Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Gümüş Yüzük
Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Gümüş Yüzük

Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Gümüş Yüzük (DEY01249)

İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺2.267,11
İndirimli : ₺2.058,31
Güvence Logolar
1
ADET :

Akik taşının iyileştirici özelliğinden güç alarak yüzüğümüzün üzerine tılsımlı Mühr-ü Süleyman’ı kazıdık. “Güneş taşı” olarak bilinen bu taş, kalbinizi güneş gibi ısıtırken çevrenizdeki kötü enerjileri yakacak, rüzgara hükmeden Süleyman Mührü ise bu kötü enerjilerin küllerini havaya savuracaktır. 

 

Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Gümüş Yüzük Özellikleri

 

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzeri Hz Süleyman Mührü ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 17.98 Gram’dır.
Etiketler
Akik, Akik Taş, Akik Taş Üzeri, Akik Taş Üzeri Hz, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Kazıması Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Kazıması, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Kazıması Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Kazıması Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Kazıması Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Süleyman Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Mührü, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Kazıması, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Kazıması Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Kazıması Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Kazıması Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Mührü Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Kazıması, Akik Taş Üzeri Hz Kazıması Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Kazıması Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Kazıması Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Gümüş, Akik Taş Üzeri Hz Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Hz Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Kazıması, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Kazıması Gümüş, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Kazıması Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Kazıması Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Gümüş, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman Mührü Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman Kazıması, Akik Taş Üzeri Süleyman Kazıması Gümüş, Akik Taş Üzeri Süleyman Kazıması Gümüş Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman Kazıması Yüzük, Akik Taş Üzeri Süleyman Gümüş, Akik Taş Üzeri Süleyman Gümüş Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR