Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük

Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük (DEY1181)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺900,93
İndirimli : ₺712,61
Güvence Logolar
1
ADET :

Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük Özellikleri

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzeri Hz Süleyman Mührü İşlemesi Yanları İse Osmanlı Motifleri İle Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 21.24 Gram'dır.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Eskitme, Eskitme Hz, Eskitme Hz Süleyman, Eskitme Hz Süleyman Mührü, Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Eskitme Hz Süleyman Mührü Gümüş, Eskitme Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Süleyman Mührü Yüzük, Eskitme Hz Süleyman İşlemeli, Eskitme Hz Süleyman İşlemeli Gümüş, Eskitme Hz Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Süleyman İşlemeli Yüzük, Eskitme Hz Süleyman Gümüş, Eskitme Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Süleyman Yüzük, Eskitme Hz Mührü, Eskitme Hz Mührü İşlemeli, Eskitme Hz Mührü İşlemeli Gümüş, Eskitme Hz Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Mührü İşlemeli Yüzük, Eskitme Hz Mührü Gümüş, Eskitme Hz Mührü Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Mührü Yüzük, Eskitme Hz İşlemeli, Eskitme Hz İşlemeli Gümüş, Eskitme Hz İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Hz İşlemeli Yüzük, Eskitme Hz Gümüş, Eskitme Hz Gümüş Yüzük, Eskitme Hz Yüzük, Eskitme Süleyman, Eskitme Süleyman Mührü, Eskitme Süleyman Mührü İşlemeli, Eskitme Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Eskitme Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Eskitme Süleyman Mührü Gümüş, Eskitme Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Eskitme Süleyman Mührü Yüzük, Eskitme Süleyman İşlemeli, Eskitme Süleyman İşlemeli Gümüş, Eskitme Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Süleyman İşlemeli Yüzük, Eskitme Süleyman Gümüş, Eskitme Süleyman Gümüş Yüzük, Eskitme Süleyman Yüzük, Eskitme Mührü,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR