahibi kadın müşterilerimiz için birkaç farklı modelde şık tasarımlara sahip gümüş gerdanlık setleri hazırladık.

Gümüş gerdanlık seti modellerimizin her biri gerdanlık, küpe, bileklik ve yüzük olmakla dört parçadan oluşmuş, en kaliteli 925 ayar gümüş madeninden üretilmiştir. Bu setler de her zaman olduğu gibi kadınların ve özellikle gelin adaylarının en çok tercih ettikleri ve sevdikleri modellerden ilham alınarak tasarlanmışdır. Her zevke ve her yaşa uyabilecek gerdanlık setlerimiz göz alıcı ve büyüleyici ışıltısıyla sizleri gecenin en dikkat çekici kadınına çevirecektir.

Diriliş Takı’da sizlere sunduğumuz gümüş gerdanlık setlerimiz farklı tasarımlarıyla hem sade tarza sahip hem de takıda ihtişamı seven kadınların zevklerine hitap etmektedir. İki Sıralı Kadın Gümüş Su Yolu Set, Üç Sıralı Sade Gümüş Set, Tekli Çiçek Yolu Gümüş Set sade ama ışıltılı ve şık tasarımıyla zarafeti ortaya çıkarırken, Beştaş Su Yolu Gümüş Set, Çiçek Desenli Su Yolu Set, Üç Sıralı Sallantılı Su Yolu Set ise ihtişamıyla göz okşayacaktır.

Gümüş Düğün Seti

Düğün gerdanlık seti düğün için geline ve damada alınacaklar listesinin en başında gelir. Günümüzde artık gerdanlık modelleri gümüş olarak tercih edilmektedir. Gümüş gerdanlıklar tüm ışıltısı ve parlaklığı ile gelinlerin favorisine çevrilmiştir. Artık evlenecek olan çiftler tercihini gümüş gerdanlık setlerinden yana kullanıyorlar.

Sizler sunduğumuz gümüş gerdanlık modellerimiz her gelinin zevkine, her gelinlik modeline uygun olarak iki sıralı veya üç sıralı su yolu, sallantılı, çiçek desenlı, çiçek yolu, beştaş su yolu olarak farklı modellerde tasarlanmıştır. Bu setler düğün gününde gelinleri göz alıcı paraklığa ve şıklığa kavuşturacak böylece herkesi gölgede bırakacaktır. Bu modeller aynı zamanda düğün dışında özel günlerde de rahatlıkla kullanılabilecek tasarıma sahiptir.

Siz de düğün heyecanınızı şimdi Diriliş Takı’yla paylaşmaya ne dersiniz? Tasarladığımız ışıltılı ve çok şık gümüş gerdanlık seti modelleri için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz. Eğer düğün hazırlıklarından zaman bulamıyorsanız online mağazamızdan da beğendiğiniz modeli gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsiniz. Ürünler fotoğrafta olduğu gibidir ve bir yıl ürün garantisi mevcuttur. Yapmanız gereken ürünü seçtikten sonra yüzük ölçüsünü belirtmek ve siparişi tamamlamaktır. Ürününüz Diriliş Takı özel hediye kutusu içerisinde hediye paketi olarak gönderilmektedir.

Gümüş Su Yolu Düğün Seti

Düğünler için tasarlanan gerdanlık setleri genel olarak su yolu modellerden oluşmaktadır. Her ne kadar değerli taşlarla süslense de, göz alıcı parlaklığa sahip olsa da gümüş su yolu düğün seti zarif görüntüsüyle gelinlerin en çok tercih ettiği modellerdendir. Biz de Diriliş Takı olarak sizlere hem sade hem de ihtişamlı tasarımlı farklı modellerde su yolu gerdanlık setleri sunuyoruz.

Gümüş Gerdanlık Seti Fiyatları

Esasen düğün takısı olarak adlandırılan ama şık davetlerin de vazgeçilmez takılarından olan gümüş gerdanlık seti son zamanların en çok tercih edilen setlerindendir. Gümüş madeninin kaliteli ve şık görünümü kadınların dikkatini çekmekte, uygun fiyatları onları cezbetmektedir.

Evlenecek olan kişilerin de artık vazgeçilmezi olan gümüş gerdanlık seti fiyatları ile de herkesin gönlünü fethetmektedir. Gümüş gerdanlık setlerinin fiyatlarında önemli unsur gümüşün ve taşın kalitesi, parlaklğı, setin toplam gramıdır. Ayrıca ince el işçiliğine sahip gümüş gerdanlık setleri emek ve sabır talep etmektedir. Takıların önce modeli hazırlanır, sonra taşlar özenle tek tek yuvalara dizilir. Bu nedenle fiyatlar belirlenirken el işçiliği göz önünde bulundurulur.

Gerdanlık Ne Zaman Takılır?

Gerdanlık kadınların şık davetlerde, özel günlerine kıyafetlerini tamamlamak için taktıkları ışıltılı ve oldukca değerli takılarıdır. Çoğu zaman gerdanlık tek parça halinde değil set olarak tasarlanır ve takılır. Gerdanlık modelleri esasen iki, üç ve dört parçadan oluşmaktadır.

Gerdanlık seti özel davetlerde kadınların vazgeçilmez parçalarından biri olmakla beraber, düğünde gelinliği de tamamlayan, gelinlerin zarafetini ortaya çıkaran en önemli düğün takısıdır.

Peki gerdanlık ne zaman takılır? Gerdanlık seti takmak yöreye, geleneklere veya tercihe göre değişebiliyor. Şöyle ki erkek tarafı seti bazen nişan töreninde, bazen de düğünde takmayı tercih ediyor. Eğer gerdanlık seti nişanda takıldıysa düğünde takılmıyor. Tercihe ve bütçeye göre nişanda iki parçadan oluşan daha sade bir set takılırken düğünde ışıltılı ve daha göz alıcı gerdanlık seti alınabiliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR