Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük
Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük
Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük

Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük (DEY1211)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺2.368,69
İndirimli : ₺1.905,27
Güvence Logolar
1
ADET :

Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Yüzüğümüz Üzerinde Oval Eskitme Hz Süleyman Mührü İşlenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 22,40 Gram’dır.

 

Etiketler
Eskitme, Eskitme Mührü, Eskitme Mührü Süleyman, Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli, Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş, Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Mührü Süleyman İşlemeli Yüzük, Eskitme Mührü Süleyman Gümüş, Eskitme Mührü Süleyman Gümüş Yüzük, Eskitme Mührü Süleyman Yüzük, Eskitme Mührü İşlemeli, Eskitme Mührü İşlemeli Gümüş, Eskitme Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Mührü İşlemeli Yüzük, Eskitme Mührü Gümüş, Eskitme Mührü Gümüş Yüzük, Eskitme Mührü Yüzük, Eskitme Süleyman, Eskitme Süleyman İşlemeli, Eskitme Süleyman İşlemeli Gümüş, Eskitme Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme Süleyman İşlemeli Yüzük, Eskitme Süleyman Gümüş, Eskitme Süleyman Gümüş Yüzük, Eskitme Süleyman Yüzük, Eskitme İşlemeli, Eskitme İşlemeli Gümüş, Eskitme İşlemeli Gümüş Yüzük, Eskitme İşlemeli Yüzük, Eskitme Gümüş, Eskitme Gümüş Yüzük, Eskitme Yüzük, Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman İşlemeli, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Yüzük, Mührü Süleyman Gümüş, Mührü Süleyman Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Yüzük, Mührü İşlemeli, Mührü İşlemeli Gümüş, Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Mührü İşlemeli Yüzük, Mührü Gümüş, Mührü Gümüş Yüzük, Mührü Yüzük, Süleyman, Süleyman İşlemeli,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR