ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Büyüleyici Bir Manzara: Lotus Çiçeği

 

Topraktan bağımsız olarak ortaya çıkan yeşil büyük yapraklarıyla suyun üzerinde yüzen lotus çiçekleri gerçek anlamda doğanın bir mucizesi, henüz kimsenin tam olarak çözemediği çok gizemli ve sıradışı bir çiçektir. Etkileyici hikayesi, ifade ettiği anlamlar ve eşsiz güzelliği bütün dünyayı kendine hayran bırakırken özellikle kadınların dikkatini çeker. Bu nedenledir ki kadın takı çeşitleri içerisinde lotus çiçeği model kolye, bileklik, yüzük çeşitleri ve hatta gümüş lotus takı seti sıklıkla karşımıza çıkar.

 

Özellikle son dönemlerin trendlerinden olan hikayeli takılar kadınların favori parçalarına çevrilmiştir. Onlar takılarıyla kombinlerini tamamlarken aynı zamanda o takıların hikayesinden ve enerjisinden güç alırlar. Lotus çiçeği de hikayesi, sembolizmi, her renginin ifade ettiği farklı anlamlarla kadınlarda merak uyandırır.

 

Lotus çiçeğinin Orta Çağ’lara kadar uzanan bir geçmişi vardır. Bu çikek hakkında birçok efsaneler ve hikayeler anlatılmış, dünyanın farklı mitolojilerinde, kültürlerinde ve dinlerinde farklı şekillerde yorumlanmıştır. Ama öncelikle lotus çiçeği insan vücudu ile ilişkilendirilmiş, erkek ve dişi ilkelerinin birliği ve tüm karşıtlıkların sembolü olarak kabul edilmiştir. Çünkü bu çiçek bataklıklarda ve durgun sularda ortaya çıksada şaşırtıcı derecede hoş kokar, üzerindeki mum kaplama sayesinde her zaman temiz ve lekesizdir. Bu özelliğinden dolayı saflığı da sembolize eder.

 

Kadına Verilebilecek En Güzel Hediye: Lotus Çiçeği Gümüş Takı

 

Zerafetin, bağımsızlığın ve sonsuzluğun sembolü lotus çiçeği, şimdi kadın gümüş takı modellerinde hayat buluyor. Hem genç yaştan hem de olgun kadınların rahat bir şekilde hem günlük hayatlarında hem de özel davetlerde kullanabileceklari lotus çiçeği takı çeşitleri bütün zerafetiyle onları günün en şık kadınına çevirecektir.

 

Lotus çiçeğinin büyüleyici güzelliği, etkileyici hikayesi ve ifade ettiği derin anlamlarından ilham alarak biz de sizler için lotus çiçekli gümüş takı modelleri üretiyoruz. Rose rengin hakim olduğu tamamı 925 ayar gümüş madeninden ürettiğimiz beyaz lotus, mavi lotus, pembe lotus ve mor lotus çiçeğinden oluşan küpe, kolye ve yüzük modellerimizi online sitemizde sizlere sunuyoruz.

 

Konseptini lotus çiçeğinin oluşturduğu farklı çeşitlerdeki takılarımızın her biri özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır. Kadına verilebilecek en güzel hediyelerden biri olan lotus çiçeği takılar kadınların ellerini, boynunu süslerken gerçekten de büyüleyici bir manzara yaratacaktır.

 

Gümüş Lotus Takı Seti Modelleri

 

Tek parça halinde sunduğumuz lotus çiçeği takı çeşitlerine bir de gümüş lotus takı seti modellerini de ekliyor, sizlere lotus çiçeğinin ana rengini oluşturan pembe renkli ve nadir bulunan mor renkli gümüş setler sunuyoruz.

 

Kolye, yüzük ve bir çift küpeden oluşan her iki setimiz de rose renkli olup pembe ve mor renkle uyum sağlamıştır. Yüzük ayarlanabilir özelliğe sahip olduğu için her parmak ölçüsüne uyabilir. Ürünün tamamı gümüş madeninden ve değerli taşlardan üretilmiştir.

 

Pembe Renk Lotus Model Gümüş Set

 

Pembe renk lotus çiçeğinin esas rengidir. Güneşin ilk ışıklarıyla yeniden doğmaya başlayan lotus çiçeği ilk pembe renk açar. Ayrıca Budizm`de de çok önemli olmuştur. Şöyle ki Buda`nın hayatı onunla ilişkilendirilmiştir. Onun doğumuyla dünyaya pembe lotus yaprakladı yağdı.

 

Gümüş lotus takı seti modelleri arasından pembe renkli lotus model set de lotus çiçeğinin ana rengini yansıttığı için çok değerlidir. Genel anlamda pembe renk tazeliği, çocukluğu, hassasiyeti, baharı, duygusallığı, samimiyeti ve hayal kurmayı ifade eder.

 

Mor Renk Lotus Model Gümüş Set

 

Tutkunun ve öfkenin rengi kırmızıyla sakinliğin ve huzurun rengi maviden oluşan mor renk karşıtların birliğini sembolize eder. Mor lotus da bu nedenle her zaman mistik olarak kabul edilmiştir. Nadir bulunur, diğer lotus renkleri kadar sık görülmez. Siz de bu nadir lotus çiçeğini sevdiğiniz ve değer verdiğiniz kadına vermek için mükemmel bir seçim olacaktır.

 

Gümüş Lotus Takı Seti Fiyatları

 

Gümüş lotus takı seti modellerimiz kadın takı setleri arasında özel bir yere sahiptir. Çocuktan olguna her yaştan favori takısına çevrilen lotus çiçeği takılar aynı zamanda da her tarza uyum sağlar.

 

Setlerimizi özel el işçiliği ile kaliteli gümüş madeninden ve doğal taşlardan üretiyoruz. Üçlü olarak sizlere sunduğumuz gümüş lotus takı seti fiyatları şık görüntüsü kadar müşterilerimizin beğenisini kazanıyor.

 

Lotus Çiçeği Anlamı

 

Lotus çiçeği anlamı farklı coğrafyalarda ve kültürlerde farklı şekillerde yorumlanmıştır. Aynı zamanda çiçeğin renkleri yaprak sayısı, şekli ve boyutu da anlamlarını değiştirmiştir. Şöyle ki beş yapraklı lotus, bir kişinin yaşadığı beş yaşam aşamasını (doğum, öğrenme, evlilik, emeklilik, ölüm) ifade ederken yedi yapraklı lotus yedi gezegeni sembolize eder. Sekiz yapraklı lotus ise Hindistan`da varklığın kalbi olarak kabul edilmiştir. Dokuz yapraklı lotus kişinin, on yapraklı lotus Tanrının ve Evrenin işaretidir.

 

Lotus çiçeklerinin tohumları yüzyıllar boyunca uzandığı ve filizlendiği için insan yaşamıyla ilişkilendirilir, doğurganlığı ifade eder. Aynı zamanda güneş ışınlarıyla açıp günbatımıyla kapandığı için yeniden doğuşu, canlılığın yenilenmesini, barışı, yaşamın etkileşimini, gençliği ve ölümsüzlüğü sembolize eder. Temiz ve kusursuz görünümü ise saflık anlamına gelir.

 

Antik Roma`da lotus çiçeği Apollon`un çiçeği olarak kabul edilmiştir. Yunanlılar için lotus Zeus ve Hera`nın romantik aşk yatağı, Mısır`da kutsal kraliyetin onurunun sembolüydü. Çinliler ise insanların ruhlarının ölümden sonra cennet göllerinde yetişen cennet çiçeği lotusun çiçeklerinde vücut bulduğunu düşünürlerdi.

 

Lotus Çiçeği Özellikleri

 

Esrarengiz görünüme sahip lotus çiçeği özellikleri ile herkesi büyülüyor. Bir bitki olarak topraktan bağımsız ortaya çıkması zaten oldukça şaşırtıcı bir özelliktir. Bunun yanı sıra yeşil yapraklarının, pembe çiçeğin güneş ışınları altında sedef gibi parlaması görenleri kendine hayran bırakıyor.

 

Sabahın erken saatlerinde güneşin ufukta görünen ilk ışıklarıyla açmaya başlayan lotus çiçeği her zaman güneşe doğru yönelir. Akşam gün batımında ise kapanır. Sabah açtığında esas rengi olan parlak pembe renkte olur. Günün ilerleyen saatlerinde sarımsı ve beyaz tonlara değişebilir. Çiçeklenmesi esasen yazın ikinci yarısında başlar, sonbaharın sonlarında kadar da sürer. Tohumları ise bin yıllar boyunca uzanabilir, ancak sadece onlara uygun koşullarda filizlenir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR