Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye
Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye
Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye

Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye (DK0059)

İndirim Oranı : %26 İndirim
Fiyat : ₺1.711,10
İndirimli : ₺1.262,81
Güvence Logolar
1
ADET :

Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

Kolye Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
Gümüş Yüzüğünüzün Kolyenizin Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.

Etiketler
Hazreti, Hazreti Süleyman, Hazreti Süleyman Mührü, Hazreti Süleyman Mührü Davud, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Model Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Yıldızı Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Model, Hazreti Süleyman Mührü Davud Model Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Davud Model Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Model Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Davud Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Davud Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Model, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Model Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Model Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Model Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Model, Hazreti Süleyman Mührü Model Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Model Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Model Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Mührü Kolye, Hazreti Süleyman Davud, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Model, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Model Gümüş, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Model Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Model Kolye, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Gümüş, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Davud Yıldızı Kolye, Hazreti Süleyman Davud Model, Hazreti Süleyman Davud Model Gümüş, Hazreti Süleyman Davud Model Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Davud Model Kolye, Hazreti Süleyman Davud Gümüş, Hazreti Süleyman Davud Gümüş Kolye, Hazreti Süleyman Davud Kolye,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR