Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük
Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük
Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük

Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük (DEY0335)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺1.335,42
İndirimli : ₺1.029,76
Güvence Logolar
1
ADET :

Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük  Özellikleri

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzerinde HZ.Süleyman Mührü Davut Yıldızı Motifi İle Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 11,71 Gram’dır.

 

Etiketler
Hazreti, Hazreti Davud, Hazreti Davud Yıldızı, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Mührü Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Gümüş, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Gümüş Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Gümüş Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Süleyman Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Mührü, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Gümüş, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Gümüş Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Gümüş Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Mührü Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Gümüş, Hazreti Davud Yıldızı Gümüş Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Gümüş Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Erkek, Hazreti Davud Yıldızı Erkek Yüzük, Hazreti Davud Yıldızı Yüzük, Hazreti Davud Süleyman, Hazreti Davud Süleyman Mührü, Hazreti Davud Süleyman Mührü Gümüş, Hazreti Davud Süleyman Mührü Gümüş Erkek, Hazreti Davud Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Mührü Erkek, Hazreti Davud Süleyman Mührü Erkek Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Mührü Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Gümüş, Hazreti Davud Süleyman Gümüş Erkek, Hazreti Davud Süleyman Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Gümüş Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Erkek, Hazreti Davud Süleyman Erkek Yüzük, Hazreti Davud Süleyman Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR