Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye
Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye
Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye
Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye
Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye
Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye

Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye (DK0131)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺1.626,65
İndirimli : ₺1.245,45
Güvence Logolar
1
ADET :

Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Kolye Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 55 cm Gümüş Zincir ile Birlikte Gönderilmektedir.
  • Ürün 12.93gr'dır.

 

 

Blog sayfamızdan "Esmaül Hüsna ve Anlamları" hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler
Esmaül, Esmaül Hüsna, Esmaül Hüsna ve, Esmaül Hüsna ve Hz, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü İşlemeli Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Mührü Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman İşlemeli, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman İşlemeli Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman İşlemeli Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman İşlemeli Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Süleyman Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü İşlemeli, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü İşlemeli Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü İşlemeli Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü İşlemeli Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Mührü Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz İşlemeli, Esmaül Hüsna ve Hz İşlemeli Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz İşlemeli Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz İşlemeli Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Gümüş, Esmaül Hüsna ve Hz Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Hz Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü İşlemeli, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü İşlemeli Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü Gümüş, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman Mührü Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman İşlemeli, Esmaül Hüsna ve Süleyman İşlemeli Gümüş, Esmaül Hüsna ve Süleyman İşlemeli Gümüş Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman İşlemeli Kolye, Esmaül Hüsna ve Süleyman Gümüş, Esmaül Hüsna ve Süleyman Gümüş Kolye,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR